12:17 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Lietuvos Seimo nariai inicijavo eilinę nedraugišką Kinijos ataką

  Lietuvos Parlamento vardu Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) buvo išsiųstas laiškas, kuriame raginama pakviesti Taivano atstovus į JT globojamą konferenciją dėl sveikatos priežiūros.

  Mažos šunybės

  Lietuviai, kaip ir smulkūs politiniai kenkėjai, vėl įdėjo šaukštą deguto į kinišką statinę medaus, iš kurios jie patys svajoja pasmaguriauti. Žinodami, kokia Kinija jautri valstybės teritorinio vientisumo problemai, Lietuvos užsienio politikos genijai nuolat eskaluoja Tibeto ir Taivano "laisvės" temą.

  Dar metai nepraėjo nuo ketvirtojo Tibeto dvasinio vadovo Dalai Lamos XIV vizito į Vilnių, o Lietuvos politikai pradėjo kalbėti apie kitą Kinijos ir Taivano "vientisumo nuospaudą". Žinodami oficialią Pekino poziciją — politinę oficialių Taivano atstovų blokadą tarptautiniuose forumuose įvairiais lygiais — Lietuvos užsienio politikos išminčiai nuolat tampo už ūsų Kinijos tigrą.

  Pažymėtina, kad iš esmės tai daro ta pati politinė kompanija — konservatoriai ir liberalai. Tuo metu, kai vyriausybės atstovaujama valdančioji koalicija bando kaip nors "prastumti" Lietuvos interesus į didžiulę Kinijos rinką, konservatorius Mantas Adomėnas ir liberalas Gintaras Steponavičius sukurpė laišką JT, ragindami pakviesti Taivaną dalyvauti Pasaulio sveikatos asamblėjoje.

  Motyvacija labai rimta — nerimas dėl žmonijos sveikatos kovoje su infekcinėmis ligomis. Neva Taivanas yra svarbių prekybos kelių kryžkelėje, kur susidaro nepalankios sąlygos įvairių infekcijų plitimo aspektu. Ir tai gali išprovokuoti pavojingų ligų plitimą po visą pasaulį. O juk su tuo nepasiginčysi.

  Mano draugo priešas yra mano priešas

  Iš pirmo žvilgsnio Vilniaus veiksmai yra visiškai nelogiški. Viena vertus, Lietuvos verslas nori patekti į vienos didžiausių pasaulio šalių rinką ir integruotis į "Naująjį šilko kelią". Kita vertus, Lietuvos politikai nuolat kenkia Kinijos diplomatams atvirai flirtuodami su šalies "separatistais". Ir tuo tarpu pareiškia, kad Lietuva, kaip ir daugelis kitų pasaulio šalių, nepripažįsta Taivano nepriklausomybės ir laikosi "vieningos Kinijos" politikos.

  Bet įvertinus tai, kad Lietuvoje politika dominuoja prieš realią ekonomiką, viskas atsistoja į savo vietas. Lietuva yra JAV ginklanešė. Viską, kas naudinga Amerikai pasaulio politikoje, vykdys ir Vilniaus valdžia. Net prastėjančio piliečių gyvenimo lygio kaina.

  Jei Vašingtonas pasakė, kad "Huawei" yra baisi Kinijos žvalgybos bendrovė, Lietuvos komanda suprato, ir visi Kinijos kompanijos kompiuteriai buvo išmesti iš valstybės pareigūnų biurų į sąvartyną. Ir nesvarbu, kad Lietuvos biudžetui tai brangiai kainavo. Net specialiųjų tarnybų ataskaitoje šiemet pirmą kartą ypatingas dėmesys skirtas "Kinijos grėsmėms", lygiavertėms Rusijos "keliamai grėsmei". O silpni pasiteisinimai post factum, atseit, "mus ne taip suprato", yra beprasmiški. Kinijos ambasada Lietuvoje viską suprato teisingai.

  Kinijos diplomatijos išmintis

  Dalai Lamos reguliarūs vizitai į Lietuvą yra ne kas kita, kaip dešimto lygio patyčios iš oficialaus Pekino. Pažink mūsiškius! Blakė, nors ir maža, bet kanda skaudžiai.

  Štai yra Lietuvos deputatų laiškas, reikalaujantis pakviesti Taivaną į tarptautinį sveikatos forumą — iš tos pačios anti-kinų operos.

  Kinijos diplomatai Lietuvoje — mandagūs ir ramūs žmonės. Žodžiais nesimėtys. Tiesiog kitame pranešime Kinijos užsienio reikalų ministerijai paryškintu šriftu bus pranešta apie naują Lietuvos politinio panoptikumo iniciatyvą. O toliau bus pasiūlyta vadovautis senovės kinų išmintimi: jei ilgą laiką sėdėsi ant upės kranto, gali pamatyti, kaip praplaukia tavo priešo lavonas.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Kinija vertins Lietuvos galimybes eksportuoti
  Lietuva ketina peržiūrėti savo poziciją santykiuose su Kinija
  Trampas papasakojo, kuo Kinija pavojingesnė už Rusiją
  Kinija laiko kaltinimus iš Lietuvos pusės absurdiškais ir kvailais
  "Сopy paste" politika: kodėl Kinija tapo "grėsme" Lietuvai tik dabar
  Tegai:
  Kinija, Seimo nariai, Lietuva

  Svarbiausios temos