22:54 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Mokytojai streikuoja, rusai puola

  Skambinimas varpeliais

  © Sputnik / Андрей Богданов
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Domantas Klyva
  8531

  Artėjant rinkimams lietuviškame Facebook'e mažėja kačiukų, šuniukų paveikslėlių bei nuotraukų iš tolimų egzotinių šalių. Nepadoru dabar atostogauti šiltuose kraštuose po palme, kai šalis pavojuje. Mokytojai streikuoja, rusai puola

  Štai net Andriui Tapinui nervai neišlaikė ir jis nutarė imtis organizatoriaus vaidmens. Pakvietė į "Paskutinį skambutį": "Dabar jau yra mūsų visų reikalas. Visi turim unikalų šansą parodyti, kad valdžios pastangos supriešinti visuomenę yra bevaisės, kad sekmadienį mes visi būsim mokytojai. Kažką pamokysim, kažko išmoksim. Einam". Sušuko, suskambėjo savo Facebook'e.

  Andriaus Tapino varpelis 1
  © Photo : Andrius Tapinas
  Andriaus Tapino varpelis

  12 000 žmonių susidomėjo. 2,7 tūkstančio pareiškė, kad dalyvaus. Šie skaičiai nuolat didėja.

  Bet atsiranda ir vienas kitas Andriaus Tapino Facebook'o draugų, kurie suabejoja šauklio nuoširdumu.

  Valdas Vižinis: "rašau labai aiškiai..NE ŠIAM ŽMOGUI VADOVAUTI SOCIALINIAMS PROTESTAMS".

  Pono Tapino draugas stebisi, kodėl nematė pono Tapino nė viename mitinge ar pasisakymuose prieš skurdą, šeimų klausimu. Vižinis spėja, kodėl protestų iniciatyva atiduodama žmogui be socialinės atsakomybės jausmo.

  Tautos balsas 2
  © Photo : Valdas Vižinis
  Tautos balsas

  Ne visi Facebook draugai yra draugai. Savo komentarais, replikomis jie suabejoja "vienos tiesos" skelbėjų kompetencija ir tuo savo virtualius draugus viešai kompromituoja. 

  Europarlamentaras Rolandas Paksas antradienį susitiko su Rusijos Dūmos pirmininku Viačeslavu Volodinu ir Rusijos Federacijos tarybos pirmininke Valentina Matvijenko. Į tai suskubo sureaguoti kitas europarlamentaras Petras Auštrevičius. "Turiu pasakyti, kad R. Paksas neatstovauja nei EP, nei labiau ES, nors stovi ES vėliavos fone", ― pareiškė Petras Auštrevičius. Ir pats save papildė: "dėl R. Pakso pritarimo rusų siūlymui sukurti "neformalią darbo grupę" galiu pasakyti, kad tai tuščias reikalas, nebent kai kam jau pažadėtos paskolos ar kiti piniginiai Kremliaus prizai".

  Petro Auštrevičiaus varpelis
  © Photo :
  Petro Auštrevičiaus varpelis

  Europarlamentaras nepatikslino nei apie paskolas, nei apie prizus. Kam tuščiai savo kompetencijas eikvoti.

  Ir Facebook'o draugo buvo pričiuptas. Dėl kompetencijos.

  Renatas Selenis Petrui Auštreviciui: "Tai rusai vis dar puola? Ar Jūs vis dar manote, kad Amerika ir ES atstovauja mūsų interesus? Ar vis dar manote, kad euras padarė teigiamą įtaką mūsų ekonomikai? Ar protinga yra pyktis su n kartų galingesniu kaimynu? Dar ne į temą klausimas, gal galėtumėte pasakyti, kieno ausys kyšo už INDEPENDENT aferos, ir ar mes esam protingesni už vokiečius?"

  Tautos balsas 4
  © Photo :
  Tautos balsas

  Buvęs Lietuvos užsienio politikos specialistas, ambasadorius, vyriausiasis derybininkas derybose dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje Petras Auštrevičius nutaria protingai nutylėti.

  O pono Auštrevičiaus Facebook'o draugas nerimsta ir tęsia: "nesu labai kompetetingas geopolitikoje, bet manau, kad jeigu Jūsų prieškambaryje įsikurtų ginkluoti žmogeliukai, nelabai ilgai galvotumėt, nekreipti dėmesio, ar vis del to kažkaip juos išprašytumėt iš ten. Tuo labiau, kad žmogeliukų vadas sėdi saugiu atstumu, ir stebi, kaip čia viskas išsirutulios".

  Tautos balsas 5
  © Photo :
  Tautos balsas

  Diplomatas Petras Auštrevičius žino tokį būdą ― užduoti klausimus, apsimetant, kad neturi atsakymų. Ir kviečia tęsti.

  Renatas Selenis ir vėl užduoda klausimą: "kodėl vokiečiai gali pirkti rusiškas dujas, o mes ne?"

  Facebook
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Petras Auštrevičius išsisukinėdamas klimpsta. "Kiek žinau ir perkame, viską lemia kaina", ― sako europarlamentaras iš Lietuvos.

  Renatas Selenis Petrui Auštreviciui: "norvegiškų dujų kaina sudaro 328,9-365,5 dolerius už 1000 kubinių metrų dujų. tačiau pridėtinės išlaidos SGD terminalui prideda dar 145 dolerius 1000 kub/m. dujų (į ją įeina terminalo nuomos kaina ir įrangos amortizacija). Plius už suskystinimą-išskystinimą dar 60 dolerių už 1000 kub/m. Na ir pelnas nors koks turi būti, nors pats mažiausias, nors 5 doleriai už 1000 kub/m. Štai ir gaunasi 539-576 doleriai. O "Gazprom" tiekia dujas po 370 dolerių, bet tai jau galutinė kaina. štai taip ir gaunasi maždaug 1,5 karto kainos skirtumas lyginant norvegiškas dujas su rusiškomis".

  Tautos balsas 6
  © Photo :
  Tautos balsas

  Šių Facebook'o draugų dialogas nutrūksta.

  Petras Auštrevičius neturi ką atsakyti. Bet Petras Auštrevičius viešai gali paskambėti varpeliais, kad Lietuvos išrinktas europarlamentaras Rolandas Paksas neatstovauja ES.

  O kam atstovauja ponas europarlamentaras Petras Auštrevičius? Kam atstovauja ponas Andrius Tapinas? Ar tik varpeliais skambina...

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  "Nelegalo" nuotykiai: Facebook vartotojai papasakojo apie po Lietuvą vaikštantį lokį
  Kasčiūnas nori ištirti, ar lietuvių duomenimis per Facebook nepasinaudojo Rusija

  Svarbiausios temos