22:53 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  156

  Lietuvoje atskleistas platus "šnipinėjimo tinklas". Jo agentai šnipinėjo Rusijos naudai. Lietuvos valstybės saugumas buvo ties katastrofos riba. Tik kruopštus specialiųjų tarnybų darbas išgelbėjo nuo žlugimo šalies laisvę ir nepriklausomybę

  Rinkimų be Kremliaus įtakos nebūna

  Lietuvoje rinkimai jau "ant nosies". O kokie gali būti rinkimai be Kremliaus įsikišimo. Juk niekas nepatikės, kad Maskva nevadovauja rinkimų procesui kaimyninėje šalyje, ypač tokioje svarbioje visai Europos Sąjungai ir NATO, kaip Lietuva. Jei Kremliaus nurodymu skiriamas JAV prezidentas, tuomet pats Dievas įsakė Vilniaus vyriausiosios rinkimų komisijos protokolus tvirtinti Lubiankoje.

  Netikite? Štai jums įrodymai. Iš pradžių "žmonės su rusiškomis pavardėmis" ištisus metus žlugdo lietuvių tikėjimą "miško brolių" šventumu ir kova už Lietuvos laisvę, žengiant petys į petį su vokiečių išlaisvintojais. O jau rinkimams artėjant, užvaldę dokumentus su žyma "slaptai", šnipai ruošėsi nepastebimai rinkimų naktį pakeisti urnas su balsavimo biuleteniais. Tuo pačiu atvesdami į valdžią ištikimus Kremliui politikus.

  Žinoma, Generalinė prokuratūra, Valstybės saugumo departamentas ir Vyriausiasis policijos komisariatas atskleidė ne visą informaciją apie klastingus piktadarių, "šnipinėjusių Rusijos naudai", kėslus. Tyrimo paslaptis. Tačiau, jei, neduok Dieve, suskaičiavus balsus vietos savivaldos rinkimų, o svarbiausia — prezidento rinkimų metu, pasirodys, kad laimėjo "netinkami kandidatai", tuomet paaiškės visos Kremliaus įtakos Lietuvos rinkimams detalės. Vėl netikite? Tiek to, palaukime.

  Šnipai po kiekvienu krūmu

  Štai ir su mokytojų streiku įdomi istorija susiklostė. Kai tik nepatenkinti mokytojai paskelbė protestą, visi iš karto pradėjo šaukti apie garsiąją "Kremliaus ranką". Neva jo šnipai drumsčia sąžiningų Lietuvos piliečių protus ir bando įsiūbuoti valtį prieš rinkimus. O kaipgi kitaip? Pačiai Daliai Grybauskaitei teko užtarti protestų organizatorius. Juk tikri patriotai — konservatoriai — negali būti Kremliaus agentai. Įtikino, tačiau nuosėdų liko.

  O kad nekiltų abejonių, jog šalyje pilna šnipų, reikia tvirtų įrodymų. Štai jie, prašom. Valstybės saugumas nemiega — sulaikytas pagrindinis Kremliaus rezidentas Lietuvoje ir visas jo žvalgybos tinklas. Paaiškėjo, kad tai — Algirdas Paleckis, buvęs Seimo narys, buvęs Vilniaus mero pavaduotojas. Pamenate, juk tai būtent jis pasakė, kad 1991 metų sausio 13 dieną šalia Vilniaus televizijos bokšto "savi šaudė į savuosius".

  Tokius žodžius galėjo pasakyti tik Lietuvos valstybės priešas. Ir jeigu anksčiau teismas buvo atlaidus Paleckiui ir skyrė jam tik baudą bei "iškėlė į viešumą", tai šiuo metu gailestingumo nesitikėk. Bus skirta griežčiausia bausmė. Pagal baudžiamąjį kodeksą — nuo dvejų iki dešimties metų kalėjimo.

  O kad niekam nekiltų abejonių dėl to, kad Paleckis vykdo Maskvos nurodymus, buvo areštuotas Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas, nuolat gyvenantis Lietuvoje. Taip, taip, tas pats Ivanovas, kuris jau atsėdėjo du terminus dėl grėsmės "valstybės saugumui". Jo bute rastas ginklas! Matyt, visas automatų arsenalas ir patranka sukilimui surengti ir "žaliesiems žmogeliukams" pasitikti. Nesvarbu, kad po vienos dienos Ivanovas turėjo būti paleistas, taip ir nenustačius jokios svarbios sulaikymo priežasties. Bet juk nuosėdos lietuvių protuose išliko.

  Sutriko lietuvių atmintis

  "Pirmiausia, aš galiu pakomentuoti tai kaip eilinę šios valstybės (Lietuvos — Sputnik) rusofobinės politikos elemento apraišką. Antra, kaip didžiulį žingsnį atgal demokratinių teisių ir laisvių srityje, kurių ieškodamos Baltijos šalys politiniu požiūriu atsisuko į Vakarus ir skubėjo integruotis į NATO ir Europos Sąjungą. Būtent tai buvo paskelbta kaip pagrindinė idėja prisijungti prie šių struktūrų", — sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Vilniaus policija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  O ką dar belieka atsakyti į grubias Lietuvos valdžios provokacijas Rusijai? Beprasmiška ką nors įrodinėti ir kelti diskusijas. Lieka tik skėsčioti rankomis.

  Primename, kad pagrindiniai — Lietuvos prezidento — rinkimai vyks gegužės 30 dieną. O prieš tai, gegužės 9-ąją, Pergalės dieną, tūkstančiai lietuvių ateis prie sovietų karių, atidavusių savo gyvybes už Lietuvos išlaisvinimą nuo vokiečių fašistų įsibrovėlių, kapų. Ir galima drąsiai teigti, kad tai taip pat bus interpretuojama vietinių "patriotų" kaip didžiulis Rusijos kišimasis į naujojo Lietuvos prezidento rinkimus.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija
  "Atsisakė demokratijos": Rusijos URM atsakė į naują antirusišką išpuolį Lietuvoje
  Seime – atviras Rasos Juknevičienės kaltinimas "provokacija Kremliaus naudai"
  "Plieninė Rasa" prašo Lietuvos VSD apsaugoti ją nuo "Sputnik"
  Estijos gynybos ministras išvengė atsakymo į klausimus apie "Kremliaus agentus"
  Tegai:
  šnipinėjimas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos