17:27 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  168

  Lietuvos konservatorių partiją apėmė keistos tendencijos — nariai trenkia durimis ir kaltina, kad partijos vadovybė neleidžia apginti krikščioniškųjų vertybių, net partijos draugai pastebėjo jos liberalėjimą

  Vasara — atostogų metas. Žmonės vasaroja, kaip kas nori, kaip kas moka. Ir kaip kas gali. Tačiau ne visi gali atsipalaiduoti nuo sąmokslų ir jų kūrimo rūpesčių. Tie žmonės — Seimo nariai. Partiniai. Savo partiniais rūpesčiais Facebook'u jie dalinasi su karščio alinama Lietuva.

  Taip Rimantas Dagys trenkė durimis savo TS-LKD partijoje. Ir savo Facebook'o draugams paaiškino motyvus.

  Rimantas Dagys: "TS-LKD partijos vadovybės atstovai nusprendė susidoroti su manimi dėl mano, kaip Seimo nario, Konstitucinės pareigos ginti šeimos teises auklėti savo vaikus, apsaugant juos nuo perteklinio valdžios kišimosi, svarstant Vaiko teisių pagrindų įstatymą, ir kreipėsi į Partijos Priežiūros komitetą dėl sankcijų mano atžvilgiu".

  Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Rimantas Dagys pabrėžia, kad dėl vienos vienintelės priežasties tapo nepatogus ir nepriimtinas TS-LKD partijos vadovybei.

  "Ši priežastis yra tvirta mano pozicija, skleidžiant krikščioniškąsias ir konservatoriškąsias vertybes politikoje. Gyniau šeimos laisvę nuo perteklinio valstybės kišimosi ir diktato, auklėjant savo vaikus", — teigia ponas Dagys.

  Seimo narys Rimantas Dagys atkreipia dėmesį, kad įstatymo projektas tiksliai atitiko tiek teisinės valstybės, tiek TS–LKD programos, tiek Katalikų Bažnyčios socialinio mokymo principus. Šių pataisų palaikymas nuosekliai išplaukė iš TS-LKD programinių nuostatų, teisinės valstybės principų ir Bažnyčios socialinio mokymo, įsitikinęs Dagys.

  Seimo narys atkreipė dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 59 straipsnio ketvirtojoje dalyje nustatyta, kad Seimo nariai eidami pareigas vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų.

  TS-LKD vadovybės atstovų spaudimą partijoje, priimant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas Seime, Rimantas Dagys vertina kaip grubų LR Konstitucijos pažeidimą, siekiant riboti jo kaip Seimo nario teises. Ir siekį įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą TS-LKD partijos viduje.

  Rimantas Dagys sustabdė savo narystę TS-LKD partijoje.

  Rimantas Dagys prieš liberalią pasaulėžiūrą TS-LKD partijoje! 1
  © Photo : screenshot
  Rimantas Dagys prieš liberalią pasaulėžiūrą TS-LKD partijoje!

  TS-LKD partijos ir jos "krikščioniškų vertybių" su komjaunuolišku—jaunatvišku įkarščiu puolė ginti Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė. Dar pakeliui Rimanto Dagio vertybinės orientacijos prilygo Seimo nario Petro Gražulio pažiūroms.

  Monika Navickienė: "Šis pasaulis yra vienas didelis sąmokslas, ne kitaip. Daug skirtumų tarp šių dviejų šiaip nematau. Gražulis savęs gynimo kalboje (įtikinusioje daugumą!) sakė, kad savo vertybių niekada neišduos. Kovos iki galo už tiesą".

  Monika Navickienė Rimantas Dagys lygu Petras Gražulis 2
  © Photo : screenshot
  Monika Navickienė: Rimantas Dagys lygu Petras Gražulis

  Į jaunatvišką dabar jau buvusios bendrapartietės Monikos reakciją vėl sureagavo Seimo Šeimos ir vaiko gerovės pakomitečio pirmininkas Rimantas Dagys. Ir, kad būtų įtikinamiau, savo repliką iliustravo.

  Rimantas Dagys: "Ar neprimena tokie partinio organizavimo ypatumai mūsų sovietmečio partijos metodų, kai laikas nuo laiko buvo "apsivaloma" nuo nepatogių narių?".

  Konservatoriams Rimantas Dagys primena apie sovietmečio partinę statybą 3
  © Photo : screenshot
  Konservatoriams Rimantas Dagys primena apie sovietmečio partinę statybą

  Ši dviejų konservatorių "turininga" polemika atskleidė visos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos ideologinę krizę. Facebook'e į tai atkreipia dėmesį ne tik TS-LKD nedraugai. Apie spartų konservatorių partijos liberalėjimą prabilo buvęs Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, J.E. arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius.

  Politologas Vytautas Sinica: "Navickas, Navickienė ir kiti TS—LKD krikščionybės perinterpretavimo į liberalizmą atstovai vakar aiškino, kad Dagys išsigalvoja TS—LKD liberalėjimą, kad jokios ten krikščioniškos vertybės nebuvo išduotos ir viskas gerai. Problema Dagys, kuris, matote, savinasi krikščioniškumą".

  Politologas savo Facebook'o laiko juostoje pasidalino J. E. arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičiaus komentaru  ir taip pat pakomentavo: "jeigu kam po šito dar verčiasi liežuvis meluoti, kad Bažnyčia nemato TS-LKD liberalėjimo, ką gi, užsimerkit prieš realybę".

  J.E. arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius liūdi dėl Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos 4
  © Photo :
  J.E. arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius liūdi dėl Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos

  Tačiau ne visi Lietuvos politikai karščiuoja sąmokslais. Ingrida Šimonytė, nelaimėjusi prezidento rinkimų, mėgaujasi laisve ir nepriklausomybe — sugrįžo į mados pasaulį.

  Taškučiai ir vėl madoje 5
  © Photo : screenshot
  Taškučiai ir vėl madoje

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Tegai:
  Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos