15:39 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Penkiolika metų europietiškos laimės

  © Sputnik / Alexey Vitvitsky
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  11441

  Lietuva kartu su dviem kaimynėmis — Latvija ir Estija — švenčia 15-ąsias narystės Europos Sąjungoje metines

  Jubiliejiniais metais apibendrinamas šlovingas kelias ir išdėstomi ateities planai.

  Europietiškos morkos

  Stodama į išrinktųjų Europos valstybių gretas, Lietuva iškilmingai pažadėjo beatodairiškai vykdyti visus Briuselio nurodymus. Pirmasis kuklus Europos valdžios institucijų prašymas buvo įvykdytas šaukiant "Valio!". Uždaryta Ignalinos AE... Ir iš tikrųjų, kam kelti grėsmę "antruoju Černobyliu" palaimintai Europos žemei? Lietuvos darbininkas už teisę į laisvę nepagailės paskutinių kelnių, ką jau kalbėti apie kažkokią pigią elektros energiją. Tik pamanykite, kokia smulkmena.

  Toliau — dar daugiau. Iš Briuselio — nauja direktyva. Sutvarkyti žemės ūkį pagal griežtus ES standartus. Pasirodo, kad jais vadovaujantis net kompensacija priklauso tiems ūkininkams, kurie nebeaugins kultūrinių augalų Europos rinkai. Puiku! Nieko nedarai ir gauni pinigų. Svarbiausia, pavasarį suarti žemę, o po to — kad ir tvanas.

  Baltijos tigrai ir dangaus mana

  Tuo džiaugsmas dėl narystės ES nesibaigė. Paaiškėjo, kad dar ir beprotiškai didelius pinigus iš bendro Europos katilo skirs įvairiems Lietuvos tobulinimo projektams. Keliai, šaligatviai, aikštės ir parkai žėrės visoje šalies teritorijoje. Tiesa, pramonės įmonių, galinčių konkuruoti su pirmaujančiomis Europos įmonėmis, statybai lėšos nebuvo skirtos. Atseit, brangūs lietuviai, juk senoji Europa pasakė, kad būsite pamaitinti ir pagirdyti. Jūs tiesiog gulėkit ant krosnies ir graužkit morkas!

  Po Europos dangaus manos lietuviai, latviai ir estai iš "sovietmečio baltų" akimirksniu pavirto "Baltijos tigrais". Po piniginių įplaukų iš ES struktūrinių fondų ekonomikos augimo tempai pranoko visas ribas. Pasaulis pradėjo kalbėti apie naują ekonominį stebuklą, kurio niekas nematė nuo "Korėjos stebuklo" laikų. Lietuvos nepriklausomybės lyderio Vytauto Landsbergio pranašystės, kad lietuviai gyvens kaip suomiai, beveik išsipildė.

  Dviejų greičių Europa

  Staiga, kaip perkūnas iš giedro dangaus, smogė pasaulinė finansų krizė. O Lietuvos aruodai — tušti. Tačiau į pagalbą atskubėjo turtingi vyresnieji broliai iš ES. Jie tikrai padės Lietuvai ir naują atominę elektrinę pastatyti, ir sumokėti už didžiulį suskystintų gamtinių dujų terminalą, ir nutiesti naują geležinkelį, ir tiekti pigią elektros energiją vietoj nuodingosios rusiškos, atjungus Lietuvą iš BRELL energijos žiedo.

  O iš Paryžiaus ir Berlyno į Lietuvą skrenda telegramos: "Mumis nepasikliaukite (tšk.)(Tvarkykitės patys (tšk.) sumažinkite greitį (tšk.) Nuo 2020 metų mana nustos kristi iš bendro Europos dangaus (šauktukas)". Pagyvenot gerai iš vokiečių-britų-prancūzų kišenės, ir gana. Grįžkite prie savo suskilusios 9-ojo dešimtmečio geldos.

  Tačiau didžiuojasi ir drąsūs lietuviai nebijo sunkumų. Dabar nedelsdami sukurkime ryškią kapitalistinę valstybę su visomis demokratinėmis laisvėmis.

  Pirmyn į šviesią ateitį!

  Aū, lietuviai, visi į kapitalistinę talką!

  "Jei žmonės tikės, kad nuo jų niekas nepriklauso, tada nebus ir ateities... Tikiu Europos ateitimi, tikrai tikiu ja, tik noriu pridurti, kad šviesi ateitis nėra akivaizdi", — ragina lietuvius su komjaunuolišku entuziazmu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  O į Lino kvietimą atsiliepia tyla. Tik pagyvenę žmonės ir maži vaikai bei išretėjusios patriotų gretos. Visi dirbantys Lietuvos žmonės gerina savo gyvenimą britų, vokiečių ir skandinavų šalyse. Ačiū ES ir Šengenui už mūsų laimingą ateitį svetimoje žemėje.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Užsitęsusi vaikystė: ko taip ir nesuprato Lietuva bei Lenkija, stodamos į ES
  Lietuva pateko į ES trejetuką pagal pensininkų skurdo riziką
  Lietuva — vienintelė ES šalis su neigiamu užimtumo augimu
  Ekspertas: Lietuva tikisi, kad ES praris bet kokią nesąmonę apie Rusiją
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Estija, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos