10:58 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Kyla grėsmė, kad Lietuvos pedagogų streikas peraugs į masinį protestą. Lietuvos profesines sąjungas link to stumia dešinieji. Vadovauti protesto akcijai patikėta žurnalistui Andriui Tapinui. Sekmadienį pagrindinėje sostinės gatvėje gali pasirodyti geltonomis liemenėmis vilkintys žmonės, kurie provokuos policiją panaudoti jėgą

  Visi į barikadas!

  Mokytojai jau užkūrė laužą. Belieka šliūkštelėti benzino į ugnį. O jo jau yra lietuvių "kunigo Gapono" rankose. Pagrindinio provokatoriaus vaidmenį mielai atliks žurnalistas Andrius Tapinas, kuris pagal žurnalistikos etikos įstatymą visada turi būti nešališkas. Bet įstatymą visuomet galima pakreipti norima linkme.

  Juolab, kad protestuotojus šiandien palaiko ne tik prisiekę patriotai konservatoriai, bet ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Valstybės vadovė jau paskelbė, kad imasi iniciatyvos derėtis su streikuojančiais mokytojais. Prieš tai ji negailėjo kritikos premjerui Sauliui Skverneliui dėl nesėkmingų reformų ne tik švietimo sistemoje, bet ir kitose šalies ekonomikos ir socialinėse srityse.

  Sprendžiant iš prezidentės administracijos pareiškimų ir mokytojų kvietimo į Daukanto aikštę, dėl pedagogų ir kitų nuskriaustųjų nelaimių kalta dabartinė vyriausybė ir valdančioji koalicija. Kad ją kur galas!

  Geltonos liemenės — šiuolaikinė protesto išraiška

  Dega Paryžius, Belgijos gatvėse liepsnoja automobiliai. Kodėl gi ir Vilniuje nepadegti kelių automobilių, pasidabinus geltonomis liemenėmis? Juk tai taip demokratiška. Manote, kad nieko panašaus Lietuvoje neatsitiks? Duok Dieve. Tačiau, sprendžiant iš agresyviai nusiteikusių provokatorių, viskas toli gražu ne taip optimistiška.

  "Gruodžio 9 dieną, 14:00 valandą, surengsime simbolinę žmonių grandinę nuo ministerijos iki parlamento. Galbūt, akcija apims ir kitas ministerijas... Tai bus padaryta jų svarbai pabrėžti", — komentuoja galimą įvykių scenarijų mokytojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas.

  Tuo tarpu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas kaltina policiją dėl to, kad Švietimo ministerijos pastatas nebuvo išlaisvintas nuo ten nakvojančių streikuojančių mokytojų, ir tuo pačiu kursto aistras.

  Žiniasklaida mums padės!

  Mokytojų profesinės sąjungos lyderio drąsa suvokiama. Prožektorių šviesoje ir pirmuose žiniasklaidos leidinių puslapiuose, jis jau puikuojasi ketvirtą savaitę iš eilės. Ar tai nėra tautos lyderio sėkmė? Svarbiausia, kad žmonės išeitų į gatves, o ten jau mes įkaitinsime jų pasipiktinimą karštaisiais gėrimais ir sausainiais.

  Giedoti dainą "Pakilk, didžioji Lietuva!" bus patikėta profesionalams — meniško žodžio meistrams, vadovaujamiems dešiniųjų plunksnos brolio Andriaus Tapino.

  O ten, žiūrėk, prisijungs kitos eterio žvaigždės. Prisiminkime, kaip mitingo dėl Basčio atsistatydinimo metu valdančiuosius gėdino "LRT veidas" Rita Miliūtė. Taip pat nepamirškime, kad šiuo metu Nacionalinei televizijai ir radijui vadovauja mylimiausia prezidentės žurnalistė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

  Taigi, geriausi informacinio fronto profesionalai suteiks didžiulę paramą sąžiningai mokytojų kovai "už didesnius atlyginimus".

  Kas leidžiama Jupiteriui, neleistina jaučiui

  Paskutinės riaušės Lietuvoje įvyko prieš dešimt metų. 2009 metų sausio 16 dieną įpykę šalies gyventojai daužė Seimo langus. Nepasitenkinimo priežastis buvo tai, kad dėl pasaulinės finansų krizės Andriaus Kubiliaus vadovaujama konservatorių-liberalų vyriausybė iš esmės sumažino ne tik socialines programas, bet ir pensijas.

  Tada policija panaudojo jėgą prieš protestuotojus. Vyriausybė apkaltino profsąjungų konfederaciją dėl žalingų veiksmų ir ragino policiją imtis priemonių tvarkai atkurti. Bet juk tai buvo konservatorių vyriausybė. Šiandien jie yra opozicijoje, todėl visi neramumai šalyje jiems tik į naudą.

  Ypač rinkimų maratono išvakarėse, kai yra reali galimybė suvienyti ne tik savo rinkėjus, bet ir padidinti savo šalininkų skaičių profesinių sąjungų aktyvistų dėka.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Opozicija: "profesionalų" Vyriausybė Lietuvoje nepasiteisino
  Streikuojantys mokytojai paragino Lietuvos vadovę įsikišti į konfliktą
  Grybauskaitė skubos tvarka teikia Seimui pataisas dėl mokytojų atlyginimų
  Opozicija: premjeras turi pradėti derybas su streikuojančiais mokytojais
  Tegai:
  Andrius Tapinas, profesinės sąjungos, protestas, streikas, Lietuva

  Svarbiausios temos