12:53 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  218

  Kai kalbama apie grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui, daug ir dažnai kalbama apie kritišką mąstymą. Lietuvoje užsienio politika tapo vidaus politikos įrankiu. Net ginklu. Prieš politinius oponentus ar tiesiog prieš kitaip manančius. Kitaip manantys įvairiai pravardžiuojami

  Kas priešas, net ir klausti nereikia. Aišku, kad Rusija. Kuri skleidžia visokią dezinformaciją Lietuvai apie Lietuvą. Vis kišasi į rinkimus. Prezidento, Seimo, net savivaldos. Tai juodai ant balto surašyta Valstybės saugumo departamento (VSD) grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitose. Tiesa, be įtikinamų įrodymų. Taip iš metų į metus tas pats. Tik paskutinėje VSD ataskaitoje atsirado dar ir Kinija. Užmėtysime ir Kiniją klumpėmis, jeigu ką...

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Taigi, Lietuvos politologai ir propagandistai turi ką veikti. Ir veikia visuomenės sąmonę. Mokamai ir "nemokamai". Mokamai tiesiogiai iš valstybės biudžeto ir netiesiogiai iš kokio nors Džordžo Soroso (George Soros) Vilniaus politikos analizės instituto ar Rytų Europos studijų centro. Dar kažkiek "nemokamai" prisiduria pagal autorines sutartis iš kokio nors valstybės vadovų remiamo "Dekonstrukcijos" ar "Demaskuok.lt" projektų.

  Ši sisteminė veikla pernelyg nestebina. Pseudopatriotinis, pseudogynybinis požiūris, deklaratyvus nepakantumas tikriems ar tik įsivaizduojamiems valstybės priešams dabar madingas. Taip pat madingi ir draudimai, suvaržymai, demaskavimai, užkardymai. Paranojiškam teisuoliškumui ir demonstratyviam patriotizmui laikas neblogas. Tokia yra Lietuva 2019-aisiais.

  Istorikas: po rinkimų Lietuva išlaikys griežtą politiką Rusijos atžvilgiu >>

  Visi kiti, kurie drįsta reikšti savo nuomonę, patriotų politologų-propagandistų yra įvardijami kaip "naudingi idiotai". "Naudingi idiotai" — tie, kurie nemokamai, be atlygio suabejoja Lietuvos užsienio politika Rusijos atžvilgiu. "Naudingi idiotai" — tie, kurie, nepaisant VSD grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitų bei gausaus politologų ir propagandistų būrio karingos veiklos, pripažįsta Vladimiro Putino lyderystę ir jaučia simpatiją Rusijai.

  Kaip pasakytų politologai-propagandistai, esmė aiški: "naudingi idiotai" naudingi Rusijai. Vadinasi, kenksmingi Lietuvai.

  Tačiau paradoksas: dauguma Lietuvos žmonių vadovaujasi savo sveiku protu. Tai akivaizdžiai parodė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "Spinter tyrimai" visuomenės nuomonės apklausa.

  "Spinter tyrimai" vyko 2019 metų balandžio 20-29 dienomis, todėl pirmiausia buvo paklausta apie balandžio mėnesį vykusį ir nemažai prieštaringų vertinimų pačioje Estijoje sulaukusį šios šalies vadovės Kersti Kaljulaid vizitą į Maskvą bei susitikimą su Vladimiru Putinu.

  "Ar išrinktas Lietuvos Prezidentas turėtų susitikti su Rusijos vadovu?" Į taip nuskambėjusį klausimą bendras atsakymų "taip" skaičius siekė net 65 proc. Tiesa, dauguma jų tokį galimą susitikimą vertino atsargiai. Ne taip kategoriškai, kaip apeliuojantys į kritišką mąstymą politologai ir propagandistai.

  "Taip, turėtų kryptingai siekti tokio susitikimo savo iniciatyva" atsakė tik 8,7 proc. respondentų. Daugiau nei trečdalis (36,8 proc.) sutiko, kad išrinktasis Lietuvos vadovas turėtų stengtis susitikti su Putinu pasitaikius progai. 20 proc. apklaustųjų taip pat sutiko su tokio susitikimo būtinybe, bet "tik sulaukus Rusijos kvietimo be jokių išankstinių sąlygų". Panašus procentas (19,5 proc.) buvo tų, kurie nepageidavo tokio susitikimo, o dar 15 proc. nežinojo arba neatsakė į klausimą.

  Taigi, idiotai yra tie, kurie kitus laiko idiotais. Arba, pagal politologų-propagandistų logiką, darytina išvada, kad net 65 proc. apklaustųjų yra "naudingi idiotai". Idiotizmo Lietuvoje klausimas lieka atviras...

  Kaip žinia, pretendentai į Lietuvos prezidentus į Maskvą nesiveržia. Ar naujasis Lietuvos prezidentas įsiklausys į savo sveiko proto rinkėjų nuomonę?

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Iki paskutinio kraujo lašo: kaip kandidatai polemizuoja Facebook
  Dėl savo "rusofobinio svaigulio" Lietuva liks vieniša, pareiškė ekspertas
  Estijos prezidentę nustebino Lietuvos reakcija į jos susitikimą su Putinu
  Tegai:
  politika, nacionalinis saugumas, Lietuva

  Svarbiausios temos