01:11 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  274

  Lietuvos žiniasklaidos pranešimas apie nedidelę bausmę buvusiam bendrovės "Nota Bene" vadovui daugelio šalies gyventojų liko nepastebėtas. Septynių tūkstančių eurų bauda (net ir vidutinio lygio verslininkams) atrodo visai nerimta. O juk dar prieš porą metų skandalas su "auksiniais šaukštais", skirtais Lietuvos kariuomenei, pasklido po visą pasaulį

  Skandalas su "auksiniais šaukštais", kuriuos įsigijo Lietuvos krašto apsaugos ministerija, nuskambėjo labai garsiai. Jis prasidėjo visai prieš 2016 metų Seimo rinkimus.

  Pasipiktinimas Lietuvos biudžeto švaistymu neturėjo ribų. Tuo metu, kai taikūs Vakarai ruošiasi atremti "Rusijos agresiją", Lietuvos generolai vietoj šautuvų ir raketų leidžia pinigus brangiems virtuvės reikmenims. Paprastas kareivis mūšio lauke, matyt, buvo priverstas valgyti aliuminiais šaukštais, kurie liko sandėliuose dar nuo sovietmečio.

  NATO 2% BVP — įvykdysime ir viršysime

  Visi NATO nariai jau žino garsų Donaldo Trampo įsakymą — traukite 2% BVP kariuomenei! Štai ir Lietuva 2018 metais pirmą kartą istorijoje atitiko šį normatyvą ir įžengė į NATO pirmūnų penketuką. Prezidentė Dalia Grybauskaitė tai išdidžiai pranešė susitikime su Trampu Baltuosiuose rūmuose. Per 2019 metus šis rodiklis netgi bus viršytas.

  Kur ir kaip bus išleisti Krašto apsaugos ministerijai skirti pinigai, yra vidaus reikalas, neskirtas plačiajai visuomenei. Galų gale, Trampas asmeniškai nelakstys po Lietuvos kariuomenės kareivines ir netikrins Lietuvos NATO vieneto karių uniformų ir ginklų būklės.

  O paprasto lietuvio akyse iškyla kanclerio-tvarkytojo iš "Paprasto stebuklo" arba "mėlynojo vagies" ir jo giminaičių iš "12 kėdžių" vaizdai. Jie laisvai gali ir 3% Lietuvos BVP paskirti. O jei ateis prokuroras, tuomet atpirkimo ožys bus akimirksniu surastas.

  Juokinga bauda

  Beveik trejus metus trukę ikiteisminis tyrimas ir teismas dėl "auksinių šaukštų" parodė visai Lietuvos tautai, kaip valdžia kovoja su korupcija. 7 tūkst. eurų bauda buvo skirta buvusiam įmonės "Nota Bene" direktoriui Andriui Jazgevičiui už tai, kad jis... ant 48 vienetų lauko virtuvės įrankių užklijavo svetimo prekės ženklo lipdukus su prekės kodu ir kita informacija.

  Jis buvo viešai pasmerktas už tai, kad ketino "solidiems žmonėms" įpiršti pigias paauksuotas prekes. Smulkus sukčius bandė apgauti stambius ryklius-korupcionierius!

  Bet varnas varnui akies neduria. Juk kalbama, kad už įmonės "Nota Bene" stovi konservatoriai. Taigi, sumokėsi simbolinę baudą, ir vėliau gal ir kokią šiltą vietelę tau suras, kai tik tauta pagaliau pamirš šį skandalą. Sumanūs vagys-atlikėjai ir "zits-pirmininkai" Funtai reikalingi visais laikais.

  Nauji pirkimai — naujos aukštumos

  Šiuolaikinės korupcijos schema aukščiausiuose valdžios ešelonuose jau seniai nebe paslaptis. "Viešieji pirkimai" — štai, kur kuriamas politikams artimų verslininkų turtas. Tik tie, kurie žino, kiek, kam ir kur jiems teks suteikti nemokamą paskolą ar įteikti nedidelę dovanėlę, gali laimėti bet kuriame konkurse dėl "Jo Didenybės tiekėjo" titulo.

  Kariuomenė permokėjo už virtuvės įrankius >>

  Darai viską tiksliai? Būsi sotus, girtas ir su tabaku nosyje. O jei "ne", yra Lietuvos teismas — humaniškiausias teismas pasaulyje.

  2019 metais per Krašto apsaugos ministeriją bus pumpuojama dar daugiau biudžeto lėšų. Ar tikrai jie visi bus skirti kariuomenei stiprinti "Rusijos agresijos" akivaizdoje? Ar dalį jų pasisavins "mėlynieji vagys"? Retoriniai klausimai.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  SNSGK: "MG Baltic" valdė visą šalį. Kur žiūrėjo prezidentė ir jos vasalai?
  Tarp senosios ir naujosios nomenklatūros Lietuvoje kyla karas
  Neišsižadėk lazdos, tiurmos ir ubago terbos
  Apklausa: beveik pusė europiečių kaltina valdžios institucijas korupcija
  Tegai:
  Lietuvos kariuomenė, Krašto apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos