17:29 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  156

  Vytautas Bakas nori, kad valstybės vadovas kovotų su korupcija, dirbtų Lietuvos žmonėms, Tėvynės labui. Tas valstybės vadovas, pagal poną Baką, žinoma, yra Saulius Skvernelis

  Ta proga ponas Bakas atnaujino Facebook'e savo profilio nuotrauką ir po ja pasirašė: "Tėvynės labui! Saulius Skvernelis". Bei pakvietė Facebook'o bendruomenės narius atnaujinti savo profilio nuotraukas su šiuo rėmeliu.

  Nė vienas iš 1,5 milijonų Facebook'o vartotojų Lietuvoje nepanoro pasipuošti siūlomu rėmeliu ir susitapatinti su kandidatu į prezidentus Sauliumi Skverneliu. Vienintelis toks originalus tik ponas Bakas. Tikėtina, kad po rinkimų jam bus atsidėkota. Žinoma, jeigu Sauliui Skverneliui rinkimai bus sėkmingi. O jeigu ne?  

  Vytautas Bakas: Tėvynės labui aš Saulius Skvernelis
  © Photo : screenshot
  Vytautas Bakas: Tėvynės labui aš Saulius Skvernelis

  Rėmeliu "Tėvynės labui! Saulius Skvernelis" nepasidabino ir Zenonas Vaigauskas. Nors jam, kaip aktyviam Sauliaus Skvernelio rinkimų štabo nariui, derėtų taip pasielgti. Ponas Zenonas Vaigauskas tiesiog nespėja visur. Dabar jis ne tik Vyriausioje rinkimų komisijoje atstovauja Socialdemokratų darbo partijai, bet ir aktyviai pasisako įvairiomis temomis Facebook'e.

  Universaliomis temomis rinkimų periodui. Nuo Astravo atominės elektrinės iki 2 procentų šalies gynybai. Ir, žinoma, už visą gėrį ponas Vaigauskas negaili padėkų asmeniškai Sauliui Skverneliui.

  Zenonas Vaigauskas: "2 procentai šalies gynybai pasiekta būtent prie Skvernelio vyriausybės. Dėl to buvo Seime pakeistas biudžeto įstatymas! Visa tai padaryta Skvernelio vyriausybei norint ir galint! O kaip buvo iki Skvernelio? Pasiekti 2 procentus ankstesnės valdžios niekaip nesugebėjo. Kalbėjimų ir atsikalbėjimų, netgi panašių į kaulijimą, buvo daug. Bet padaryta nebuvo. Kada labiausiai buvo nutolta nuo įsipareigojimų dėl krašto gynybos finansavimo? Kas tuomet buvo valdžioje? Nepermeskite savo galvos skausmo sveikoms galvoms!"

  Vaigauskas apie galvas 2
  © Photo : screenshot
  Zenonas Vaigauskas apie galvas

  Ponas Zenonas Vaigauskas negebėjimu kaltindamas ankstesnes valdžių galvas netaktiškai apkaltino ir savo paties atstovaujamos Socialdemokratų darbo partijos pirmininką Gediminą Kirkilą. Juk ponas Kirkilas buvo Lietuvos krašto apsaugos ministras, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas.

  Būtų tuomet prieš dešimtmetį vietoje premjero Kirkilo ponas Skvernelis, jau tada būtų skirti tie 2 procentai gynybai. Bet prieš dešimtmetį ponas Skvernelis dirbo Tėvynės labui Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininku. Tėvynei 2 procentų teko laukti net visą dešimtmetį.

  Dabar daug kas stengiasi, jeigu ne susitapatinti su pretendentu į prezidentus Sauliumi Skverneliu, tai bent pastovėti šalia. Ar net prisidengti, bandant susitapatinti su kitomis reikšmingomis valstybėje valdžios pozicijomis. Pavyzdžiui, Lietuvos banko pirmininko pozicijomis. 

  Taip Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, palaikomas premjero, stojo į atvirą kovą prieš Lietuvos banko pirmininką Vitą Vasiliauską.  

  Stasys Jakeliūnas: "2019-09-14 Lietuvos banko valdybos pirmininkas parlamentinį krizės tyrimą apibūdino kaip "maroderiavimą" ir "santykius su lavonais". Tokių epitetų iš valstybės pareigūno nebuvo tekę girdėti. Tačiau visa tai girdėjo ir matė šios svarbios valstybės institucijos tarnautojai, kurių yra berods apie 600. Taip jų akyse buvo siekiama diskredituoti ne tik tyrimą atliekančius ir svarbią informaciją jam teikiančius žmones (kurių yra dešimtys), bet ir visą Seimą. Ar tokie išsireiškimai ir veiksmai, nuteikiant vieną valstybės instituciją prieš kitą, dera centrinio banko vadovui (ir Europos centrinio banko tarybos nariui), įvertins, reikia manyti, tas pats Seimas ir visa visuomenė. Įdomu, ar įvertins ir prezidentė Grybauskaitė, kuri du kartus teikė Vasiliauską šioms pareigoms užimti?"

  Jakeliūno ir Vasiliausko dvikova 3
  © Photo : screenshot
  Jakeliūno ir Vasiliausko dvikova

  Susidariusią situaciją žiniasklaidai pakomentavo ir pats Skvernelis: "Vienas iš veiksmų yra kreipimasis į patį LB, kuris, suprantama, yra nepriklausoma institucija, kad būtų pateikta jų nuomonė ir atsakymai, ir galbūt į Generalinę prokuratūrą, įvertinti, ar tinkamai atstovaujamas viešasis interesas ir ar nėra pagrindo įsitraukti į viešojo intereso gynimą".

  Paklaustas, ar LB valdybos pirmininkas Vasiliauskas, jo nuomone, gali toliau eiti savo pareigas, premjeras sakė, kad kol kas tai vertinti yra per anksti, tačiau pridūrė, kad abejonių dėl institucijų vadovų, kurios yra atsakingos už finansų sistemas ir vartotojų teisių gynimą, neturi kilti.

  Atmosfera kaista — rinkimai. Dalyviai nusiteikę ryžtingai ir karingai. O mūsų mokytojai mus mokė santarvės, savitarpio supratimo, taikos. Tačiau ir mokytojų esama įvairių. Įvairių ir mokinių.

  Buvęs Rytų Europos studijų centro analitikas, dabar Seimo nario padėjėjas ir didelis kandidato į Europos Parlamentą Vytauto Radžvilo gerbėjas Vytautas Sinica savo Facebook'e didžiuosi savo mokytoju ir klausia savo draugų, ką laisvalaikiu veikia jų mokytojai.

  Vytautas Sinica: "Čia mano istorijos mokytojas, didelis autoritetas ir didelis patriotas, mėgstam pasiginčyt apie politiką. Jaučiu, kad stribo nepagailėtų. O ką jūsiškis veikia laisvalaikiu?"

  Tamsta mokytojas 4
  © Photo : screenshot
  Tamsta mokytojas

  O ką jūs galėtumėt papasakoti apie savo mokytoją patriotą? Ar jis moka šaudyti?

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Skvernelis pareiškė, kad Rusija "pažadino" Lietuvos politikus
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos