12:14 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Rinkimai

  Apie tą katiną ir kitus talismanus

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Domantas Klyva
  11620

  Rinkimai niekada nesibaigia. Ar tai būtų mero, Seimo nario ar prezidento. Rinkimų kampanija prasideda iš karto, vos pasibaigus buvusiai. Amžinas politikos variklis. Savo politiniu nemirtingumu įtiki ir patys politikai. Deja (o gal laimei), rinkėjai būna kitos nuomonės

  Taip Pagėgiuose baigėsi Komskių era, kur dėl mero posto stojo brolis prieš brolį. Buvęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis metė iššūkį ilgamečiui krašto merui Virginijui Komskiui.

  Ponui Kęstui nepadėjo net katinas, kurį jis demonstravo kaip rinkimų sėkmės talismaną. Katinas turėjo simbolizuoti brolio Virginijaus žiaurumą, kai šis prieš pat 2016 metų rinkimus nušovė tarnybinį šunį Ramzį. Šuo tą kartą pasieniečius vedė kontrabandininkų keliu. Ta šunybė broliui Kęstui kainavo Seimo nario mandatą.

  Dabar broliai vienas su kitu atsiskaitė. O rinkėjai su abiem Komskiais — nė vienas meru netapo.

  Kęsto Komskio talismanas
  © Photo : screenshot
  Kęsto Komskio talismanas

  Artūras Zuokas taip pat demonstruoja talismaną. Į Vilniaus mero postą kandidatuojančio Artūro Zuoko dar laukia antrasis rinkimų turas. Šiame poste ponas Zuokas jau yra buvęs meru. Ir, kaip pats ne kartą sakė, buvo nuteistas už gerus darbus. Dabar dėl teistumo buvęs meras pakeitė nuomonę. Tiksliau dėl neteistumo. Ir pažymą dėl neteistumo rodo savo Facebook'e. Tai gal ir gerų darbų nebuvo, mere?

  Artūras Zuokas: "Ohoo, kiek triukšmo ir isterijos Facebook'e. Kiek melo ir nebūtų kaltinimų bei interpretacijų. Oho, kokia isterija. Kaip pasakytų psichologai, tokia reakcija būdinga tiems, kurie yra neteisūs ir nieko kito nebelieka, kaip tik meluoti arba tiesiog rėkti. Tarsi rėkimas pakeis faktus ir realybę. Ir kviečiu naudoti diskusijose argumentus, kurie paremti dokumentais ir su atsakingo asmens parašu. Ką dabar matau socialinių tinklų vandenyne? Suinteresuotų asmenų nuomones ir jų pačių kuriamus fake news. Patys muša, patys šaukia ir patys ploja. Ne toks turi būti laimingas Vilnius".

  Artūro Zuoko talismanas
  © Photo : screenshot
  Artūro Zuoko talismanas

  Tęsiasi ne tik rinkimai į merus, įpusėja rinkimai į valstybės vadovo postą. Ne visiems, norintiems šio posto, gerai klostosi. Net pajungus valstybinius resursus. Saulius Skvernelis reikiamų 20 tūkstančių parašų iki šiol taip ir nesurinko, nors dėl jo asmeniškai stengiasi net Rusnės seniūnė. Į tai reaguoja žiniasklaidos atstovai. Be abejo, reaguoja ir premjero draugai bei nedraugai. Pastarųjų daugėja. Ar pavyks ministrui pirmininkui surinkti parašus?

  Ar pavyks Ministrui Pirmininkui surinkti parašus 3
  © Photo : screenshot
  Ar pavyks Ministrui Pirmininkui surinkti parašus?

  Rimvydas Valatka: "Laukiu nesulaukiu, kaip Skvernelis pakomentuos faktą, kad Rusnės seniūnė renka parašus kandidatui į prezidentus ministrui pirmininkui Skverneliui paremti. Kandidatuojant į Prezidentus draudžiama naudotis tarnybine padėtimi naudojant Vyriausybės bei kitų valstybės institucijų išteklius. Įstatymas pažeidžiamas vardan to lūzerio, kuris niekaip nesurenka reikalingų 20 tūkstančių parašų, bet yra ministras pirmininkas, todėl gali pajungti tam reikaliukui prasukti už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikomus valdininkus".

  Rinkimai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Rita Miliūtė: "Prezidento rinkimų įstatymas bet kam valstybės ir savivaldybių institucijose draudžia naudotis tarnybine padėtimi ir kam nors sudaryti išskirtines sąlygas rinkimų agitacijoje. Rusnėje prie estakados valstybės tarnautoja, seniūnė (ir seniūnijai skiriamų asignavimų valdytoja) maloniai kviečia užeiti į seniūniją ir pasirašyti. Ir taip keista, kad tik už vieną".

  Mantas Titas Urbonas: "milicininkas dar galėtų rinkti parašus valstybinėse poliklinikose ir policijos nuovadose. A ko ne?"

  Remigijus St: "ir kelių patruliai už pažeidimą sustabdę vairuotoją skirtų baudą, kuri priklausytų nuo, ar dedi parašą už, ar ne."

  Nerijus Ka: "Mantas Titas Urbonas taip ir daro, pavyzdžiui, Vidaus saugumo tarnyboje."

  Vidmantas Komas: "jaučiasi kaip caras."

  Zilvinas Savickas: "matomai metas priimti konservatorių siūlomą paramą parašams surinkti."

  Tautos balsas 4
  © Photo : screenshot
  Tautos balsas

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Sustok akimirka žavinga... iki II rinkimų turo
  VRK pastebėjo, kaip gyventojų skaičiaus mažėjimas veikia rinkimus
  Paaiškėjo Lietuvos savivaldos rinkimų išankstiniai rezultatai
  Savivaldos rinkimų rezultatai: kils konfliktai ar ne
  Lietuvos savivaldos rinkimų pamokos
  Dėl Vilniaus mero posto antrajame ture susirungs Šimašius ir Zuokas
  "Matome tik pralaimėtojus": politologai įvertino savivaldybių rinkimus Lietuvoje
  Tegai:
  politika, rinkimai

  Svarbiausios temos