23:12 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Teisminė sistema Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

  Vienų neliečiamųjų laikai baigiasi. Prasidės kitų?

  © Depositphotos / sezerozger
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  188

  Lietuvos politikai savo Facebook paskyrose komentuoja garsią bylą dėl stambaus masto korupcijos teismų sistemoje

  Pretendentas į Lietuvos Prezidentus Saulius Skvernelis apie teisėjų skandalą savo Facebook'e iš pat ryto pareiškė: "Skaidrūs ir nepriklausomi teismai yra teisinės valstybės pagrindas. Prieš aštuonis teisėjus pradėtas baudžiamasis persekiojimas yra signalas, kad Lietuvos teismų sistemoje yra rimtų problemų, kurios turi būti nedelsiant sprendžiamos". Ir, žinoma, padėkojo Generalinei prokuratūrai ir Specialiųjų tyrimų tarnybai už darbą.

  "Gražus fasadas slepia ydas viduje. Garsios kalbos apie teismų reformą užgožia tikrovę", ― teigia Saulius Skvernelis. Neminėdamas Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, šiuos žodžius taiko būtent Jos Ekscelencijai. 

  10 metų Prezidento pareigose ― ilgas laikas. Prezidentas yra svarbiausias veiksmingos teismų valdžios garantas, nes būtent Prezidentas teikia Seimui Aukščiausiojo Teismo teisėjų kandidatūras ir Aukščiausiojo Teismo pirmininko kandidatūrą. Būtent Prezidentas skiria Apeliacinio teismo teisėjus bei Apeliacinio teismo pirmininką, apygardų ir apylinkių teismų teisėjus bei pirmininkus.

  Savo rytinį pareiškimą Facebook'e Saulius Skvernelis baigia kvietimu-šūkiu (juk rinkimai): "Neliečiamųjų laikai baigėsi. Šią pamoką turi išmokti visi ― ir politikai, ir tarnautojai, ir teisėjai, ir gydymo įstaigų vadovai. Valstybėje siekiame nulinės tolerancijos korupcijai, o asmenys, kurie dengėsi tvirtais partiniais stogais ar naudojosi suteiktais įgaliojimais savo, o ne valstybės gerovei kurti, turi sulaukti tinkamo atpildo". Kokias partijas turėjo omenyje, ponas Skvernelis nepatikslino. Tačiau atpildo sulauks ir jos.

  Saulius Skvernelis neliečiamųjų laikai baigėsi 1
  © Photo : Facebook / скриншот
  Saulius Skvernelis: neliečiamųjų laikai baigėsi!

  Sauliui Skverneliui pritarė ir kitas pretendentas į Lietuvos Prezidentus Gitanas Nausėda: "Žinia apie įtariamą korupciją teismuose yra sukrečianti. Ir savo mastu, ir padėtimi, kurią daugelis įtariamųjų užėmė Lietuvos Respublikos teismų sistemoje. Kas įvyko, kaip įvyko, kas dar įsivėlęs į visą šį tinklą, parodys prokuratūros tyrimas. Tačiau šiandien aišku viena ― teismų sistemai būtinas išsivalymas".

  Ponas Nausėda savo Facebook'e pažadėjo: "jei būsiu išrinktas šalies Prezidentu, pareiga ir prioritetas bus pasitikėjimo mūsų valstybe, jos teismų sistema, atkūrimas ir teisingumo visiems įtvirtinimas".

  Gitanas Nausėda šiandien aišku viena – teismų sistemai būtinas išsivalymas 2
  © Photo : Facebook / скриншот
  Gitanas Nausėda: šiandien aišku viena – teismų sistemai būtinas išsivalymas

  Tuo tarpu, dviejų vyrų kandidatų į Prezidento postą konkurentė Ingrida Šimonytė savo Facebook'e "Už Ingridą" neišreiškė savo nuomonės, nekomentavo Lietuvą sukrėtusio teisėjų korupcijos skandalo, nereplikavo. Ingrida Šimonytė savo Facebook'e džiaugėsi surinktais parašais ir nauju rinkimų kampanijos plakatu.

  Už Ingridą. Už Lietuvą. Už Landsbergį 3
  © Photo : Facebook / скриншот
  Už Ingridą! Už Lietuvą! Už Landsbergį!

  Jis susilaukė dėmesio ir klausimų. Ingridos Šimonytės Facebook'o draugas Alvydas Butkus klausia: "Čia rimtai ar žmogaus šaržas? Labai apdairiai iš kumščio pašalintas peilis. Ar lazda, kuria užsimota? Fotošopas tikras gelbėtojas  :) Nežinau tik, kas plakato autorius, - padėkočiau".

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn 8 aukšto rango teisėjus
  Teisėjų byla: Lietuvoje suimami aštuoniolika vakar sulaikytų įtariamųjų
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos