11:39 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  100

  Šalia  Kazlų Rūdos netrukus bus įrengta nauja karinė treniruočių aikštelė, aprūpinta pagal visus NATO standartus; Šioje treniruočių vietoje Baltijos aerodromuose įsikūrę Šiaurės Atlanto aljanso naikintuvai mokysis įgūdžių sunaikinti antžeminius taikinius

  Apie baigiamąjį poligono statybos etapą buvo paskelbta programoje "Panorama" valstybinės  televizijos savaitės naujienų apžvalgoje. Programoje parodytas reportažas apie tai, kaip amerikiečių inžinieriai baigia ruošti moderniausio Baltijos šalyse poligono įrangą. Apie tai buvo pranešta su ypatingu pasididžiavimu.

  Bet ar Kazlų Rūdos gyventojai džiaugiasi šia kaimynyste? Vos už kelių kilometrų nuo savo namų, rudenį į žemę rėšis raketos ir bombas.

  Kaip gi čia neprisiminsi nesenų įvykių su ispanų naikintuvu, įsikūrusiu Lietuvos "Zuoknių" aerodrome, kuris praėjusią savaitę paleido raketą Estijos teritorijoje. Kur ta raketa nukrito, nežinoma iki šiol. Laimei, atrodo, kad ne ant Estijos kaimų namų.

  O juk tie patys NATO naikintuvai ir sprogdintojai dabar nukreips raketas į sąlyginį priešą Lietuvoje. Kas gali garantuoti, kad  pataikymo į faneros plokštes tikslumas bus 100%? Bet kas bus, jei raketa nukryps nuo tikslo? Staiga, Ispanijos ar Lenkijos pilotas paspaus rankenėlę per anksti arba pavėluotai?. Ir nors šiuolaikinės raketos, kaip teigia kariuomenė, yra labai išmanios ir šiaip sau ant Lietuvos gyventojų galvų nekris, bet net protingiausi žmonės klysta ...

  Neverta pamiršti, kad užsienio karių kontingentas jungtiniuose batalionuose ne pats geriausias geriausias. Koks gynybos ministras nusiųs savo elito vienetus, kad apsaugotų ne elitines šalis. Per 14 metų NATO narystės Baltijos valstybėse ir oro policijos misijos metu Baltijos danguje įvyko pakankamai incidentų su aljanso užsieniečiais kariais. Tai jie šlapinosi ant Lietuvos, Latvijos ar Estijos šventyklų, tai sukėlė muštynes  bare, tai priekabiavo prie merginų. Policijos bylose, kuriuose dominuoja NATO šalių narių  gynėjai, jau galima išleisti trumpą istorijų knygą.

  Tačiau toli gražu ne visa informacija apie visus tokius ekstremalių situacijų atvejus pasiekia Baltijos šalių leidinių puslapius ir gyventojų ausis. Kai ką pavyksta  ramiai užglaistyti, o chuliganus su NATO antpečiais skubos tvarka išsiųsti į tėvynę.

  Bet ko tik nepaaukosi dėl nepriklausomybės ir saugumo? Kad ir naujasis poligonas — tai kaip mokyklos laboratorija, kurioje studentai atlieka fizinius ir cheminius bandymus. Kartais jie būna nesėkmingi ir pavojingi. O juk už studentų klaidas atsakingi mokytojai.

  Taigi, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas jau galvoja apie šią šią atsakomybę. Interviu kanalui "Fox News" į klausimą apie NATO penktojo straipsnio numatančio prievolę "visi už vieną" tikslingumą, JAV vadovas sakė: "Aš klausiu savęs to paties. Juodkalnija yra labai maža šalis su labai stipriais žmonėmis.
  Juodkalnijoje gyvena stiprūs žmonės, labai agresyvūs žmonės. Jie gali staiga supykti ir, sveikinu, prasideda trečiasis pasaulinis karas! "

  Tačiau klausdamas apie Juodkalniją, TV kanalo žurnalistas kalbėjo apie mažas, bet agresyvias Aljanso nares, prie kurių, visų pirma, reikia priskirti tris Baltijos šalis: Lietuvą, Latviją ir Estiją.

  Šiandien per visas NATO pratybas Europoje ypatingas dėmesys skiriamas Suvalkų koridoriui — siauriausiai Lietuvos-Lenkijos pasienio teritorijai, kuri atskiria Baltijos šalis nuo likusios Europos dalies. NATO nuomone būtent šios teritorijos žaibiškas užpuolimas iš Baltarusijos ir Kaliningrado srities pusės  yra būsimojo pagrindinio Rusijos tankų smūgio kryptis. Ir, kad tam pasiruošti iš anksto, šia "kryptimi" ir bus įrengtas naujasis poligonas, kuriame mokysis taiklumo NATO pilotai, minų nešėjai ir  priešlėktuvinių  sistemų operatoriai. O jei ir jie nesustabdys naujųjų tankų "Armata" ir T-90, lavinos, tada patį poligoną suartą raketų pratybų metu bus galima greitai užlieti vandeniu ir poligoną paversti natūralia natūralią kliūtimi — tankams neįveikiama pelke.

  Jūs paklausite apie unikalią Lietuvos gamtą, apie jos išsaugojimą? Na, ką jūs! Kaip galite kalbėti apie tokius menkniekius, kai Lietuva tuoj pat bus eilinį kartą okupuota.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  JAV stato Lietuvoje karinius poligonus
  Lietuvos Kazlų Rūdos poligone treniruojasi NATO bataliono kariai
  Lietuvos kariuomenės infrastruktūros darbams skirta apie 47 mln eurų

  Svarbiausios temos