11:29 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  "Kiber zombiai" atrieda atidunda į kiekvieno namus, į darbo vietą, tiesiai į kompiuterį. Į išmaniuosius mūsų kišenėse. Tiesiai į mūsų smegenis

  Protų mūšiai vyksta 24 valandas. Be pertraukos. Už ką kovojama? Prieš ką kovojama?

  Priešas nematomas. Jis kibernetinis. Toks "kiber zombis". Neapčiuopiamas. Bet gerai finansuojamas.

  Tiksliau, gerai finansuojama kova su "kiber zombiais". Ir daug kalbama, rašoma, posėdžiaujama. Ir gąsdinama "kiber zombiais", jų išpuoliais ir atakomis bei jų bijoma.

  "Dažnėjantys kibernetiniai išpuoliai prieš ES valstybių institucijas, strateginę infrastruktūrą, tarptautines organizacijas rodo, jog kibernetinės atakos tapo sudėtine Rusijos agresijos dalimi", — pasakė Grybauskaitė.

  Pasakyta autoritetingai ir kompetentingai. Ir dar užtvirtinta: "reaguoti būtina nedelsiant ir visos ES mastu"!

  Taigi "kiber zombių" kilmės šalis identifikuota. Be abejo – Rusija. Vedama net kovos su jais statistika. Ji įspūdinga. "Vien per praėjusius metus Lietuvoje užfiksuota 55 tūkst. kibernetinių atakų, tai – dešimtadaliu daugiau nei 2016 metais. Net trečdalis šių Rusijos išpuolių buvo nukreipti prieš strateginį mūsų šalies energetikos sektorių" – tvirtina skaičiuotojai.

  Kiek įvykdyta atakų suskaičiuota. Kaltininkas įvardintas. O nuostoliai? Ar bent viename Lietuvos energetiniame sektoriuje užgeso nors viena lemputė!?

  Žinoma, daugumai Lietuvos žmonių, ypač tam trečdaliui, kuris gyvena žemiau skurdo ribos, mažiausiai rūpi dėl "kiber zombių" keliamos isterijos.

  Tačiau užsienio politikos ir viešosios nuomonės formuotojai savo darbą dirba uoliai ir tikslingai. Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir kitų šalių iniciatyva svarstoma sukurti naują sankcijų mechanizmą, kuris padėtų visai ES efektyviau ir ryžtingiau reaguoti į kibernetines atakas, kuriomis, pasak Grybauskaitės, nuolat mėginama kištis į rinkimus ir manipuliuoti demokratiniais procesais.

  Akylesnis valdžios spaudos pranešimų skaitytojas gali paklausti, kaip suprasti, kad mus jau puola "kiber zombiai", jeigu Lietuvos iniciatyva ES dar tik kuriamos kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos, kurios dar tik galės prisidėti identifikuojant kibernetinių atakų būsimus kaltininkus...

  Mūšis vyksta dėl mūsų protų. Be paliovos. Stengiantis mus pačius paversti "zombiais".

  "Anties" daina nepraranda aktualumo ir šiandien…

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Lietuvos Vyriausybė patvirtino Nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją
  Viešosios įstaigos ir įmonės bendrai dalyvauja kibernetinėse pratybose
  Paviešinti Lietuvoje vykstančių kibernetinių pratybų kadrai
  KAM ir žiniasklaidos priemonės pasirašys susitarimą dėl kibernetinio saugumo
  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ragina nenaudoti "Yandex.Taxi"
  Tegai:
  smegenys, išmanieji prietaisai, kompiuteris, zombiai

  Svarbiausios temos