23:18 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Lietuvos Konstitucinis Teismas stojo į LGBT bendruomenės pusę. Įstatymo sergėtojai laikosi nuomonės, kad šalyje draudžiamos, bet kitose ES šalyse leidžiamos santuokos suteikia pagrindą gauti leidimą gyventi Lietuvoje

  Lietuvos Konstitucijos 38 straipsnyje juodu ant balto parašyta, kad "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir rūpinasi šeima, motinyste, tėvyste ir vaikyste. Santuoka yra sudaroma laisva vyro ir moters valia." Būtent vyro ir moters, o ne dviejų vyrų ar dviejų moterų.

  Bevalė teisė

  Bet, deja, įstatymas priklauso nuo vėjo krypties — kur vėjas papūs, ten ir pakryps. Bet jį interpretuoti gali ne paprasti mirtingieji, kuriems šie įstatymai yra kuriami, bet specialūs patikėtiniai — Konstitucinio Teismo teisėjai. Jie yra galutinė tiesa, o ne kažkoks dievas su savo įsakymais.

  Praėjo tie laikai, kai dvasininkų balsas buvo svarus. Šiandien Lietuvos katalikų bažnyčios pasipiktinimas Konstitucinio Teismo priimtu sprendimu yra lyg šauksmas tyruose. Pasak dvasininkų, Konstitucijos aiškintojai dar labiau padalino visuomenę. Teisėjai "pagilino santuokos ir šeimos sąvokas ir prilygino homoseksualius santykius šeimai". Mažai tikėtina, kad šį teiginį kas nors prisimins po kokios savaitės.

  Vasaros pradžioje pagrindiniu Lietuvos sostinės prospektu, prie pagrindinės šalies šventovės ― Katedros, žygiuos spalvinga "BalticPride-2019" kolona su vaivorykštės vėliavomis. Eitynių dalyviai mojuos gražiais šūkiais apie meilę ir toleranciją. Beveik kaip Biblijoje, Toroje ar Korane. Sodomos nuodėmę smerkia visos religijos.

  Lašas po lašo ir akmenį pratašo

  Konservatyvioje Lietuvoje Briuselio prašymu jau keletą kartų bandyta legalizuoti tos pačios lyties santuokas ir šeimas. Tačiau dauguma Seimo narių šį klausimą vis atmesdavo. Dabar Konstitucinis Teismas sukūrė precedentą. Į Lietuvos teisinę sistemą įtrauktos naujos "tos pačios lyties asmenų šeimos" ir "šeimos santykių" sąvokos. Bet kokiu atveju lietuviai bus priversti priimti šias "vertybes".

  Naujausios viešosios nuomonės apklausos rodo, kad Lietuvoje didėja gyventojų, pakančių seksualinėms mažumoms, skaičius. Kaip jau rašė "Sputnik", sociologai džiaugsmingai praneša, kad "ledai pralaužti". Šiandien 64 proc. Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti kartu su transseksualiu asmeniu. Daugiau nei pusė (51 proc.) respondentų sutinka gyventi kaimynystėje, o 38 proc. lietuvių yra pasirengę išnuomoti butą LGBT atstovui.

  O juk visai neseniai viskas buvo kitaip, Lietuva buvo laikoma viena iš konservatyviausių šiuo atžvilgiu ES šalių. Visa tai įrodo planuotą Lietuvos piliečių perauklėjimą tolerancijos ir pagarbos "liberalioms vertybėms" dvasia. 

  LGBT — jau dauguma

  O dabar Lietuvos Konstitucinis Teismas stojo į LGBT bendruomenės pusę. "Teismas teigia, kad santuoka priklauso nuo lyties, o šeima nepriklauso nuo lyties. Taigi teismo nutartis atitolina vieną nuo kitos, mūsų nuomone, neatsiejamas sąvokas", — Lietuvos vyskupų konferencija cituoja Lietuvos leidinio "Obzor" atstovus.

  Visuomenės pakantumas transseksualams: nuo neapykantos iki meilės>>

  Kunigai su ironija priduria, kad mažai tikėtina, jog Lietuvos Konstitucijos kūrėjai nepriklausomybės aušroje galėjo patikėti, kad per ketvirtį amžiaus jų mintys apie šeimą, kaip visuomenės ląstelę, bus taip aiškinamos tų, kurie turėtų saugoti pagrindinį šalies įstatymą.

  Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko entuziastingai sveikina šį Konstitucinio Teismo sprendimą ir svajoja, kad jau greitai vienalytės meilės liepsna sušildys ne tik Seimo narių, bet ir visų Lietuvos gyventojų apledėjusias širdis. Ir lesbietės, gėjai, biseksualai ir transseksualai (LGBT) netrukus taps ne seksualine mažuma, bet dauguma.

  Homofobijos indeksas — 2018
  © Sputnik /
  Homofobijos indeksas — 2018

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  LGBT prašo Grybauskaitės vetuoti Lygių galimybių įstatymo pataisą
  Strasbūro teismas nagrinės homoseksualų poros iš Lietuvos skundą
  Lietuviams patinka iškrypėliai
  Tegai:
  leidimas gyventi šalyje, LGBT, Konstitucinis Teismas

  Svarbiausios temos