16:06 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  LGBT, archyvinė nuotrauka

  Lietuviams patinka iškrypėliai

  © AFP 2019 / ANDREI PUNGOVSCHI
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  16002

  Dar vienas viešosios nuomonės sociologinis tyrimas parodė, kad Lietuvos gyventojams vis labiau patinka Europos liberalios tolerancijos vertybės. Ypač tai susiję su pakantumu netradicinės seksualinės orientacijos asmenims

  Uždarai vartus — lenda pro langą

  Prieš Lietuvos nepriklausomybę nė vienas laikraščio "Tiesa" numeris neskelbė Sovietų valstybių gyventojų požiūrio į netradicinės seksualinės orientacijos asmenis. Baudžiamasis kodeksas net numatė laisvės atėmimą už lytinius santykius tarp dviejų vyrų. Sovietinis režimas! Ko jūs norite?

  Dabar viskas kitaip. LGBT bendruomenės nariams — pagarba. Ir kas negerbia jų, bus pasmerktas kaip storžievis ir atsilikėlis.

  Tiesa, Lietuvos gyventojai, išauklėti konservatyvios krikščionybės tradicijose, pagal kurias sodomija yra baisi nuodėmė, sunkiai eina koja kojon su šiuolaikinės žmonijos progresu. 

  Visus nepriklausomybės metus jiems bandoma paaiškinti, kad lesbietės, gėjai, biseksualai ir transseksualai (LGBT) — tai Žemės ateitis. Ir visos ankstesnės viešosios nuomonės apklausos "dėl požiūrio į gėjus ir lesbietes" rodė, kad tik 2-3 proc. Lietuvos gyventojų norėjo matyti juos šalia savęs darbe ir kasdieniame gyvenime.

  Sąvokų pakeitimas

  Beje, nuo seniausių laikų visuomenėje vyravo būtent toks LGBT atstovų procentas. Daugiausia jų būdavo tarp pasileidusių elito atstovų. Paprasti žmonės neturėjo laiko pramogoms. Jiems reikėjo papildomų rankų, kuriomis galėtų arti ir sėti. Todėl gimdavo daug vaikų — pagalbininkų šeimos ūkyje.

  Šiandien aria ir sėja mašinos. Taigi, žmonės turi daugiau laiko savo dvasiniams poreikiams tenkinti. Daugiau laiko susimąstyti apie amžinybę. Ar Viešpats mane teisingai sukūrė? Štai aš — vyras, bet man patinka dėvėti pėdkelnes ir dažytis lūpas. Tai gal aš — moteris? Gal Viešpats suklydo? Kas gi neklysta. Kvailystė. Tiesiog gamta. O žmogus — gamtos viršūnė, ir jis pats gali spręsti, kuo nori būti.

  Gėjai ir lesbietės — senovės anachronizmas? Šiandien labai madingas žodis "transseksualai". Atrodo, ne iš karto ir suprasi, kas jie tokie. O tai reiškia, kad galima gatvėje sustabdyti praeivį ir detaliai jam papasakoti apie savo sielvartą dėl minčių ir kūno disharmonijos. O dar geriau — surengti spalvingą paradą su vaivorykštinėmis vėliavomis sostinės centre. Kažkas susimąstys ir užjaus. Supras ir atleis. O kitą kartą susitikę net ranką paspaus.

  Overtono langas

  Štai taip grūdelis prie grūdelio LGBT bendruomenė renka žmonių sielas. O kaip žinome, "lašas po lašo ir akmenį pratašo".

  Paskutinės apklausos, kurią atliko "Vimorus", duomenimis, šiandien "mažiau kaip 10 proc." gyventojų tolerantiški transsekksualams. Taigi galima daryti prielaidą, kad tai gali būti skaičius 9, o ne 2 ar 3. Ir tuomet galima kalbėti apie tolerantiškų žmonių skaičiaus padidėjimą. Devyni procentai — tai jau jėga! Net stojamieji balai į valdžios institucijas ― tik penki procentai. Taigi LGBT bendruomenės narių atsiradimas Seime ir savivaldybėse — tai natūralus procesas. Ir nereikia taip paniekinamai vaipytis, jei transseksualai eina aukštas pareigas valstybės valdžios institucijose arba dėsto mokykloje, kur mokosi jūsų vaikai!

  Sociologai optimistiškai skelbia, kad ledai pajudėjo. Šiandien jau 64 proc. Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti kartu su transseksualais. Gyventi šalia tokių žmonių sutiktų daugiau nei 50 proc. apklaustųjų, o išnuomuoti butą LGBT atstovui pasiruošę 38 proc. lietuvių.

  O juk visai neseniai viskas buvo visai kitaip, ir Lietuva buvo viena iš ES lyderių pagal homofobiją. Ir visa tai — sistemingo Lietuvos gyventojų tolerancijos ir liberalių vertybių dvasios perauklėjimo rezultatas. Dabar atėjo laikas sustiprinti šią tendenciją įstatymu.

  "Situaciją iš esmės turėtų spręsti Lytinės tapatybės pripažinimo įstatymas, kuriame būtų įtvirtinti translyčių asmenų nediskriminavimo principai ir jų privatumą apsaugantys mechanizmai. Tikiuosi, jog įstatymų leidėjams pakaks politinės valios priimti reikiamą įstatymą ir sureguliuoti Lietuvos teisinėje sistemoje jau beveik du dešimtmečius egzistuojančią teisės spragą, užtikrinant žmogaus teises šiai visuomenės grupei", — sakė Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

  Ar jūs nepritariate, seimūnai?

  Meskite visus reikalus ir leiskite transseksualams registruoti lyties keitimo procedūrą dokumentuose.

  Galų gale, atsižvelgiant į pačius kukliausius Lietuvos gėjų lygos skaičiavimus, šalyje dėl to kenčia beveik 80 naujų chirurgo skalpelio "pagimdytų" vyrų ir moterų. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pateikia dar daugiau šokiruojančių skaičių. Ji skelbia, kad Lietuvoje tokių asmenų yra beveik du šimtai! O jūs, Seimo deputatai, šiuo metu užsiimate niekais — kankinatės, kaip pagerinti apgailėtinų dviejų su puse milijono lietuvių gyvenimą.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  LGBT įkūrė pirmąjį homoseksualų dalinį kovai prieš džihadistus Sirijoje
  Vilnius pasiruošė LGBT šventei: Pylimo gatvėje atsirado vaivorykštės spalvų perėja
  Tyrimas: lietuviai laiko lietuviais tuos, kurie gerbia įstatymus ir kalba lietuviškai
  Tegai:
  apklausa, lietuviai, Nacionalinė LGBT teisių organizacija, LGBT

  Svarbiausios temos