16:08 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Vilnius, archyvinė nuotruka

  Šiaurės Korėja atsiveria, o Lietuvos valdžia lenda į rusofobijos urvą gilyn

  CC0 / pixabay
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Aleksandras Galvanauskas
  10040

  Žiniasklaida bei kai kurie politologai vėl terorizuoja Lietuvos savivaldybes, kurios nenutraukia bendradarbiavimo su atskiromis Rusijos savivaldybėmis. Šįkart vėl kliuvo Plungei, o taip pat Skuodui

  Menkiausi kontaktai su Rusijos miestais ar rajonais tampa pretekstu viešai nulinčiuoti drąsuolius, išdrįsusius (o siaube!) apsilankyti Rusijoje su oficialiu vizitu ar su jaunimo delegacija.

  Visa tai parodo, iki kokio absurdo prieina rusofobai, kurie savo rusofobijos priepuoliais turėtų pagaliau atbaidyti nuo savęs sveiko proto žmones. Nes tam, kad nuramintume šiuos tikrai keistus žmones, mes teturime vieną išeitį, o būtent išsikelti visiems Lietuvos piliečiams gyventi kur nors Afrikoje ar Pietų Amerikoje. Žodžiu, taip toli nuo Rusijos, kad lankytis joje nebeapsimokėtų ir nebekiltų pagundų.

  Plungė nukentėjo dar pernai, kai jos jaunimo delegacija stovykloje Rusijoje neplanuotai susitiko su baikerių organizacijos "Naktiniai vilkai" atstovais. Lietuvoje kuriamas siaubingas šių baikerių įvaizdis. Esą tai Vladimirui Putinui artimi klastingi veikėjai, kuria po nekalta baikerių vėliava platina rusiškojo šovinizmo ir imperializmo idėjas. Todėl menkiausias kontaktas su jais gali tapti pražūtingu jautriai ir skaisčiai lietuviškai sielai.

  Plungės meras Andrius Klišonis tarsi prasikaltęs paauglys turėjo ir pernai, ir šiemet aiškintis, apie ką jis kalbėjo su tais baikeriais Rusijoje. Kadangi situacija, į kurią merą stumia įvairūs Plungės bei Vilniaus rusofobai, yra tragikomiška, tai ir kai kurie mero pasiaiškinimai irgi yra tokie.

  "Esu, matyt, pakankamai politiškai pajėgus (!), kad manęs pervilioti į vieną ar į kitą politiką turbūt niekam nepavyks", - aiškino jis portalui "Delfi". (Šis propagandinis portalas, beje, itin įsismagino užkūrinėti pirtis su Rusija kontaktus palaikančioms savivaldybėms.)

  Politiškai pajėgus meras Klišonis toliau kirto rusofobams iš peties: "Mes turbūt kaip tie arkliai, kuriems, kad jie nesibaidytų kažkokių šalia pravažiuojančių mašinų, bandoma uždaryti akis, kad nieko nematytų." Labai taikli metafora. Kai kas išties nori paversti mus arkliais su tyčiai susiaurintu akiračiu, kad tik nematytume pasaulio dinamiškumo, kad monotoniškai bei vergiškai temptume provincijos ponų vežimą į jų sukrypusį dvarelį.

  Deja, bet propaganda visais laikais buvo veiksminga priemonė, ir šitiems minėtiems ponams provincialams kol kas sekasi sėkmingai ją naudoti. Tik panašu, jog kantrybės taurė po truputį ima pildytis. Ir jau ne tik Plungės meras Klišonis ima priešintis centrinės valdžios perspėjimams apie Rusijoje "tykančius pavojus".

  Liepos pradžioje Skuodo rajono vicemerės vadovaujama delegacija viešėjo Rusijos Chakasijos regione. Mat Skuode yra palaidotas Chakasijoje gimęs kariškis Michailas Čebodajevas. Rusai, kaip žinia, pasižymi gebėjimu rodyti tinkamą pagarbą žuvusiems kariams, todėl tarp šių Lietuvos bei Rusijos regionų užsimezgė kontaktai.

  "Jei žmogus yra palaidotas, tai vis tiek yra žmogus", - elementarios etikos principus per žiniasklaidą centrinei Lietuvos valdžiai bei labai jau priekabiems žurnalistams buvo priverstas priminti Skuodo rajono meras Petras Pušinskas.  Džiugu, kad praktiški ir padorūs Lietuvos rajonų žmonės ignoruoja sostinės elito sterilią politinės skaistybės ideologiją, pagal kurią į Rusiją galima važiuoti tik išskirtinais atvejais.

  Tačiau kokiais? Pernai Valstybės saugumo departamentas kartu su Užsienio reikalų ministerija išplatino savo miglotas rekomendacijas, kaip tokių išvykų metu  nepatekti į Rusijos propagandos pinkles". Iš jų smagiai pasijuokė vienas internautas, parašęs tokį komentarą internete: "Rusijos pinklėse jau yra Amerikos ir Prancūzijos prezidentai, jie net su Putinu susitiko..."

  Žodžiu, centrinė Lietuvos valdžia atsidūrė situacijoje, kurioje ji atrodo juokinga ir diletantiškai, o jos argumentus į miltus sumala rajonų atstovai. Štai minėto  saugumo departamento strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė "strategiškai komunikuoja" šitaip: "Mes aiškiai parašėme, kokios valstybės veikia prieš Lietuvą. Tai yra Rusija ir Baltarusija."

  Tuo tarpu jokių "strateginių komunikacijų" vingrybių, laimei, nesimokęs Klišonis ramiai atsako, kad šiemet į Rusiją vėl vyksianti Plungės delegacija įgaus progą pristatyti ten Lietuvą, supažindinti rusus su mūsų požiūriu, papolemizuoti kai kuriais klausimais, galop tiesiog padaryti Lietuvai reklamą.

  Išties, kai kurie mūsų merai atrodo geriau nei akmens ažiaus, urvinio mentaliteto Vilniaus valdininkai bei "ekspertai", kaip antai "Delfi" portalo kalbinti politologai Marius Laurinavičius ir Nerijus Maliukevičius. Kurie patys sulindo į priplėkusį rusofobijos urvą ir dar kitus tenai nori suvaryti. Ir jie pasmerkti pralaimėjimui. A. Klišonis palygino tokį mentalitetą su Šiaurės Korėjos politika.

  Bet jau net ir Šiaurės Korėja atsiveria pasauliui.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  "Nežino, kaip pritraukti dėmesį": Puškovas sureagavo į Lietuvos prezidentės žodžius
  Vilko bijai — į Rusiją nevažiuok!
  Tegai:
  žiniasklaida, rusofobija, Rusija, Šiaurės Korėja

  Svarbiausios temos