01:38 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  132

  Lietuvoje įvyko džiaugsmingas įvykis ― pirmą kartą atvykusių į šalį skaičius viršijo išvykusiųjų, tačiau tiems, kas atidžiau pažvelgė į šiuos skaičius, teko nusivilti

  Kiekvienas iš mūsų, net labiausiai nerūpestingas ir laimingas, turime tam tikrą temą, apie kurią nemalonu galvoti. Net jei viskas aplink yra labai gerai. Vos prisimeni ― iš karto dingsta nuotaika. Valstybėse, kurias sudaro žmonės, ir dažniausiai jos stulbinamai į juos panašios, vaizdas yra tas pats. Yra temų, kurių geriau neprisiminti. Jos tuoj pat sukelia nerimą širdy ir trikdo protus, rašo Radijo Sputnik autorius Piotras Malejevas.

  Baltijos šalyse tokia tema yra demografija. Priminkite apie ją bet kuriam politikui ― ir jis tuoj pat pradeda raukyti kaktą, įsikimba į telefoną arba kaltai nuleidęs akis ima ieškoti išėjimo iš kambario. Laisva, išsilavinusi ir daug kalbų mokanti visuomenė ir toliau išvyksta į užjūrį. Ir kažkodėl nenori grįžti.

  Optimistai pražilo, apimti nuolatinio streso ir hipochondrijos. Jie pavargo aiškinti, kad reikia dar šiek tiek pakentėti — ir emigracijos rodikliai sumažės. Skeptikai ciniškai pastebi, jog viskam yra ribos. Kai išvyks visi, kas gali išvykti, rodikliai tikrai pagerės.

  Ir pagaliau, Lietuvos statistai pranešė džiugią žinią: gegužę atvykusiųjų skaičius viršijo išvykusiųjų skaičių. Nejaugi vis tik nugalėjom? Netikėdami savo akimis, jie pradėjo gilintis į skaičius. Ir vėl negalėjo patikėti savo akimis.

  Pasirodo, lietuviai ištikimi sau ir toliau išvažiuoja, šioje srityje pagal visus rodiklius yra "minusas". Tačiau mums draugišką pagalbos ranką ištiesė didžiosios demokratijos šalininkės ― Ukrainos ― gyventojai. Vos tik atsirado proga, darbštūs  vaikinai iš beveik "ceEuropos" pagerino demografinę padėtį tikrosios "ceEuropos" šalyje. O apsukrūs lietuviai greitai organizavo verslą, įrengę šalyje startinę bėgimo platformą. Bėgi? Mes tau suteiksime sportbačius ir orlaivio numerį.

  Skeptikai vėl ironizuoja. Mes, matote, vis kuriame Lietuvą lietuviams. Ji lietuviams tokia miela, kad jie dėl jausmų pertekliaus iš jos išvažiuoja. Mes kovojame už demografinius rodiklius ir galiausiai matome neblogą rezultatą. Bet kaipgi su šūkiu "Lietuva — lietuviams"? Juk šie vaikinai turi ryškų slavų akcentą. Ir apskritai nekalba lietuviškai. Optimistai ramina: ukrainiečiai atvyksta į Lietuvą tranzitu. Skeptikai atrėžia: ir kokia tuomet nauda iš šių skaičių? Kokia gi tai pergalė? Ką švenčiame? Daugiausia — laikiną laimėjimą. Apskritai, kažkokie nesuprantami ir prieštaringi jausmai. Regis, žmonių nesumažėjo, bet savi ir toliau dingsta.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?

   

  Dar šia tema

  Ne namuose ir ne svečiuose: kaip Lietuvoje gyvena migrantai
  Seimo narys: migrantai turi žinoti, ką Lietuva jiems pasiūlys
  Kur "dingsta" įdarbinti Lenkijoje ukrainiečiai
  Lietuviai į ES, ukrainiečiai į Lietuvą — metas susimąstyti?
  Tegai:
  migracija, Lietuva

  Svarbiausios temos