17:06 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  95

  Gavę bevizį režimą, ukrainiečiai sulaukė prašviesėjimo, ir Baltijos šalyse pradėjo telktis nuoširdūs piligrimai. Ir praėjusį sekmadienį visose trijose Baltijos šalyse ukrainiečiai rinko prezidentą. Taip ir išėjo, kad kiekvienoje Baltijos šalyje ukrainiečiai išsirinko savo prezidentą

  Atrodo, vaikus mokome vienodai. Kartais taip vienodai, kad akys neskiria skirtumų — terakotos kariuomenė, nors tu išbandyk ją, nors liniuote matuok. Tačiau vienodi vaikai užauga skirtingais suaugusiais. Kartais visiškai skirtingais. Ukrainiečiai yra jautrūs palyginimams. Kartais lengvai pažeidžiami. Kai Rusija juos vadina jaunesniais broliais — tai vienas dalykas, nes Rusija nervina iki šiurpulio. Kai europiečiai laiko juos jaunesniais broliais — tai sukelia malonų šiurpulį, net baisu darosi, kaip malonu, rašo "Sputnik Radijo Baltija" autorius Piotras Malejevas.

  Dabar ukrainiečiai Europoje panašūs į mažus vaikus. Viskas jiems įdomu, visur jie ropoja, viską kiša į burną. Mokosi kalbėti, stebi suaugusius, įdėmiai klauso, kas jiems sakoma. Visur jie apmokomi europietiškomis gudrybėmis, į juos išdidžiai žiūri ir visur jiems šypsosi, kaip išmintingi suaugę šypsosi mažyliams.

  Baltijos šalys apsidžiaugė tolimųjų, bet sielai artimų kaimynų supratimu. Juk ten jau seniai trūksta darbo rankų. O čia kaip tik atvyko neišrankūs ukrainiečių delnai. Atvyko čia. Jie supranta okupantų kalbą, bet ir supranta, kas čia yra viršininkas. Dar vakar baltai patys buvo vaikai, žygiavo su būgnais priešais Europą. Aišku, norisi pasidalinti patirtimi ir apmokyti ką nors. Taigi, visi laimingi.

  Ir štai atėjo laikas rinkti "priešų mirties siekiančios" tautos lyderį. Atrodo, rezultatai geri, bet visiškai skirtingi visose trijose valstybėse. Lietuvoje laimėjo Porošenko. Na, viskas teisinga. Būtent dėl jo išmintingos politikos lietuvis, apsiavęs batais, turi bernioką su vyžomis. Lietuva kartu su Porošenko sustiprino geriausią žemyno armiją. Ir būtų malonu, jei tęstųsi geros tradicijos eiti vienu keliu.

  Latvijoje šiek tiek blogiau. Rinkimus laimėjo Zelenskis. Nemalonu, bet suprantama. Jis šioje šalyje lankėsi daugiau nei kiti kandidatai. Dažnai surengdavo savo "šou".

  Garsusis pokštas apie Ukrainos palyginimą su pornografijos aktore nuskambėjo būtent Latvijoje. Rygos įlankos pakrantėse mėgstami "ne vietinio išpilstymo" jaunuoliai. Bet ypač čia vertinama, kai niekas neišsiskiria. Didžioji Ukrainos dalis palaiko Zelenskį? Na, ir mes taip pat.

  O štai Estijoje kažkas visiškai sugedo. Ten rinkimus laimėjo Boiko. Paaiškinkite man, kas sieja Estiją ir Donbasą? Bet piliečiai vienodai įvertino balsavimo biuletenius.

  Reikia išsiaiškinti, koks čia reikalas. Galbūt kuo toliau nuo Kijevo, tuo drąsiau balsuoja piliečiai? Kaip atsitiko, kad Estija prieštarauja Kijevo integracijos kursui? Ar kartais ne vietos "vatnikai" čia prisidėjo? Keista: visose šalyse ukrainiečiai mokomi tų pačių dalykų, o rezultatai visur skirtingi. Štai, kas juokinga.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Linkevičius tikisi, kad po rinkimų provakarietiška Ukrainos kryptis nesikeis
  NATO pažadėjo apsaugoti Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje
  Ukrainos VRK paskelbė galutinius pirmojo prezidento rinkimų turo rezultatus
  Porošenko pasirašė metinę Ukrainos bendradarbiavimo su NATO programą
  Tegai:
  Ukraina, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos