20:05 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Dabar madinga kištis į rinkimus. Paprastai kišamasi į JAV rinkimus. Dar, regis, kištasi į Prancūzijos rinkimus. Referendumai netinkamai įvyko Katalonijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Nes kažkas įsikišo. Beje, "Brexit" gali ir neįvykti. Gali įvykti referendumas dėl referendumo. Ir dėl visko kaltas? Ne, neatspėjote, ne Putinas. Kaltas Markas Zukerbergas su savo "Facebook'u"

  Juk jo dėka, t.y. "Facebook'e" žmonės susitelkia vienam ar kitam sprendimui bei veiksmui priimti. Taigi, pasitelkę "Facebook'ą", jie kišasi į savo šalies vidaus reikalus. Ir net sukelia tarpvalstybinius konfliktus.

  Kas kaltas? Markas Zukerbergas (Mark Zuckerberg). Nesuvaldė savo FB sistemos. Todėl keturi viešieji investiciniai fondai, turintys "Facebook" įmonės akcijų, paskelbė siekiantys Marką Zukerbergą pakeisti nepriklausomu įmonės valdybos nariu, sakydami, kad tai padarys didžiausio pasaulyje socialinio tinklo valdymą skaidresniu.

  "Facebook" įmonės akcininkai, kaip Ilinojaus, Rodo salos ir Pensilvanijos valstijų bei Niujorko miesto iždai, pritarė anksčiau "Trillium Asset Management" paskelbtam pasiūlymui atskirti valdybos nario ir generalinio direktoriaus pareigas. Šiuo metu abejas pareigas eina Zukerbergas. O jeigu, neduok tu dieve, Markas turi kokių nors politinių simpatijų ar piktų kėslų. Sąmoningai ar ne. Ar net ko nors paveiktas...

  "Trillium Asset Management" dar birželį pateikė pasiūlymą atskirti šias pareigas, teigdamas, kad valdybą turi sudaryti nepriklausomi nariai, ypač laikotarpiu, kai įmonę kamuoja skandalai dėl nutekintų "Facebook" socialinio tinklo vartotojų asmeninių duomenų.

  "Socialiniai tinklai yra itin reikšmingi mūsų visuomenėje ir ekonomikoje. "Facebook" įmonė yra socialiai ir finansiškai atsakinga už skaidrumą, todėl mes reikalaujame visiškai nepriklausomos įmonės valdybos", ― pranešime teigia Niujorko iždo kontrolierius Skotas Stringeris.

  "Trillium Asset Management" pranešime teigiama, kad nepriklausoma "Facebook" įmonės valdyba užtikrintų skaidrumą ir valdymo patikimumą. Oficialiai pasiūlymas bus svarstomas kasmetiniame "Facebook" įmonės akcininkų susitikime 2019 metų gegužę.

  Pranešime taip pat rašoma, kad "Google", "Microsoft", "Apple", "Oracle", "Twitter" ir kitos žinomos technologijų įmonės yra atskyrusios generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas.

  "Mes stebime, kaip "Facebook" keičia mūsų supratimą apie technologijų poveikį visuomenei. Dabar pats laikas apriboti M. Zukerbergą ir įgyvendinti struktūrines įmonės pertvarkas. Šiuo metu mums ypač reikalinga nepriklausoma valdyba, galinti užtikrinti skaidrumą ir realią atskaitomybę", ― teigė "Trillium Asset Management" direktoriaus pavaduotojas Džonas Kronas.

  Lietuvoje "Facebook'as" labai populiarus. Sakoma, jeigu tavęs nėra "Facebook'e", tavęs iš viso nėra. Tiesa, ši aksioma marketingo ir viešųjų ryšių specialistų labiau taikoma verslo subjektams, o ne gyviems asmenims. Nors kiek jie yra gyvi ir autentiški savo "Facebook" paskyrose, galima labai suabejoti.

  Tačiau darant prielaidą, kad per "Facebook'ą" bus kišamasi ir į Lietuvos Respublikos prezidento rinkimus, logiška daryti išvadą, kad rinkimuose tokiu būdu dalyvaus ir pats ponas Markas Zukerbergas.

  Žinoma, jeigu ponas dar vadovaus tuo metu.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ušackas prezidento rinkimuose dalyvaus tik laimėjęs TS-LKD pirminius rinkimus
  Seimas vėl neatvėrė Paksui kelio į prezidento rinkimus
  Tegai:
  Lietuva, rinkimai, Markas Zuckerbergas

  Svarbiausios temos