18:17 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  257

  Kariniai lėktuvai, Jungtinių Valstijų bei NATO laivai Baltijos jūros pratybose atsitrenkė į nematomą ir neįveikiamą sieną

  Pasak Rusijos Federacijos nacionalinio gynybos valdymo centro, NATO karinių jūrų pajėgų "BALTOPS 2019" pratybos, kuriose dalyvauja 16 valstybių narių, yra griežtai kontroliuojamos Rusijos Baltijos laivyno.

  "BALTOPS 2019" taktinis pagrindas yra dinamiškas ir įvairus: vykdomos puolimo ir gynybos operacijos, pasipriešinimas povandeniniais laivais, radaro sekimai ir oro bei jūros kontrolė. Suplanuoti koviniai šaudymai. Bendradarbiauja 8600 karininkų, 40 skraidymo aparatų ir apie 50 karinių bei povandeninių laivų iš Belgijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Danijos, Ispanijos, Lietuvos, Latvijos, Norvegijos, Nyderlandų, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, JAV, Turkijos, Prancūzijos, Estijos. Taip pat Suomijos ir Švedijos karinio jūrų laivyno laivai.

  Jei maksimaliai supaprastintume pratybų schemą, JAV karinis jūrų laivynas ir NATO praktikuoja Kaliningrado srities blokadą, smūgį į Rusijos Baltijos laivyno karines bazes ir įrenginius, įskaitant neplanuotą išlaipinimą iš transporto priemonės į pakrantę. Aktyvusis pratybų etapas prasidėjo birželio 10 dieną.

  Sąjungininkų laivai pietinėje Baltijos jūros dalyje riboja Rusijos karo laivų ir civilinių laivų buvimą teritoriniuose vandenyse. Demonstratyviai atlieka radiolokacijos ir radijo navigacijos sistemų slopinimą, tai yra, praktiškai išbando rusų radiolokacijos, oro gynybos ir priešraketinės gynybos sistemas. Rusija aktyviai prisijungė prie "žaidimo".

  Kas ką?

  Baltijos laivyno ir Vakarų Rusijos karinio rajono padaliniai galėjo stebėti radioelektroninę situaciją, nustatyti grėsmes navigacijos saugumui, parengti realius radioelektroninio karo scenarijus (RK) didžiojoje Rytų ir Šiaurės Europos teritorijoje.

  Automobiliniai navigatoriai Maskvos centre birželio 15 dieną parodė, kad jie yra Šeremetjevo oro uoste. Tuo pat metu Vnukovo oro uosto registracijos sistemos darbas sutriko dviem valandoms. Jei tai — "BALTOPS 2019" technologinis "aidas", tai JAV ir NATO raketos niekada nepasieks tikslų Rusijoje.

  Baltijos laivyno "Iskander" kontrolės centro skaičiavimai dar labiau padidino intrigą ― birželio 16 dieną jie slaptai persikėlė į pozicijos zoną ir vykdė įprastinius raketų paleidimus oro uostuose, raketų kompleksuose ir sąlyginio priešo valdymo taškuose. Kuo čia dėti oro uostai?

  Per savaitę buvo užregistruoti 29 NATO ir "partnerių" skraidantys aparatai netoli Kaliningrado srities, kurie skanavo Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistemą. Dešimt naikintuvų pakilo į orą iš Rusijos Federacijos oro ir kosmoso budėjimo pajėgų. Taigi, birželio 10 dieną JAV karinių oro pajėgų RC135 ir Švedijos oro pajėgų "Gulfstream IV" radijo žvalgybos lėktuvai priartėjo prie Rusijos pasienio. Rusijos naikintuvas Su-27 pakilo ir lydėjo "partnerius", kad užkirstų kelią valstybės sienos pažeidimui.

  Be Rusijos oro ir kosmoso pajėgų naikintuvų, Kaliningrado srities oro sienas patikimai saugo keletas S-400 ZRS batalionų, "Voronež" radioelektroninio radaro sistema (kuri praneša apie raketų atakos pradžią keturių tūkstančių kilometrų atstumu), o slaptas radioelektroninis karo kompleksas "Samarkandas" gali paralyžiuoti NATO karinių pajėgų sistemas šimtų kilometrų atstumu. Rusijos Federacijos gynybos ministerija planuoja dislokuoti "Samarkandus" Archangelsko, Maskvos, Murmansko, Nižegorodsko srityse ir Baltarusijos Respublikoje iki 2019 metų rudens. Panašu, kad radioelektroninio karo rezultatas yra gana nuspėjamas.

  Suomijos logika

  Rusofobų pratybose dalyvavo Suomijos karinis jūrų laivynas. Šalies prezidentas Saulis Niinistis pasakoja Amerikos agentūrai "Bloomberg" apie planus užkirsti kelią Rusijos agresijai. Niinistis pabrėžia: "Jei prasidės karas tarp Rusijos ir NATO, tai bus trečiojo pasaulinio karo pradžia".

  Tačiau kur logika, kodėl Suomija prie agresorių priskiria Rusiją?

  Šiaurės Atlanto sąjunga, plėsdamasi į rytus, atsidūrė labai arti Rusijos sienų. JAV žvalgybos agentūros stiprina kibernetinius išpuolius prieš Rusijos energetikos sistemą, kurioje yra dešimt atominių elektrinių. "BALTOPS 2019" pratyboms vadovauja antrasis Jungtinių Valstijų operatyvinis laivynas. Karinės aviacijos aljansai.

  JAV branduolinė doktrina apima didelio tikslumo "prevencinio smūgio" koncepciją. Ir norėdamas smogti, "Pentagonas" vis labiau stengiasi "kovoti su Rusijos agresija Baltijos šalyse", kuriamas biudžetas — "European Reassurance Initiative" programai bus skirti 6,5 milijardai dolerių.

  Netrukus Baltijos šalys iš JAV gaus nuotolinio veikimo priešlėktuvinės gynybos zenitinių raketų kompleksus, kurie yra akivaizdžiai pernelyg dideli, palyginti su kompaktiškomis Estijos, Latvijos ir Lietuvos teritorijomis, bet yra proporcingi agresyviems Vašingtono planams.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: Rusija neliks abejinga, žinodama apie NATO žvalgybą prie savo sienų
  Per NATO pratybas Baltijos jūroje Lenkijos laive atsirado įlauža — video
  Užkietėję rusofobai keičia retoriką: kodėl Baltijos valstybės "gerinasi" Rusijai
  Tegai:
  NATO, kariniai laivai, kariniai lėktuvai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos