19:39 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja, archyvinė nuotrauka

  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja žengė žingsnį link Rusijos

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Vladimiras Matvejevas
  4120

  Lietuvos kandidato, rusofobo, pralaimėjimas movoje dėl Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) pirmininko pareigų parodė, kad dauguma ETPA narių linkę gerinti santykius su Rusija, o ne vystyti konfrontaciją

  Pastarosiomis dienomis Lietuvos politikos elitas gyveno laukdamas didelės pergalės. Ar gi juokai, Lietuvos atstovas — konservatorių partijos narys Emanuelis Zingeris dalyvaus naujojo ETPA pirmininko rinkimų finale, atsistatydinus buvusiam vadovui ispanui Pedrui Agramuntui. Jam teko atsistatydinti po apsilankymo Sirijoje kartu su Rusijos politikais ir susitikimo su Bašaru Asadu.

  Lietuvos kandidato, kuris išsiskiria aršia rusofobijos retorika, šansai buvo vertinami labai aukštai vien todėl, kad jo kandidatūrą iškėlė Europos Liaudies partija. Zingerio priešininkė buvo tos pačios politinės jėgos atstovė Kipro politikė Stella Kiriakides, kuri atsisakė nuimti savo kandidatūrą po to, kai pralaimėjo Zingeriui frakcijos vidinio balsavimo metu, todėl rinkimuose dalyvavo kaip nepriklausoma kandidatė.

  Pirmi du rinkimų turai  laimėtojo neišaiškino. Kiriakides juose laimėjo su nedideliu atotrūkiu. Trečiojo turo išvakarėse Zingerio "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" partijos bendražygiai sukryžiavo pirštus. O Seimo narys Kęstutis Masiulis suskubo atskleisti tokios įtemptos kovos dėl ETPA vadovo posto intrigą.

  Pasirodo, kad dar prieš rinkimus, Europos Liaudies partijos debatų metu buvo daug svarstoma apie tolimesnius santykius su Rusija. Lietuvos atstovas Emanuelis Zingeris tuomet kategoriškai pareiškė, kad dės visas pastangas, kad Rusija grįžtų į ETPA tik tam tikromis sąlygomis.

  "Tos valstybės, kurios nori sugrąžinti Rusiją, remia Kipro atstovę. Už Emanuelį yra tos šalys, kurios mano, kad sugrąžinti Rusijos negalima, kol ji nepasitraukė iš užgrobtų Donbaso teritorijų. Emanuelis aiškiai pasakė, kad jei bus pirmininkas, padarys viską, kad Rusijos čia nebūtų, kol ji neįvykdė reikalavimų", — sakė Masiulis.

  Masiulis nuogąstavo dėl to, kad Zingerį  iškėlė oficialiu kandidatu Europos Laiudies partija, kuriai pagal ETPA reglamentą šiandien priklauso pirmininko postas. O Kipro atstovės kaip nepriklausomos kandidatės pasirodymą numatė anksčiau nustatytos ETPA taisyklės.

  "Kai ateis socialistų eilė, mes irgi lyg niekur nieko kelsime savo kandidatą. Mes nesiruošiame laikytis susitarimo, jei nepalaikys mūsų kandidato", — sakė Masiulis.

  Tačiau ETPA nariai ingnoravo Lietuvos Seimo nario grasinimus.

  Už Stellos Kiriakides kandidatūrą balsavo 132 nariai, o už Zingerį — 84 balsai, griežtos pozicijos Rusijos atžvilgiu šalininkai.

  Tokiu būdu ES organizacijoje buvo aiškiai pabrėžta, kad ten dauguma nusiteikę į konstruktyvų dialogą su Rusija žmogaus teisių Europos erdvėje klausimais.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone.

  Dar šia tema

  Dalia Grybauskaitė Jungtinėse Tautose: su Amerika prieš Rusiją
  Lietuvos rusų sąjunga: Rusija neturi leisti klastoti istoriją
  Peskovas: Lietuvos pareiškimai apie grėsmę iš Rusijos — rusofobijos apraiška
  Tegai:
  rusofobija, politika, rinkimai, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja, Emanuelis Zingeris

  Svarbiausios temos