09:57 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  118

  Seimo narė, laikinai einanti NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidento pareigas, konservatorė Rasa Juknevičienė prašo Valstybės saugumo departamento apsaugoti ją nuo išorinio poveikio, kuriuo ji įvardija agentūrą "Sputnik", anksčiau siūliusią jai savo paramą, jei ji keltų savo kandidatūrą į Lietuvos prezidentus

  Lietuvos patriotų akademiniame chore Rasos Juknevičienės balsas skamba ypatingai. Jai patikimos solo partijos, atliekant kūrinius karine tematika. Konservatorių poziciją ekonomikos, socialiniais ir kitais klausimais išreiškia kiti partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-KD) nariai. O saugumas, gynyba ir pasipriešinimas "Rusijos grėsmei" — tai jau "plieninės Rasos" arkliukas.

  Savo partijas ji atlieka stulbinamai. Dažnai improvizuodama nepataiko į natą. Bet "pagauti už liežuvio" Rasą nelengva. Į žurnalistų klausimą apie tai, kuo ji gali pagrįsti oponentams pateikiamus kaltinimus neva jie yra "Kremliaus agentai", Juknevičienė, nekaltai žiūrėdama į akis, atsako, kad ji yra politikė ir taip mato situaciją, ir jai nebūtina įrodinėti savo teisumą. Liežuviu malti — ne maišus nešioti.

  Štai ir dar vienas garsus buvusios gynybos ministrės Rasos Juknevičienės teiginys neparemtas jokiais argumentais. Pamaldžiai sudėjusi rankas, ji kreipiasi ne tik į Lietuvos specialiąsias tarnybas, bet ir į pasaulio bendruomenę, atstovaujamą NATO ir JT, kad jie apsaugotų ją nuo "Kremliaus agentų" išpuolių  valdančiosios partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko  Ramūno Karbauskio ir jo pavaduotojo Seimo nario Mindaugo Puidoko asmenyje.

  Minėti politikai, o prieš tai Seimo nariai Petras Gražulis ir Bronius Bradauskas, išdrįso suabejoti Rasos ir jos brolio Gintaro Urbono sąžiningumu. Jie teigia, kad žmonių akyse Rasa ir jos brolis, "plėšdami marškinius nuo krūtinės", reikalauja  konfrontacijos su Maskva, o iš tikrųjų — vysto pelningą verslą su Rusijos partneriais. Bet Rasa pareiškė, kad visa tai yra grynas šmeižtas.

  "Aš galiu paliudyti, kad tokie veiksmai padarė žalos ne tiek man, kiek Lietuvai. Akivaizdu, kad toks Lietuvos juodinimas yra labai naudingas Kremliui, kadangi dirbtinis kompromisų kūrimas, iš piršto laužti faktai yra neatsiejama Rusijos hibridinio karo prieš Lietuvą dalis", — sakė Juknevičienė savo kreipimesi į VSD.

  O kad jos žodžiai būtų svaresni, ji tradiciškai apkaltino... agentūrą "Sputnik". Kaipgi be jo? Šis "Kremliaus ruporas", pasak Juknevičienės, įdėjo į Seimo narių lūpas apkalbas apie Rusijos pėdsakus garbingos Rasos šeimos biudžete.

  Apie tai, kad  "Sputnik"  tik verčia į rusų kalbą žinias, kurias skelbia pagrindiniai Lietuvos žiniasklaidos šaltiniai, Rasa Juknevičienė kukliai nutyli ir garsiai vadina tai tik Rusijos kišimusi į Lietuvos rinkimus. Jokių kitų argumentų, išskyrus žodinius, Rasa neturi. Bet tai tokia smulkmena — juk ji yra politikė ir "taip mato padėtį".

  Štai toks dėkingumas Rusijos leidiniui, kuris pats pasiūlė Juknevičienei nemokamą paramą ir pasiūlė iškelti jos kandidatūrą į Lietuvos prezidentus per artėjančius rinkimus 2019 metų pavasarį! Kas gi dar gali pranokti Dalią Grybauskaitę, kuri vienintelė pasaulyje pavadino Rusiją "teroristine valstybe"? Tik "plieninė Rasa"! Ir jei ji vis dėlto taps  Lietuvos prezidente, ko gero, ne tik pavadins Rusiją dar baisiau nei Grybauskaitė, bet ne išimtis, kad ir karą Maskvai paskelbs, prisiminusi Lžedmitrijaus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Seime – atviras Rasos Juknevičienės kaltinimas "provokacija Kremliaus naudai"
  Lietuvos politikai ir žurnalistai pareiškė, kad jiems uždraudė atvykti į Rusiją
  Politologas draudimą Lietuvos politikams atvykti į Rusiją pavadino priverstiniu
  Karbauskis: Lietuvos didžiausia problema — korumpuoti politikai
  Apsišvietusio rusofobo Adomėno pakilimas ir nuopolis
  Tegai:
  kaltinimai, Sputnik, Rasa Juknevičienė

  Svarbiausios temos