20:07 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Dalia Grybauskaitė ir Georgis Margvelašvili, archyvinė nuotrauka

  "Rytų partnerystė" ir Dalia Grybauskaitė nuves Sakartvelą į ES

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Vladimiras Matvejevas
  6320

  Sakartvelo 100-ųjų nepriklausomybės atkūrimo metinių proga Tbilisyje lankėsi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos vadovė negailėjo komplimentų Sakartvelo valdžiai, kuri pasirinko Europos vystymosi vektorių, ir pavadino šią šalį "Rytų partnerystės" lydere

  Europos rojus su atviromis sienomis ir rinkomis per vieną akimirką pavers Sakartvelą viena iš labiausiai klestinčių Europos šalių. Paryžiaus restoranuose vietoj "Chateau" ir "Chablis" bus geriamas tik "Khvanchkara" ir "Kinzmarauli", o desertui bus patiekiama saldžioji "čurčchela". Ispanijos parduotuvių pagrindinėse lentynose bus gruziniški mandarinai ir granatai, o pirmaujančios italų ir vokiečių kampanijos visų pirma į aukštos kvalifikacijos pareigas įdarbins išeivius iš Sakartvelo.

  Tik tokiu būdu, o ne kitaip. Skubėkite mums iš paskos, broliai.

  Matyt, taip Dalia Grybauskaitė tikino savo kolegą, Sakartvelo prezidentą Georgijų Margvelašvilį. Norėdama parodyti savo ketinimų ir linkėjimų nuoširdumą, Lietuva pirmoji pasaulyje oficialiai pradėjo vadinti Gruziją Sakartvelu (šalies pavadinimas gruzinų kalba — Sputnik). Argi bloga dovana Tbilisiui nuo Vilniaus nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga?

  "Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Jus minint 100-ąsias Gruzijos, kurią nuo šiol Lietuvoje vadinsime ir Jūsų gimtąja kalba — Sakartvelu, Nepriklausomybės metines. Minint šią ypač svarbią valstybinę sukaktį, Jūsų šaliai ir visiems jos piliečiams linkiu ilgų visokeriopos sėkmės ir klestėjimo, taikos ir vienybės metų", — teigė Grybauskaitė.

  100 metų — tai tik ilgos Sakartvelo istorijos akimirka. Tuo metu, kai prie Baltijos jūros krantų vis dar klajojo primityvios bendruomenės su akmeniniais kirviais, čia turėta rašytinė kalba.

  Teksto autorius apsilankė Sakartvelo Dalios Grybauskaitės apsilankymo Tbilisyje išvakarėse. Aš žinojau, kad Gruzijos istorija turi daugiau nei vieną tūkstantmetį. Labai sunku per vieną trumpą apsilankymą pajusti šios šalies didybę.

  Tiesa, Lietuva taip pat turi, kuo didžiuotis. Kaip ir Gruzija, ji atkurė savo nepriklausomybę prieš 100 metų, po 1917 metų Revoliucijos, dėl kurios žlugo Rusijos imperija. Pirmasis paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose su pavadinimu "Litva" siekia XI amžiaus po Kristaus gimimo pradžią. Tais metais, kalnuose ir Kaukazo kalnų slėniuose, Gruzijos karalystė jau klestėjo savo raštu ir kultūra.

  Ir štai šiandien Europos tautos įsipareigoja mokyti tuos, kurie stovėjo senovės civilizacijos ištakose.

  "Įgautą reformų pagreitį būtina išlaikyti ir toliau stiprinti teisinės sistemos bei teisėsaugos nepriklausomumą, žodžio laisvę ir kovą su korupcija", — pamokslavo Grybauskaitė.

  Svetingi kaukaziečiai šypsojosi ir dėkojo svečiams už sveikinimus. Galų gale dar iš senovės laikų Gruzijoje manoma, kad svečias yra Dievo pasiuntinys. Ir todėl jam tik gražūs tostai su geriausiu vynu ir maistu.

  Tačiau svečiai netrukus išvažiuos, o sakartveliečiai jau patys nuspręs, kur eiti ir ką toliau daryti. Jiems patars protėvių išmintis.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone

  Dar šia tema

  Gruzija nuo šiol lietuviškai vadinama ir Sakartvelas
  Gruzijoje bus paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis
  Lietuva rems Gruzijos euroatlantinius siekius
  Dėstytojas iš Gruzijos gavo 1900 eurų premiją už lietuvių kalbos propagavimą
  Tegai:
  sveikinimai, eurointegracija, Dalia Grybauskaitė, Gruzija, Lietuva

  Svarbiausios temos