13:54 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Facebook

  Nuo dujų visai apdujo — ką slepia Lietuvos politikai prieš rinkimus

  © REUTERS / Philippe Wojazer
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Domantas Klyva
  16130

  Lietuvos žurnalistė, televizijos laidų kūrėja, knygų "Nuslėptoji "Williams" atėjimo istorija", už kurią buvo apdovanota prestižine Vinco Kudirkos premija, Dalios Grybauskaitės biografijos "Raudonoji Dalia" bei Landsbergių šeimos istorijos "Dinastija" autorė Rūta Janutienė parašė naują knygą — "Ir saugok mus nuo piktojo"

  Naujoje Rūtos Janutienės knygoje lyg gerai "sukaltame" detektyve netikėtai pasirodę liudininkai apverčia prokuroro planą aukštyn kojom. Kalėti iki gyvos galvos nuteisti Henrikas Daktaras ir Vladas Beleckas papasakoja apie šešėlinį Lietuvos teisėsaugos šulų, kunigų ir politikų, garsių žurnalistų, menininkų ir verslininkų šešėlinį gyvenimą. Jiedu taip pat pateikė ir "daiktinių įrodymų": knyga gausiai iliustruota Daktaro ir Belecko asmeninių albumų nuotraukomis.

  Savo naująją knygą Rūtą Janutienė aktyviai populiarina Facebook'e ir kviečia į susitikimus.

  Rūta Janutienė: "Ar atsimenate nuotrauką, kuri sugriovė Arūno Valinsko karjerą? Besišypsantis Daktaras ir džiugus Arūnas. Praeitis... Tačiau paaiškėjo, kad ta praeitis tebepulsuoja po plona priedanga..."

  Rūta Janutienė klausia ir įspėja: "Kiek dar skeletų yra mūsų brangaus elito spintose? Henriko Daktaro ir Vlado Belecko istorijos yra tiksinčios bombos ir aš savo naujausioje knygoje rašau apie žmones, kurie kaip nelaimėliai minų lauke stovi ant savo paslapčių minų ir negali net krustelėti..."

  Kiek dar skeletų yra mūsų brangaus elito spintose 1
  © Photo : screenshot
  Kiek dar skeletų yra mūsų brangaus elito spintose?

  Praėjusio amžiaus devintojo-dešimtojo dešimtmečio dramatiška kriminogeninė padėtis Lietuvoje skatino žmonės įsigyti ginklus ir gintis savarankiškai. Nuo vidaus priešo. Ginklai buvo įgyjami nelegaliai.

  Padėtis pasikeitė. Dabar mus pajėgi apginti mūsų šaunioji policija. Policija 24 valandas tvarkos sargyboje.

  Pasitaiko negerovių ir vidaus reikalų sistemoje. Iki šiol prisimenam, kai Vilniuje "chuliganėlis" buvo atėmęs iš policininko automatą ir troleibusu grįžęs namo ramiai užmigo. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis tuomet taip pat laikėsi ramiai, oriai ilsėjosi. Tada ginkluotą, bemiegantį "chuliganėlį" policija surado ir nuginklavo.

  Piliečių apsiginklavimo klausimas tebelieka aktualus. Protingas Chamas (taip pats save įvardina žurnalistas, gynybos specialistas) Audrius Bačiulis dėl asmeninio apsiginklavimo palaiko kandidato į Europos Parlamentą prof. Vytauto Radžvilo poziciją.

  Buvusio konservatorių premjero Andriaus Kubiliaus buvęs atstovas spaudai Audrius Bačiulis: "Radžvilas vienintelis kelia esminį piliečių laisvės klausimą, kai Grybauskaitė tyli, svajodama apie postą ES, o Skvernelis, prieš pora metų dar kalbėjęs, jog Lietuva nacionalinio saugumo sumetimais reikalaus išimties iš ES ginklų draudimo direktyvos, dabar irgi klusniai pataikauja Berlyno ir Paryžiaus baimėms".

  Audrius Bačiulis savo Facebook'e cituoja su rinkimų komitetu "Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!" Europos Parlamento rinkimuose dalyvaujantį Vytautą Radžvilą. Vilniaus universiteto profesorius tvirtina, kad "Lietuvoje ir ES vyrauja būtent nepasitikėjimas piliečiais, o tai geriausiai liudija šiuo metu rengiamame projekte esanti nuostata, jog karo atveju visi piliečiai turėtų atiduoti legaliai laikomus ginklus".

  "Taip visuomenė faktiškai rengiama okupacijai", — įsitikinę ponai Radžvilas ir Bačiulis.

  Vytautas Radžvilas visuomenė rengiama okupacijai 2
  © Photo : screenshot
  Vytautas Radžvilas: visuomenė rengiama okupacijai

  Gynybos specialisto Audriaus Bačiulio Facebook'o draugas Vilius Kirvaitis klausia: "O kuo pasireiškia tas ES ribojimas?"

  Protingas Chamas Bačiulis paaiškina: "Draudžia dalį ilgųjų ginklų ir talpesnes, nei 10 šovinių, dėtuves. Paprasčiau, jei dabar norėsi nusipirkti AR-15 ar kalašnikovą, turėsi privaloma tvarka arba į Šaulių sąjungą stoti, arba tapti šaudymo klubo nariu ir aktyviai sportuoti. Greta to, karo atveju tavo ginklas bus valdžios atimtas, kad nešaudytum į okupantus".

  Tautos balsas 3
  © Photo : screenshot
  Tautos balsas

  Nuo dujų visai apdujo. Taip poetas Juozas Nekrošius Facebook'e apibendrino buvusio ilgamečio Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko samprotavimus apie Skvernelio Baltarusijai siūlomą Astrave statyti ne atominę, o dujų jėgainę.

  Nuo dujų visai apdujo 4
  © Photo : screenshot
  Nuo dujų visai apdujo 4

  Dabar buvęs Vilniaus aukštosios partinės mokyklos dėstytojas, Visuomeninių mokslų akademijos prie SSKP CK aspirantas, filosofijos mokslų daktaras Zenonas Vaigauskas pono Sauliaus Skvernelio prezidento rinkimų kampanijos štabe įsidarbino patarėju. Gal pataria ir dujų klausimais. Juk klausimas labiau filosofinis nei ūkinis.

  Tautos balsas 5
  © Photo : screenshot
  Tautos balsas

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimo pirmininkas apkaltino Grybauskaitę suplanuota ataka prieš premjerą
  Skvernelis siūlo įsteigti prie prezidentūros Užsienio politikos tarybą
  Proletarai, vienykitės — sistema prieš "valstiečius"?
  "Abu kaip avinai": politologai papasakojo apie premjero ir prezidentės konfliktą
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos