19:38 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Vladimiras Matvejevas
  Pasaulio futbolo čempionatas 2018 metais Rusijoje (86)
  189101

  Lietuvos pagrindinis futbolo ekspertas — užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padarė rimtą pastabą FIFA, kuri be jo žinios nusprendė surengti 2018 metų Pasaulio čempionatą Rusijoje

  Pasak Užsienio reikalų ministerijos vadovo, futbolo funkcionieriai, kurie nenusimano pasaulio politikoje, turėtų būti atsargūs, pasirinkdami pasaulio čempionato vietą. Jei reikės patarimo, galima kreiptis į jį asmeniškai.

  Viską gebantis Linkevičius

  Turbūt nėra tokio sektoriaus Lietuvos ir visos žmonijos viešajame gyvenime, kurio neišmanytų Linas Linkevičius. Svarbiausia, kad į jį būtų įmanoma įterpti žodžius "Rusija" ir "agresorius". Ypač, kai kalbama apie visam pasauliui reikšmingus įvykius, pavyzdžiui, pasaulio čempionatą ar olimpines žaidynes.

  "Tie, kurie naiviai mano, kad sportas yra tik sportas, o kultūra yra tik kultūra, turėtų žinoti, kad Rusijoje viskas yra kitaip: viskas nuvedama į politiką. Ten jau dabar džiaugiasi…", — pamokė sporto funkcionierius Linkevičiaus interviu "BuzzFeed News"

  Charakteris baltiškas, tvirtas

  Kur Liną Linkevičių benusiųsdavo partija ir Lietuvos TSR, o vėliau Lietuvos valdžia, visur jis prisijungė prie darbo su komjaunuolišku užsidegimu. Sovietmečiu jis pakilo į Lietuvos TSR VLKJS Centrinio komiteto skyriaus vadovo rangą, o nepriklausomybei auštant, skubiai nuslėpęs savo komjaunuolio bilietą, Linkevičius prisijungė prie Socialdemokratų partijos, įsteigtos Komunistų partijos pagrindu. Jis buvo paskirtas į atsakingą darbą — gynybos ministro. Šias pareigas jis ėjo du kartus. Dabar antrą kartą vadovauja užsienio politikos skyriui.

  Visose pareigose Linkevičius pasirodė esąs atsakingas ir pareigingas darbuotojas, ir už tai buvo apdovanotas Lietuvos ir užsienio ordinais ir medaliais. Tačiau jo oratoriaus talentas suklestėjo pastaraisiais metais, vadovaujant prezidentei Daliai Grybauskaitei. Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui dabar yra paskirtas pagrindinis frontas — antirusiškas.

  Visur esantis Linkevičius

  Linkevičiaus užduotis — kiekvieną pasitaikiusią progą loti ir įkąsti didžiuliam rusų lokiui. Lietuvoje potvyniai — rusai naudojosi klimato ginklais, auga parduotuvėse kainos — Maskva įvedė sankcijas Lietuvos prekėms, brangsta šildymas — kaltas "Gazpromas", o jei maišytuve nėra vandens — žiūrėk aukščiau.

  Ir futbolą pasiekė visur esantis ir viską žinantis Linkevičius. "Yra daug kvailų idėjų. Pavyzdžiui, surengti Pasaulio futbolo čempionato finalą Rusijoje. Tai kvaila, nes sukels didelį chaosą. Jie vėl taps gravitacijos centru ", — piktinosi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas futbolo pareigūnų elgesiu.

  Esą, jei nieko nesuprantate, kitą kartą, kai bus priimamas panašus sprendimas, galima ir Linkevičiaus nuomonės paklausti.

  Kas bus toliau

  Po metų Lietuvoje — dideli pokyčiai. Dalia Grybauskaitė palieka prezidento rūmus. Kur? Dar neaišku. Aukštosiose Europos Sąjungos struktūrose niekas jos nelaukia. "Geležinės" Dalios "ginklanešys" Linas Linkevičius taip pat turės ieškoti naujo darbo.

  Antirusiškas uždegimas Europos smegenyse praeina. Vis dažniau kalbama apie tai, kad Briuselis turi nusukti savo veidą nuo Vašingtono ir atsigręžti į Maskvą. Rusofobiška Linkevičius retorika jau visiemas atsibodo. Atėjo laikas pakeisti žodyną.

  Taigi nėra problemų. Linas ne pirmą kartą keičia savo munduro spalvą. Svarbiausia, kad liktum prie galios geldos. Jis netgi atsisakė savo gimtosios partijos — žindytojos, kad liktų ministrų kėdėje dar keletui metų. Ir rytoj iš Briuselio įsakys "mylėti Maskvą", ir jau kitą dieną Linas važiuos su duona ir druska prie Rusijos ambasados Lietuvoje pastato, Latvių gatvėje, netoli Boriso Nemcovo aikštės.

  Temos:
  Pasaulio futbolo čempionatas 2018 metais Rusijoje (86)
  Tegai:
  Pasaulio futbolo čempionatas, Linas Linkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos