01:56 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Skurdas, archyvinė nuotrauka.

  Lietuvos kasdienybės blizgesys ir skurdas

  © Depositphotos /
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  157

  Eilinė statistikos porcija Lietuvos gyventojams nesuteikė optimizmo — šalis skursta; tačiau valdantieji žada šviesią ateitį, bet ar ji ateis?

  Lietuvos statistikos departamentas pranešė, kad 2017 metais 650 tūkstančių žmonių šalyje buvo žemiau skurdo ribos. Tačiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad netrukus viskas pasikeis į gerąją pusę, nes socialinės išmokos auga, o mokesčių reforma padidins viduriniosios klasės pajamas.

  Be to, ministras pirmininkas pažadėjo, kad valdantieji bandys pažaboti augančias kainas, kad infliacija nepaleistų vėjais visų jų pastangų. Tačiau būtent tai gali būti neįmanoma.

  Žiema artėja

  Kaip žinoma, Lietuvos energetika yra ne pati efektyviausia pasaulyje. Kadangi politiniais tikslais investuojamos lėšos į nekonkurencingą SGD terminalą, sunku tikėtis pigaus šildymo, kuris yra gyvybiškai svarbus vargšams.

  Laimei, be dujų dar yra biokuras, kuris iki šiol ribojo šilumos energijos kainų augimą. Tačiau dabar viskas ėmė keistis į blogąją pusę, nes ir šis kuro tipas tapo brangesnis (dėl ​​padidėjusios paklausos). O  Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija įspėjo, kad 2018-2019 metų šildymo sezonas gyventojams gali būti 10% brangesnis.

  Energetikos ministras patikino, kad suspės padaryti viską, kas nuo jo priklauso, kad šilumos gamintojų pateiktos sąskaitos nenuliūdintų piliečių. Savo ruožtu Skvernelis pastebėjo  energetikų bandymą dangstytis kylančia išteklių kaina ir pabrėžė, kad valstybė turi pakankamai svertų, kad galėtų suvaldyti situaciją biokuro rinkoje.

  Tokia valdžios pozicija, žinoma, teikia vilčių —  įskaitant tai, kad valdantieji negali prarasti veido ir pripažinti, kad visas jų socialines išmokas "suvalgė" žiema. Tačiau tvirtų garantijų, kad taip neatsitiks, nėra, ir ne tiek dėl to, kad pigios energijos laikai praėjo, kiek dėl energetikų pasipriešinimo. Taigi "verkė" pensininkų ir daugiavaikių šeimų pinigai.

  Be to, benzinas ir dyzelinas Lietuvoje (vėlgi, ne visada dėl suprantamų priežasčių) brangsta greičiau nei atpinga, sausra smogė per ūkininkų kišenę ir  prekybos tinklai jau ruošia vartotoją tam, kad maisto kainos kils.

  Taigi, ypatingų požymių, kad artimiausioje ateityje Lietuvos žmonės lengviau atsidus, nėra, ir visi valdžios bandymai palengvinti jų dalią gali būti bevaisiai.
  Nepaisant to, yra žmonių, kurie gyvena Lietuvoje labai gerai.

  Kapeika prie kapeikos

  Aš nenoriu pasirodyti nemandagus ir skaičiuoti kitų žmonių pinigus, bet kai paaiškėja, kad Konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis  įsigijo vertybinių popierių už 750 tūkstančių eurų, norėtųsi sužinoti, iš kur tos lėšos. "Valstiečių" partija taip pat tuo susidomėjo.

  Be to, jos atstovas Mindaugas Puidokas nusprendė užduoti kelis klausimus Valstybės saugumo departamentui dėl sėkmingo kitos Konservatorių partijos narės — Rasos Juknevičienės — brolio verslo.

  Žinoma, galima ją palaikyti, kai ji pareikalavo patikrinti "valstiečių" lyderį Ramūną Karbauskį — jei jau tikrinti, tai visus. Tačiau, kai kas nors bando "patampyti už siūlo" pačius konservatorius, jie iš karto įjungia nutrintą plokštelę apie Kremliaus intrigas.

  Kad ir kaip būtų, paaiškėja, kad tuo metu, kai dauguma žmonių vos suduria galą su galu, tie, kurie yra valdžioje (tas pats Skvernelis su žmona) arba šalia jos, gyvenimu nesiskundžia. Trumpai tariant, skurstantieji skursta, turtingieji turtėja: 750 tūkstančių eurų už akcijas ir 30 (arba net 50) EUR vaikui — kaip sakoma, pajusite skirtumą.

  Priešaky mokesčių ir pensijų reforma. Būtų gerai nuo pat kitų metų pradžios pradėti gyventi geriau, tik mažai kas supranta, kaip tai įvyks.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Lietuvoje kas penktas žmogus skursta, kas dešimtas — turi įsiskolinimų
  ŽTK: Lietuvos vidaus politikoje žmogaus teisės pamirštamos
  Kam viršūnėlės, o kam šaknelės
  Tegai:
  gyventojai, skurdas, Lietuva

  Svarbiausios temos