21:37 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Metinė ataskaita apie Lietuvos nacionalinio saugumo grėsmes, paruošta ir paviešinta Valstybės saugumo departamento (VSD), kupina frazių, kuriose nuolat kartojamas didelio ir pavojingo kaimyno vardas – Rusijos, kuri pavadinta ir pagrindine Lietuvos valstybės saugumo grėsme

  Lietuvos VSD direktorius savo pranešimą Seimui tradiciškai skaito už uždarų durų plenarinių posėdžių salėje. Tačiau pagrindiniai pranešimo punktai "patikrintoms" Lietuvos masinės informacijos priemonėms žinomi iš anksto. Ir ką čia spėti? Juk ir taip viskas aišku. Pagrindinė grėsmė Lietuvos saugumui kyla tik iš Kremliaus. Tai yra visos ataskaitos leitmotyvas.

  Net jei Lietuvos čiaupuose nėra vandens, tai tikrai yra Rusijos šnipų ar hakerių darbas, kurie įsibrovė į Miesto vandentiekių tarnybų kompiuterius ir išjungė gyvybingo vandens tiekimą į Lietuvos gyventojų butus. Taigi, reikia skubiai skirti lėšų visų valstybės institucijų kompiuterių pertvarkymui. Ruošk, mokesčių mokėtojau, pinigus.

  Pinigai bus reikalingi ir rinkimų komisijos pagrindiniam kompiuteriui, kurio pagalba po metų ji turės stebėti vietinių tarybų deputatų, miestų ir rajonų vadovų rinkimus, o svarbiausia — Lietuvos prezidento rinkimus. Į juos rusų hakeriai būtinai įsikiš. O kaip gi kitaip? Juk visa Rusijos žvalgyba naktimis nemiega ir nerimauja dėl to, kas ateis pakeisti Dalią Grybauskaitę.

  Į Lietuvos vyriausiasios rinkimų komisijos kompiuterį pateks Rusijos hakeriai, o į garbingų Lietuvos piliečių smegenis — Sputnik. Šiandien nėra baisesnio priešo, nei Sputnik Lietuva, kuris "kalba apie tai, ką kiti (Lietuvos žiniasklaida — Sputnik) nutyli". Ir susidoroti su Sputnik, kaip su "Lietuvos laiku" pirmame Baltijos kanale, bus sunkiau.

  Vienintelės televizijos naujienų programos rusų kalba uždarymas — tai didžiausia Lietuvos valstybės saugumo departamento pergalė, mano jo vadovas Darius Jauniškis. Kiek jėgų, išradingumo ir energijos buvo skirta tam, kad reklamuotojai drebėtų tik nuo pasiūlymo paskelbti reklamą pirmame Baltijos kanale. Liko panašiomis priemonėmis nuslopinti dar tris Lietuvos laikraščius rusų kalba ir galima manyti, kad VSD neveltui valgo savo duoną.

  Didelių sėkmių Specialiosios tarnybos pasiekė ir Lietuvos tautinių mažumų ugdyme. Štai jau įvarytas tvirtas pleištas tarp rusų ir lenkų. Labai ačiū Lenkijos prezidentui Andžejui Dudai už pagalbą. Jo vizitas vasario 16-ąją atvertė naują puslapį Vilniaus ir Varšuvos santykiuose ir uždarė "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos — krikščioniškų šeimų sąjungos" ir "Rusijos aljanso" politinės sandraugos puslapį.

  "Tai reiškia, kad situacija pagerėjo… Tai reiškia, kad jie (ryšiai — Sputnik) yra ne tokie stiprūs", — džiaugsmingai pareiškė Jauniškis, atsakydamas į klausimą, kodėl šioje ataskaitoje neminimi lenkų bendruomenės ryšiai su Rusijos ambasada Lietuvoje. Kuo anksčiau rėmėsi Lietuvos žvalgai, lenkus kaltinę panašiais ryšiais, iki šiol nežinoma.

  Simboliška yra tai, kad VSD vadovo pranešimas apie grėsmes nacionaliniam saugumui skambėjo prieš kelias valandas iki trijų Rusijos diplomatų iš Lietuvos išsiuntimo paskelbimo. Šiuo veiksmu Lietuva vėl parodė savo vienybę su antirusišku ES frontu, kuriam vadovauja Didžioji Britanija, kaltindama Rusiją dvigubo agento Skripalio apnuodijimu. Tačiau ir prieš tai Lietuvos žvalgybos agentai nesėdėjo sudėję rankas. Jie aptiko net du šnipus, kurie dirbo Rusijos FSB.

  Nemažai padirbėjo Lietuvos kontržvalgybos pareigūnai ekonominiame, finansiniame ir politiniame frontuose. Jie užblokavo devynis investicinius projektus, kurie tam tikru būdu buvo susiję su Rusijos kapitalu. O vieną Seimo narį — Mindaugą Bastį — išvilko į dienos šviesą dėl daugiamečių  ryšių su rusais.

  VSD pareigūnų darbotvarkėje — knisinėjimasis kitų politikų nešvariuose apatiniuose  ir skeletų spintose paieška. Taigi, tautos išrinktieji, neatsipalaiduokite. Netrukus pas jus gali ateiti budrūs valstybės saugumo saugotojai. Juk horizonte matosi didelis rinkimų maratonas, o Lietuvos rinkėjas-patriotas turi žinoti viską apie būsimus kandidatus į deputatus, merus ir prezidentus. Artėja įdomių istorijų ir kompromituojančios medžiagos metai.

  Štai ir buvusi krašto apsaugos ministrė, o dabar NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė, Seimo narė Rasa Juknevičienė savo politiniams oponentams ištraukė iš rankovės riebaluotą, tačiau nesunaikinamą "Rusijos kortą". Juknevičienė kol kas patarė "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" lyderiui Ramūnui Karbauskiui ir Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui nutraukti visus verslo ryšius su Rusijos partneriais. Kitaip, bus blogai, nes VSD nemiega.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Pirmadienį bus pristatytas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas
  Apkalta nepavyko: "Rusijos pėdsakai" neatėmė mandato iš Lietuvos seimūno
  Lietuvoje išplatinta paskutinė KGB ir VSD agentų sąrašo dalis
  Lietuviai nepriima "rusofobijos skiepų"
  Jėgos struktūros daro didelę įtaką prezidento rinkimams
  Tegai:
  nacionalinis saugumas, grėsmė nacionaliniam saugumui, Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD), Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos