10:11 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  136

  Masinė "tymų psichozė", apėmusi Rytų Europą, įgauna pagreitį. Priežastis — ligos epidemija Ukrainoje. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras ragina šalies gyventojus nusiraminti. Jis patikino, kad ministerija turi išteklių visiems, norintiems paskiepyti. O opozicija ragina imtis griežtų priemonių prieš nenorinčius skiepytis

  Lietuvos vyriausybė nerimauja dėl piliečių sveikatos. Pirmiausia, Užsienio reikalų ministerija įspėjo piliečius, keliaujančius į Ukrainą. Netrukus Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad nėra jokios priežasties panikuoti — Lietuvoje vakcinos nuo tymų užteks visiems. O dėl visko kalti ukrainiečiai, kurie neseniai tapo didžiausia užsienio diaspora Lietuvoje. Teisėti ir nelegalūs uždarbiautojai iš Ukrainos

  Skiepai
  © Sputnik / Николай Хижняк
  masiškai užplūdo Lietuvos darbo rinką. O kartu su jais į Baltijos regioną atslinko ir pavojinga liga.

  Ukrainos tymai broliams europiečiams

  Kas gi vyksta su tymais Ukrainoje? Tai uždengta paslapties šydu. Vos per vienerius metus žmonių, užsikrėtusių tymais, skaičius padidėjo daugiau nei dešimt kartų. Nuo 4782 atvejų 2017 metais iki daugiau nei 53 tūkst. 2018 metais ir užsikrėtimo atvejų vis daugėja. Kai kurie leidiniai nurodo, kad priežastis slypi amerikiečių laboratorijose Ukrainoje, kuriose kuriami bakteriologiniai atrankinio poveikio ginklai.

  Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras patvirtina, kad būtent Ukrainoje apsilankę keli Lietuvos piliečiai užsikrėtė tymais. Centro darbuotojai patvirtina ir mirtinus užsikrėtimo tymais atvejus Ukrainoje.

  Dėl to Lietuvos piliečiams, planuojantiems verslo ar turistines keliones į įvairius Ukrainos regionus, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja skiepytis prieš kelionę.

  Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šalyje yra pakankamai vakcinos, kad visi norintys būtų paskiepyti. Ministerija paragino neskubėti kreiptis į privačias klinikas, kurios smarkiai pakėlė šio tipo paslaugas. Pasak sveikatos apsaugos ministro, kai kuriose klinikose skiepas nuo tymų kainuoja iki 40 eurų, kai tuo tarpu valstybinėse gydymo įstaigose vakcina kainuoja tik 6 eurus. Kapitalizmas baimės dėl sveikatos sąskaita.

  Karantinas pasienyje

  Bet ką daryti su Ukrainos turistais ir uždarbiautojais, kurie masiškai plūsta į Lietuvą dėl bevizio režimo? Apie šią problemą kol kas negirdėt. Tačiau tai yra vienas iš realiausių ligos įvežimo į Lietuvos teritoriją kanalų.

  Kas belieka? Pasienyje įrengti sanitarinius postus ir tikrinti visus įvažiuojančius iš Ukrainos? Dėl to gali kilti politinis skandalas. Be to, šiandien Lietuva yra labiausiai atsidavusi Kijevo valdžios gerbėja Europos ir pasaulio erdvėje. O ukrainiečiai — Lietuvos politinės aukštuomenės sąjungininkai kovoje prieš Rusiją.

  Konservatoriai siūlo išeitį iš susiklosčiusios situacijos. Jie reikalauja visuotinio skiepijimo. O atsisakiusius skiepytis siūlo paskelbti kaip grėsmę valstybės saugumui. Neskiepyti vaikai neturėtų būti priimami į vaikų darželius ir mokyklas, o suaugusieji neturėtų būti įdarbinami, ypač tose įstaigose, kuriose dirbama su vaikais. Užsieniečiai, t. y. ukrainiečiai, gali būti įleidžiami į Lietuvą tik tuo atveju, jei jie turi vakcinacijos pažymėjimą. Gražus svetingumas.

  Per tris 2019 metų mėnesius Lietuvoje užfiksuoti 234 tymų atvejai, kai tuo tarpu per visus 2018 metus tokių atvejų buvo tik 30. Užsikrėtimo tymais atvejų padaugėjo daugiau nei dešimt kartų. Ir šis skaičius, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, nuolat auga. Atėjo laikas paskelbti tymų epidemiją Lietuvoje? Ir nutraukti bevizį režimą su broliška Ukraina?

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ar skiepai išgelbės nuo ukrainietiškų tymų?
  Lietuvoje nustatyti šeši tymų atvejai, du iš susirgusių yra vaikai
  Šiais metais Lietuvoje buvo užregistruota apie 70 tymų atvejų
  Tegai:
  skiepai, Ukraina, tymai

  Svarbiausios temos