05:16 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Putino inauguracija įvyko be Grybauskaitės. Kas pastebėjo?

  Olivier Douliery / AFP
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Vladimiras Matvejevas
  26730

  Dar vienas Rusijos ir Lietuvos santykių skandalas susijęs su Rusijos prezidento Vladimiro Putino inauguracija; ar pakviestas į ceremoniją Kremliuje Lietuvos valdžios atstovas, aiškinosi ne tik Lietuvos žurnalistai, bet ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovai

  Šeštadienio rytą, gegužės 5 dieną, po visą Lietuvą  "Lietuvos žinių" dėka pasklido baisi naujiena. Dalia Grybauskaitė nebuvo pakviesta į Rusijos prezidento Vladimiro Putino inaugiraciją! Koks įžeidimas svarbiausiajai Europos Sąjungos valstybei! Brendo diplomatinis skandalas.

  Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Naujieną prisigavo Rusijos žiniasklaida. Ji pasiekė net pačias aukštumas. Akivaizdu, kad pats Putinas ją perskaitė ir išbarė už protokolą atsakingus asmenis. Jau už poros valandų oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pranešė Gazeta.ru, kad "Rusijos URM nusiuntė Daliai Grybauskaitei kvietimą į prezidento Vladimiro Putino inauguraciją".

  Neva, kvietimas, kaip privaloma, buvo perduotas į Lietuvos ambasadą Rusijoje. Kur, kada, koks kurjeris tai padarė?! Vilniuje Užsienio reikalų ministerija visą penktadienį sėdėjo laukdama, bet taip ir nesulaukė. O Prezidentūros siuvėja  ką tik baigė naują Dalios Grybauskaitės mėlyną švarką, kurį ji turėjo vilkėti eidama Kremliaus raudonuoju kilimu kartu su savo pažu Linu Linkevičiumi. Ir štai toks konfūzas.

  Visą savaitgalį Lietuva ūžė kaip avilys. O Marija Zacharova negalėjo paleisti iš rankų savo išmaniojo ir vis aiškinosi, kur ir kada pardingo tas kvietimas, dėl kurio prasidėjo trečiasis pasaulinis karas. Tik vėlai vakare savo Fafcebook paskyroje ji pranešė apie atliktą darbą.

  Pasirodo, kad isteriją informacinėje erdvėje sukėlė Lietuvos žurnalistai.

  "Kolegos, prašau, atidžiau — nes dėl jūsų mes vakar su Dalia Grybauskaite kelias valandas užėmėmė Yandex reitingo viršūnę. O aš turėjau kitų planų šeštadieniui", — parašė Zacharova.

  Kaip paaiškėjo iš Zakharovos žinutės, kvietimas dalyvauti Rusijos prezidento Vladimiro Putino inauguracijoje buvo nusiųstas Lietuvos ambasadoriui Remigijui Motuzui per Rusijos užsienio reikalų ministerijos Valstybės protokolo departamento kanalus, ir yra patvirtintas jo gavimas. O apie Dalią Grybauskaitę, atrodo, niekas Kremliuje net nekalbėjo. Galų gale, į svečius kviečiami tik draugai, į kurių tarpą Lietuvos prezidentė Grybauskaitė neįeina, kaip ir pagrindinis jos minčių skleidėjas — Linas Linkevičius.

  "Na, jei taip, — tebūnie, mąstė Linas, —  parodysiu savo ambicijas. Taip pat uždrausiu ambasadoriui Motuzui atvykti į Kremlių. Aš nusiųsiu į Putino inauguraciją žemesnio rango diplomatą — ministro patarėją Giedrių Galkauską".

  Po to, kas atsitiko, liko neaiškus jausmas, kad visas spektaklis dėl pamesto kvietimo, buvo suplanuotas veiksmas, kad dar kartą atkreipti dėmesį į valstybę, kuri ES priklauso "lengviausių" kategorijai.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Putinas atvyko į inauguraciją Rusijos gamybos limuzinu
  Rusijos prezidento Vladimiro Putino inauguracija. Tiesiogiai (baigėsi)
  Rusijos URM: Lietuvos prezidentė buvo pakviesta į Putino inauguraciją
  Tegai:
  inauguracija, Vladimiras Putinas, Dalia Grybauskaitė, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos