06:39 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Sportinės aprangos parduotuvė Adidas, archyvinė nuotrauka

  Klastingas "Adidas" ir drąsi Lietuva: kaip Vilnius davė atkirtį "sovietų diversantams"

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  9130

  Lietuvoje kilo naujas skandalas dėl sovietinių simbolių. Seimo nariai internete aptiko raudonos spalvos marškinėlius su TSRS herbo atvaizdu

  Šią populiarią prekę gamina visame pasaulyje žinoma sportinių drabužių gamintoja "Adidas". Griežta ultimatumo forma parlamentarai pareikalavo, kad pasaulinis prekės ženklas išimtų kenkėjiškas prekes iš prekybos ir ateityje nesityčiotų iš  Lietuvos žmonių atminties.

  Ir vėl kova. Ramybę tik sapnuojam. Sovietų Sąjungos gerbėjai dar kartą prasiveržė pro siaurą koridorių ir puolė į ataką, pašalindami visas kliūtis ir draudimus baltų protuose.

  Priešų prasiveržimas antisovietiniame fronte

  Paskutinį kartą 2018 metų vasarą prasilaužti pabandė "Walmart" padalinys (pasaulinis mažmeninės prekybos tinklas — Sputnik). Į kovą — plataus masto pardavimą — ji išleido raudonus marškinėlius su pjautuvu ir kūju. Atseit, pirkite juos, draugai baltai, vietoj pasenusių "budionovkų" ir pasipuoškite, kai "rusai ateis".

  Nugriauti, uždrausti ir užčiaupti: kaip Lietuvoje bandoma perrašyti istoriją>>

  Klastingus Baltijos šalių nepriklausomybės priešų planus pirmą kartą užfiksavo EP narė iš Latvijos Sandra Kalniete. Ji pasikvietė į pagalbą Lietuvos kovotojų prieš sovietinius simbolius batalioną — konservatorius. Kartu jie sudavė lemiamą smūgį priešui. "Walmart Inc." teisinosi ir žadėjo pasitaisyti bei neparduoti raudonų marškinėlių, kurie, kaip raudona paklodė bulių, veikia Baltijos šalių patriotus.

  Tėvynės sargyboje

  Ir štai, lyg perkūnas iš giedro dangaus, dar viena provokacija. Dabar "Adidas" padalinys siunčia savo diversantus. Vėl raudoni marškinėliai ir, o siaube, vietoj pjautuvo ir kūjo — TSRS herbas kaip priminimas apie tautų brolišką draugystę! O jei "Walmart" pardavė neaiškios gamybos marškinėlius, tai su "Adidas" viskas aišku. Faktas kaip blynas — klastingas gamintojas, kuris, matyt, daug pinigų investavo į šią produkciją. Atliko rinkos tyrimus, išnagrinėjo vartotojų poreikius, apskaičiavo prekių, kurios gali būti parduodamos pelningai, kiekį ir pradėjo pardavimus.

  Šį kartą Lietuvos deputatai pirmieji parodė budrumą. TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir jo dešinioji ranka Radvilė Morkūnaitė-Mikulenienė laiku paskelbė pavojaus signalą. Tokio atsakingo vaidmens nepatikėjo net etatiniams kovotojams prieš sovietmečio palikimą — Ažubalio ir Kasčiūno duetui.

  Grėsmingas pranešimas buvo išsiųstas tiesiai "Adidas" būstinei.

  "Tarptautinės korporacijos turi atsižvelgti į istorinius faktus, gerbti aukų atminimą ir susilaikyti nuo sovietinio nostalgijos skatinimo ar totalitarinių režimų padarytų nusikaltimų pateisinimo", — sakoma Landsbergio ir Morkunaitės-Mikulėnienės pareiškime.

  Ką reiškia šis pranešimas? Galbūt, tai įspėjimas apie galimas Lietuvos sankcijas? Juk įstatymai draudžia sovietinius simbolius, prilygindami juos nacių atributikai, ir pažeidėjai baudžiami ne tik bauda, ​​bet jiems gresia net laisvės atėmimas. O jei Vokietijos bendrovė nepaisys šio įspėjimo, tuomet jai bus uždarytas kelias į didžiulę Lietuvos rinką? Galų gale, tokių marškinėlių atsiradimas Gedimino prospekte gali būti vertinamas kaip pasikėsinimas į Lietuvos nepriklausomybę, net jei tokie marškinėliai sumirgės gėjų parado metu tarp vaivorykštės spalvų vėliavų.

  "Mes raginame jus ("Adidas" — Sputnik) prisiminti bendrą atsakomybę ir užtikrinti, kad visi drabužiai su sovietiniais simboliais būtų pašalinti iš visų "Adidas" parduotuvių ar susijusių (su bendrove — Sputnik) mažmeninės prekybos parduotuvių", — Lietuvos žiniasklaida cituoja pranešimo turinį.

  Sankcijos ir draudimai

  Pasak tos pačios Lietuvos žiniasklaidos, praėjusių metų skandalas su marškinėliais "Walmart" platinimo tinkle taip pat, regis, susijęs su "Adidas". Bet tada visas Lietuvos patriotų smūgis buvo nukreiptas tik į prekybos tinklą. Su Vokietijos gigantu, matyt, bijojo susiremti.

  Juk vien metinė "Adidas" pardavimų apyvarta (daugiau nei 21 mlrd. Eurų) prilygsta visos Lietuvos metiniam biudžetui.

  Tačiau, matyt, prieš metus, vokiečių gamintojas nesuprato subtilių Lietuvos patriotų užuominų ir nepadarė tinkamų išvadų. Taigi atėjo laikas pereiti prie veiksmų. Uždrausti įstatymų leidybos lygmenyje viešai demonstruoti "trilapį" ("Adidas" simbolis) Lietuvoje ir velniop uždaryti visas "Adidas" parduotuves Lietuvoje, kad visi kiti bijotų net cyptelt. Be to, būtina priversti Lietuvos sportininkus boikotuoti visus tarptautinius turnyrus, įskaitant olimpines žaidynes, kuriose mirgės "Adidas" emblema.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ukraina priminė "Adidas" apie baudžiamąją atsakomybę už TSRS simboliką
  Lietuvos URM pasipiktino tarybine simbolika "Adidas" produkcijoje
  Lietuvos URM paskelbė diplomatinį karą "Adidas"
  Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
  Tegai:
  TSRS, sovietinė simbolika, Lietuva

  Svarbiausios temos