12:25 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  153

  Kol vieni aktyviai dalyvavo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos šventiniuose renginiuose, kiti aktyviai kovojo "vardan tos Lietuvos" su jos priešais

  Lietuvos priešas Nr. 1 — Rusija. Kovotojai — Seimo nariai, konservatoriai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas. Savo pergalėmis abu ponai pasigyrė socialiniame tinkle Facebook. Jeigu pats nepasigirsi, kas kitas pagirs? Tačiau visuomenė didelio susidomėjimo neparodė.

  Audronius Ažubalis: "Dar birželio 18 d. su Laurynu Kasčiūnu kreipėmės į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Ryšių reguliavimo tarnybą ir Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ragindami imtis įstatymuose numatytų veiksmų dėl "Sputniknews.lt" tinklalapio daromų pažeidimų, neatmetant galimybės panaikinti šios svetainės pasiekiamumą Lietuvos teritorijoje. Kreipimesi teigėme, kad jame skelbiama informacija mūsų valstybėje kurso nesantaiką ir skleidžia dezinformaciją".

  Audronius Ažubalis džiaugiasi: "Ką gi, nors ir kitu keliu, bet galima džiaugtis postūmiu šiuo klausimu. Vilniaus apygardos administracinis teismas šiandien patvirtino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą blokuoti portalą dėl autorinių teisių pažeidimų".

  Taigi, "Sputniknews.lt" kurstė nesantaiką ir skleidė dezinformaciją, pažeisdamas Lietuvos autorių teises? Kas dabar bus tiems nesantaikos ir dezinformacijos autoriams?!

  Vardan tos Lietuvos prieš Rusiją 1
  Vardan tos Lietuvos prieš Rusiją

  Į kovą už lygias "opiumo liaudžiai" teises stojo buvęs kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis. O Seimo narys, liberalas, neopagonis Simonas Gentvilas stojo prieš valstybinius kunigus ir kapelionus.

  Arvydas Juozaitis savo Facebook'e pritaria kataliko Mečio Laurinkaus įžvalgoms apie tai, kodėl neopagoniškai religinei bendruomenei "Romuva" nepavyko įgyti "valstybinį statusą".

  "Kodėl valstiečiai-žalieji, iki balsavimo ir dar ankstesnių diskusijų metu vieningai palaikę projektą, nepasirūpino, kad balsavimas romuviečiams būtų palankus? Išsigando Vyskupų konferencijos laiško? Nepanoro konfliktuoti su katalikų hierarchais..?" — poną Laurinkų cituoja ponas Juozaitis.

  Arvydas Juozaitis savo Facebook'o laiko juostoje citatą papuošia nuotrauka. Joje — Lietuvos ir Latvijos senojo baltų tikėjimo religinių bendrijų vadovai: Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė ir Latvijos Dievturių Sandraugos (Latvijas Dievturu sadraudze) Dižvaldonis Andrejus Brokas.

  Juozaitis apibendrina: "LATVIJOJE Dievturių Sandrauga pripažinta SAEIMOJE."

  Neopagonis Simonas Gentvilas: "Šiandien Seimo dauguma įteisino valstybinius kunigus ir kapelionus policijoje, ugniagesių, pasieniečių ir kt. statutinėse tarnybose. Sukurtas blogas precedentas", — pabrėžė ponas Gentvilas.

  Sputnik, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Блинов

  Seimo nario manymu, valstybė savo pareigūnų psichikos savijauta turi pasirūpinti profesionaliai. T. y.  pirminę psichologinę pagalbą turi teikti profesionalūs psichologai, įsitikinęs Gentvilas. Bet jų nėra, nes trūksta pinigų, konstatuoja Gentvilas.

  Jo manymu, šis sprendimas atvers galimybes ir ligoninių, slaugos ar kitų įstaigų vadovams mokesčių mokėtojų pinigais samdyti religinius darbuotojus.

  Taip pat Seimo narys įsitikinęs, kad pasaulietiška valstybė turi remtis mokslu ir moksliškai pagrįsta psichologų praktika padėti savo pareigūnams ir darbuotojams. Būtent todėl ponas Gentvilas su kolegomis Seimo nariais kreipėsi į naująjį prezidentą su prašymu vetuoti šį "precedentą kuriantį įstatymą".

  Arvydas Juozaitis ir Simonas Gentvilas už sąžinės laisvę Lietuvoje
  Arvydas Juozaitis ir Simonas Gentvilas už sąžinės laisvę Lietuvoje

  Kol vieni kovojo "vardan tos Lietuvos" ir kiti — už ar prieš įvairių dievų tarnus, treti darėsi asmenukes ir skelbėsi savo Facebook.

  Nepralenkiamas tapo Seimo vicepirmininkas, Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

  Gediminas Kirkilas su dar Jos Ekscelencija Prezidente Dalia Grybauskaite prieš išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos priesaiką.

  Gediminas Kirkilas ir Dalia Gribauskaitė 3
  Gediminas Kirkilas ir Dalia Gribauskaitė

  Gediminas Kirkilas su prezidentu Valdu Adamkumi ir kardinolu Audriu Juozu Bačkiu po Jo Ekscelencijos Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos priesaikos.

  Gediminas Kirkilas ir Valdas Adamkus, Audrys Juozas Bačkis 4
  Gediminas Kirkilas ir Valdas Adamkus, Audrys Juozas Bačkis

  Gediminas Kirkilas pagaliau su žmona Liudmila ir pagaliau Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos "baliuje".

  Gediminas Kirkilas ir Liudmila 5
  Gediminas Kirkilas ir Liudmila

  Tačiau liepos 12 diena ne visiems tapo švente. Penktadienį, kuomet vyko naujojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracija, Lietuvos publika sekė dar vieną dėmesį kausčiusią ir nežinia kuo pasibaigsiančią istoriją — ryte į grupės SEL lyderio Egidijaus Dragūno namų duris pasibeldė pareigūnai ir pradėjo kratą. Tikėkimės, kad tai nebuvo Kremliaus ranka, siekianti nukreipti Lietuvos žmonių dėmesį nuo naujojo prezidento inauguracijos iškilmių...

  Selas inauguracijos dieną 6
  Selas inauguracijos dieną

  Tv3.lt vyr. redaktorius Artūras Anužis savo Facebook'e spėja, kad "gali būti, kad Egidjus bent kol kas nebežiūrės į pasaulį pro atvirus langus".

  Kolegai tv3.lt vyr. redaktoriui priminsim, kad Lietuvoje galioja nekaltumo prezumpcija. Asmuo laikomas nekaltu tol, kol jo kaltė įrodoma. Ne visi ikiteisminiai tyrimai sėkmingai baigiami ir pasiekia teismą. O teisme ne visada tyrimo metu surinkti duomenys patvirtinami ir asmuo nubaudžiamas.

  Dabar pats vidurvasaris. Praverkime langus, kas galime. Atmerkime plačiai akis į pasaulį be prietarų ir fobijų. Kas galit.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Neslepiamos represijos: Rusijos URM atsakė į galimą "Sputnik Lietuva" uždraudimą
  JAV užsienio transliacijų vadovas pervertino Sputnik ir RT biudžetą 20 kartų
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Sputnik Lietuva, Sputnik, Lietuva

  Svarbiausios temos