19:43 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  215

  Kovo mėnesį visuomenės nuomonės tyrimų centras "Vilmorus", Krikščioniškosios kultūros instituto užsakymu, atliko apklausą homoseksualų eitynių klausimu. Visos amžiaus grupės, išskyrus jaunimą, eitynes vertina neigiamai

  Klausimą, "kodėl miesto valdžiai nesvarbi absoliučios daugumos Lietuvos piliečių nuomonė", savo Facebook iškėlė Seimo narys Rimantas Dagys.

  "Ar jau nuolat "linksminsimės" gėjų eitynėse?" — klausė jis.

  Dagys pateikė duomenis, kad visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus" 2019 metų kovo mėn. 7–15 d. apklausė Lietuvos žmones: "Ar pritariate, ar nepritariate, kad gėjų eitynės prieštarauja Lietuvos visuomenės dorovei?" Tyrimas atliktas Krikščioniškosios kultūros instituto užsakymu.

  "60 procentų apklaustųjų pasakė taip, 20 — ne. Rezultatai apačioje", — nurodė parlamentaras ir apgailestavo, kad paradas, kuris esą "nukreiptas į homoseksualių santykių propagandą", įvyks.

  "Kodėl miesto valdžiai nesvarbi absoliučios daugumos Lietuvos piliečių nuomonė? Ar visokius lytinius santykius dabar paradais propaguosime? Ar tokia valdžios "visuomenės auklėjimo forma" nedidina nusivylimo Lietuvos valdžia ir nepasitarnauja Vakarų vertybes niekinančiai propagandai, sklindančiai iš Rytų?" — svarstė Dagys.

  "Baltic Pride" paradas — Maskvos ranka!? O gal apklausa suklastota?

  Rimantas Dagys Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse 1
  © Photo : screenshot
  Rimantas Dagys: Ar jau nuolat "linksminsimės" gėjų eitynėse?

  "Vilmorus" direktorius Gaidys patvirtino, kad visuomenės apklausa homoseksualų eitynių klausimu iš tikrųjų buvo atlikta. Ponas Gaidys patikino, kad Dagio skelbiami apklausos rezultatai teisingi.

  Akcija prieš gėjų paradą Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Tyrimo metu visoje Lietuvoje, anot jo, buvo apklausti 1002 respondentai, klausimą ir atsakymus formulavo užsakovas — Krikščioniškosios kultūros institutas, reiškiantis nepritarimą "Baltic Pride" eitynėms.

  "Faktiškai visose grupėse [gyventojai eitynėms] prieštarauja, išskyrus jaunimą — daugiau tų, kurie eitynėms neprieštarauja", — teigė Gaidys.

  Apklausoje, anot jo, dalyvavo 195 vilniečiai. "53,3 proc. prieštarauja, 22,1 proc. neprieštarauja", — sostinės gyventojų nuomonę dėl eitynių apžvelgė V. Gaidys.

  Leidimą Vilniuje organizuoti eitynes "Baltic Pride" sostinės savivaldybės administracijos direktorius išdavė 2018 metų balandžio 26-ąją.

  "Vilnius yra laisvės miestas, branginantis kiekvieną žmogų. Atviras Vilnius kviečia visus geros valios žmones gyventi, dirbti, mylėti ir kurti Gedimino mieste, kuriame nėra vietos nedemokratinėms, ksenofobinėms, autoritarinėms ir totalitarinėms idėjoms", — nurodė Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

  Leidimas rengti eitynes, anot administracijos, buvo išduotas remiantis Konstitucija, pagal kurią negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus, bei Susirinkimų įstatymu, nustatančiu piliečių konstitucinę teisę rinktis į taikius susirinkimus.

  Didžiausias Baltijos šalyse kasmetinis lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių (LGBT) bendruomenės renginys Vilniuje vyko visą praėjusią savaitę. Šeštadienį įvykusiose eitynėse "Už lygybę!" sudalyvavo apie 10 000 žmonių. Kas iš jų yra kas, suskaičiuota nebuvo.

  Alternatyvą LGBT bendruomenės renginiui pasiūlė žurnalistas, prodiuseris, televizijos laidų vedėjas Kristupas Krivickas. Savo Facebook'e K. Krivickas pakvietė tiesiog pasivaikščioti po Vilniaus Bernardinų parką. Kvietime į Sereikiškių (Bernardinų) parką buvo akcentuojama:

  "Sieksime atkreipti dėmesį į tradicines, vaikus auginančias šeimas, kur yra tėtis, mama ir vaikučiai ir kurias saugo Lietuvos Respublikos Konstitucija. Prisijunkite. Tai ne mitingas. Mes tiesiog eisime pasivaikščioti po Bernardinų parką".

  Už tradicinę šeimą! 2
  © Photo : screenshot
  Už tradicinę šeimą!

  Pasivaikščioti atėjo tik kelios dešimtys žmonių. Kristupas Krivickas ir jo šeima atsidūrė mažumoje. Tačiau nei K. Krivickas, nei R. Dagys rankų neketina nuleisti.

  Seimo narys Rimantas Dagys kreipėsi į Seimo narių grupę "Už šeimą", siūlydamas pradėti diskusiją dėl paradų, propaguojančių seksualinius santykius, griežtesnio reglamentavimo. Apie tai jis pranešė savo Facebook'e ir priminė, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija leidžia susirinkimus, tik jeigu jie nepažeidžia visuomenės dorovės principų. Tik ar susirinks Seime reikiama dauguma reikiamiems įstatymams priimti?

  Rimantas Dagys už dorovę 3
  © Photo : screenshot
  Rimantas Dagys už dorovę

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Kijeve vėl neramumai ir sulaikymai dėl akcijos LGBT paremti
  LGBT taktinė pergalė Lietuvos fronte
  Vilniui vadovaus LGBT bendruomenės "karūnuotas" meras
  Lietuvoje vyks tradicinių šeimų palaikymo akcija, kaip priešprieša LGBT eitynėms
  Tel Avivo gatvėse vietoj LGBT vėliavų pakabintos Lietuvos vėliavos
  Tegai:
  Vilmorus, Vilnius, gėjų paradas

  Svarbiausios temos