18:14 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)
  185

  I rinkimų turas jau sekmadienį. Pretendentai į merus išnaudoja paskutines reklamavimosi akimirkas ir savo Facebook'uose. Didžiajai daliai kandidatų II turas taip ir liks nepasiekiamas

  Ilgiausia eilė išsirikiavo prie Vilniaus mero posto — 16 pretendentų. Net Facebook'e darosi ankšta.

  Vilnius — viena iš Europos Sąjungos valstybių sostinių. Todėl net savivaldos rinkimai, rinkimai į merus neapsieina be geopolitikos. Išnaudojamos visos progos. Išnaudoja jas ir pretendentai į merus, ir į prezidentus.

  Taip Gintautas Paluckas, pretendentas į Vilniaus merus, susiginčijo su pretendentu į Lietuvos prezidentus Sauliumi Skverneliu. Ne dėl Vilniaus reikalų — dėl Baltarusijos. Dėl Astravo AE. O dar tiksliau — dėl Kremliaus.

  Socialdemokratų lyderis trečiadienį savo Facebook'e pareiškė: "Yra daugybė politinių priežasčių, dėl kurių galima nepirkti elektros energijos iš būsimos Astravo elektrinės, bet nė viena jų nesusijusi su elektrinės statybos ar veiklos saugumu. Va taip tiesiog. Ir nereikia žmonių kvailinti. Tai tas pats kas autostrados asfaltą pienu laistyti ir visiems aiškinti, jog darai tai tam, kad žolė neaugtų".

  Į tai emocionaliai sureagavo premjeras Saulius Skvernelis. Ketvirtadienį paprašytas įvertinti G. Palucko išsakytą poziciją "Žinių radijui" S. Skvernelis teigė, kad jam tai panašu į Kremliaus ruporą. Į pono Skvernelio reakciją savo Facebook'e vėl sureagavo ponas Paluckas. Tačiau nepaisant Astravo AE statybų tempo, rinkimai į savivaldybių tarybas išėjo į finišo tiesiąją.

  Savivaldos geopolitika 1
  © Photo : screenshot
  Savivaldos geopolitika

  Pretendentai net paskutinėmis dienomis ir valandomis bando pristatyti savo programas, savo pozicijas. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas į Vilniaus merus Martynas Nagevičius: "Kartais žmonėms sunku greitai išaiškinti kaip čia yra, kad esu vienu metu ir už kanapių legalizavimą ir prieš kanapių vartojimą. Prieš alkoholio draudimus ir už kvietimą jo vartoti mažiau ar išvis atsisakyti. Prieš abortų draudimą ir už tai, kad jų nebūtų. Labai ryškus žmonių noras visur matyti tik juodą arba baltą. Gal taip paprasčiau? Bet gamtoje to nebūna...".

  Liberalizmo išaiškinimas 2
  © Photo : screenshot
  Liberalizmo išaiškinimas

  Merų postus šturmuoja ir šeimomis. Naglis Puteikis nuo Lietuvos centro partijos pretenduoja į Vilniaus merus, o Nina Puteikienė iškelta tos pačios partijos į Klaipėdos merus. Sėkmės atveju ši nedidelė partija turėtų net du svarbiausių Lietuvos miestų merų postus. Tik ar šis siekis taps realybe?

  Puteikių šeimyninė ranga 3
  © Photo : screenshot
  Puteikių šeimyninė ranga 3

  Seimo vicepirmininkas, partijos "Tvarka ir teisingumas" pirmininkas Remigijus Žemaitaitis taip pat eilėje užimti Vilniaus mero kėdę. Tačiau jis tą daro be didelio entuziazmo — suvokia realybę.

  R.Žemaitaitis suvokia savo šanso realybę 4
  © Photo : screenshot
  R. Žemaitaitis suvokia savo šanso realybę

  Rinkimai be detektyvo, rinkimai be ateities. Į vasaros sostinės Palangos merus pretenduoja tik keturiese. Bet net ir keturi yra per daug. Reikia konkurentus šalinti. Na, ne fiziškai. Kenkti jų reputacijai. Priemonės tinka visos.

  Apie tai savo Facebook'e pasiguodė dabartinis (galbūt ir būsimas) Palangos meras Šarūnas Vaitkus: "Šiandien mano oponentai matyt iš visiškos nevilties ėmėsi juodųjų rinkimų technologijų :) Neva iš mano asmeninio pašto (suprask, kad aš pats rašiau), šimtams adresatų išsiuntė laiškutį. Kuriame žeminami mūsų sąrašo mokytojai, medikai ir netgi Palangos garbės pilietis - profesorius Vladas Žulkus. Pagal braižą spėju, kad tai galimai padarė "Vieningos Palangos" grupės pastovūs rašynėtojai :) jeigu galvojate, kad tokiomis priemonėmis laimėsite rinkimus, tada visiems linkiu sėkmės :)".

  Palangos detektyvas 5
  © Photo : screenshot
  Palangos detektyvas

  Ir koks gi netikėtas atsitiktinumas, būtent rinkimų išvakarėse Palangos meras atidarys naują Palangos miesto baseiną. Rinkimai dažniau galėtų vykti! Įdomu, ką Lietuvai padovanos prezidento rinkimai?

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Temos:
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)

  Dar šia tema

  Savivaldos rinkimuose jau nubalsavo daugiau kaip 30 tūkst. žmonių
  Savivaldybių rinkimų tvarką prižiūrės daugiau nei 7 tūkst. stebėtojų
  Tegai:
  rinkimai

  Svarbiausios temos