07:03 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  238

  Taktinės pratybos diversantams sugauti vyko Šalčininkų rajone, kur gyvena tautinių mažumų atstovai — lenkai ir rusai

  Trisdešimt diversantų per kelias valandas sudaužė į šipulius visą Lietuvos vidaus reikalų sistemą ir net spėjo paskelbti "Šalčininkų Liaudies Respubliką". Pranešimuose su mokymų išvadomis rašoma, kad "žalieji žmogeliukai" (pirma užuomina) iššoko iš traukinio, važiuojančio iš kaimyninės "nedraugiškos Lietuvai valstybės" (antroji užuomina) ir užėmė pasienio kontrolės punktą ir policijos nuovadą Šalčininkuose, kur beveik visi gyventojai — lenkai (trečioji užuomina).

  Pasieniečiai dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos pratybose Atsakas į nekonvencines grėsmes, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : Valstybės sienos apsaugos tarnyba

  Diversantų "kovinių veiksmų" rezultatas — dešimt "nužudytų" Lietuvos policininkų. Gerai, kad nužudė sąlyginai, o ne realiai. Nes eilinių policininkų, kurie budėjimo metu turėjo kovinius, o ne mokomuosius ginklus, niekas neįspėjo, kad "vyksta mokymai". Apie pratybas iš anksto informuoti buvo tik policijos, Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybų vadai.

  O jei policininkai veiktų pagal įstatą ir pradėtų šaudyti? Ką tada pasakytų vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas? Kas būtų kaltas? Ir jei policininkai ką nors iš "diversantų" nušautų? Kas būtų kaltas — policininkai, kurie vykdė savo pareigą apsaugoti visuomenę ar šių provokuojančių pratybų organizatoriai?

  Tačiau ministrą papiktino ne tiek jo pavaldiniai, kurie "pasidavė be kovos", kiek Šalčininkų rajono gyventojai, kurie net nemalonėjo informuoti "centro", kad rajoną užėmė "žalieji žmogeliukai". Žmonės tiesiog smalsiai stebėjo viską iš šalies, o tai reiškia, remiantis mokymų organizatorių logika, suteikė pasyvią pagalbą diversantams. Laimei, nors nesutiko su gėlėmis ir "tikrų Lietuvos patriotų" sąrašu, kuriuos "okupantai" turėtų suimti pirmiausia.

  Visose VSD ir Lietuvos specialiųjų tarnybų ataskaitose apie potencialias grėsmes saugumui dėmesys visada skiriamas "nelojaliems" šalies piliečiams, kurių branduolį, atsižvelgiant į Lietuvos žvalgybos nuomonę, sudaro kaip tik lenkų ir rusų tautybių gyventojai. Bet kokie šių dviejų bendruomenių politinių lyderių bandymai neigti ir kritikuoti VSD išvadas ingnoruojami.

  Pagal atliktas pratybas, skirtas "žaliųjų žmogeliukų" sulaikymui Šalčininkų rajone, kyla logiškos išvados. "Netituluotos tautos" gyventojus iš rajono skubiai reikia iškeldinti į rezervaciją šiaurinėse šalies dalyse, o visoje pasienio zonoje su Rusija ir Baltarusija apgyvendinti saugumo tarnybos patikrintus patriotus, kurie akimirksniu reaguos į menkiausią šakų judėjimą neutralioje zonoje. O jau "žaliuosius" diversantus tokie patriotai patys pagaus dar skrydžio iš prekinio vagono ant lietuviškos žemės metu.

  Vietoj epilogo

  Šalčininkų ir Druskininkų rajonai turi bendrą sieną su Baltarusija ir yra strategiškai svarbūs. Visuose NATO operatyviniuose planuose jie figūruoja kaip vienas iš dviejų "potencialaus agresoriaus" taikinių vadinamojo "Suvalkų koridoriaus" kryptimi.

  Antrąjį smūgį, pagal NATO generolų logiką, smogs Karaliaučius per Klaipėdos rajoną. Galinga "agresorių" grupuotė turėtų per kelias valandas praeiti per Vakarų Lietuvos regionus ir pasiekti Baltijos jūros pakrantę šalia Lietuvos-Latvijos ir Lenkijos sienų.

  Tokio manevro rezultatas —  trys Baltijos šalys: Lietuva, Latvija ir Estija, bus atskirtos nuo Europos. Be sąjungininkų pagalbos Vilnius, Ryga ir Talinas savo jėgomis galės pasipriešinti "agresoriams iš pietryčių" tik kelias valandas.

  Dar šia tema

  Skvernelis išreiškė susirūpinimą dėl karinių pratybų "Zapad-2017"
  Lukašenko apie pratybas "Zapad-2017": mes nekovosime prieš visą pasaulį
  Vokietija renka statistus, kurie suvaidins rusus JAV pratybose
  Trys priežastys, dėl kurių Lietuva nepatenkinta pratybomis "Vakarai-2017"
  Prezidentė: NATO pratybos įrodo politinę valią ginti savo šalį
  Tegai:
  taktinės pratybos, Valstybės saugumo departamentas (VSD), Lietuva

  Svarbiausios temos