12:10 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  134

  Latvijos prezidentui Raimondui Vėjuoniui iš paskos į Ukrainą keliauja Dalia Grybauskaitė, siekdama, Prezidentūros teigimu, palaikyti ukrainiečius šiuo sudėtingu laikotarpiu. Šis vizitas vyks dėl naujo Ukrainos ir Rusijos santykių pablogėjimo po to, kai Rusijos FSB sulaikė Ukrainos laivyno laivus Kerčės sąsiauryje

  Provokacija Kerčės sąsiauryje vėl iškėlė Ukrainą į pirmuosius pasaulio žiniasklaidos puslapius. O geriausi Petro Aleksejevičiaus draugai asmeniškai skuba palaikyti jo pastangas, skirtas didinti įtampą santykiuose su Rusija.

  Juk kiekvienas apsilankymas gali tapti paskutinis. Porošenko reitingai prieš 2019 metų kovo 31 dienos prezidento rinkimus krenta, o tai reiškia, kad vargu, ar jam pavyks išlikti valstybės vadovo kėdėje.

  Štai ir geriausia draugė — Dalia Grybauskaitė — skuba asmeniškai paguosti Petro Porošenko.

  "Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė po kelių dienų atvyks į Kijevą, bus mano viešnia, Ukrainos, kuri ją labai gerbia, viešnia, nes ji stovėjo mūsų integracijos į Europą ištakose", — Kijeve anonsavo Grybauskaitės vizitą Porošenko.

  Pamename mes ir tą "integraciją į Europą", ir tai, kaip Dalia Grybauskaitė 2013 metų rudenį Vilniuje vykusiame Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikime įtikinėjo tuometinį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių pasirašyti integracijos su ES sutartį. O kai Janukovičius atsisakė tai padaryti, tada buvo imtasi vykdyti šią "integraciją" per jėgą.

  Sulaikytieji Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Degančiomis padangomis ir Molotovo kokteiliais nukreipė ukrainiečius link mėlynos su žvaigždutėmis vėliavos. Maitino sausainukais ir žadėjo nėriniuotas kelnaites.

  Vietoj nėriniuotų apatinių ir Europos lygio atlyginimų Ukraina gavo karą Donbuse, ekonomikos žlugimą, TVF kredito vergovę, milžiniškas energijos šaltinių kainas ir dolerį už 30 grivinų. O asmeniškai Petro Porošenko prieš prezidento rinkimus 2014 metais žadėjo "dolerį už 8 grivinas", o savaitgaliais visi ukrainiečiai turėjo reguliariai lankytis Vienos operoje. Ir pusryčiams į lovą — kruasanai iš Paryžiaus. Bet, kaip žinote, pažadai dar nieko nereiškia.

  Kremlius pakomentavo karo padėties įvedimą Ukrainoje >>

  Tačiau Dalia Grybauskaitė mano kitaip. Dar vienu savo vizitu į Kijevą ji užtikrins Porošenko ir visą Ukrainą pasirinktos krypties link ES ir NATO teisingumu. Ji pasidalins Lietuvos patirtimi, kuri per beveik 15 ES ir NATO narystės metų iš "TSRS vitrinos" virto  "Europos užkampiu". Bet juk Europos, o ne sovietų koncentracijos stovykla!

  Taigi, ukrainiečiai, kaip ir lietuviai, turi tik šiek tiek pakentėti ir keturiasdešimt metų pavaikščioti po dykumą, vadovaujant jų "Mozei" Petro Porošenko. Ir kad nė vienas nenukryptų nuo kelio, laikinai galima ir atsisakyti demokratinių normų — apriboti laisvę ir pažeisti Konstituciją, įvesti karo padėtį.

  Siekdama palengvinti provokatorių dalią, Dalia Grybauskaitė pažadės atsiųsti dar vieną ginklų partiją ir NATO instruktorius prezidento sargybiniams rengti. O tuos Ukrainos kariuomenės ir saugumo tarnybos karius, kurie nukentės kovoje, Lietuva gydys savo mokesčių mokėtojų sąskaita. Tiesa, su maistu negalime padėti. Patys nedaug turime. Prašykite lenkų. Jie — turtuoliai.

  Neduoda? Tai užsidirbkite — padirbėkite pusę amžiaus laukuose. Juk reikia atidirbti pinigus, investuotus į jūsų Euromaidaną. Ar jūs manėte, kad gyvendami pagal kapitalizmo principus maistą gausite už dyką? Naivuoliai. Juk ir "prakeikti moskaliai" taip darydavo. Europos Sąjungoje — viskas sąžininga: pasiskolinai eurą, grąžink du.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Seime – siūlymas įvesti sankcijas Rusijai dėl Kerčės sąsiauryje sulaikytų laivų
  Rada griežtai sukritikavo Porošenko už karo padėties įvedimą
  Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas
  Belgijos parlamentaras palaikė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  parama, oficialus vizitas, Dalia Grybauskaitė, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos