18:35 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  123

  Per pastarąsias dienas Lietuvos visuomenę sukrėtė daug įvairių įvykių — nuo Džonsono išrinkimo Britanijos premjeru ir Venckienės ekstradicijos iki dainininko Kirilkino atvirų nuotraukų

  Lietuviškajame Facebook laisvė liejasi per kraštus: nuo tarptautinių reikalų iki vietinių žvaigždžių užpakalių.

  Štai buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras savo Facebook laiko juostoje naujuoju Didžiosios Britanijos ministru pirmininku ir konservatorių partijos lyderiu tapus Borisui Džonsonui pateikė savo įžvalgas.

  Antanas Valionis: "Jungtinė Karalystė — jau atriekta riekė. Ir artimiausią dešimtmetį matyt atgal neprilips. Borisas Džonsonas — Trampo klonas tik protingesnis, labiau išsilavinęs, patrauklesnis, mėgstantis manipuliuoti ir... tinginys. Turintis europietiško subtilumo, ko nepasakysi apie Trampą. Be to, dirbdamas korespondentu Briuselyje pagarsėjo netikrų žinių apie ES kūrimą, pavyzdžiui, paskleidė žinią, jog Europos komisija reglamentuos prezervatyvų dydį..."

  Antanas Valionis Borisas Džonsonas – Trumpo klonas 1
  © Photo : screenshot
  Antanas Valionis: Borisas Džonsonas — Trampo klonas

  "Deja, į politika vis dažniau veržiasi ne per demokratiją, bet per manipuliaciją", — apibendrino buvęs TSKP, savarankiškosios LKP, Lietuvos demokratinės darbo partijos narys. 2002–2011 metais — Naujosios sąjungos (socialliberalų) narys, net pabuvęs šios sąjungos pirmininko pavaduotoju. O nuo 2011 metų jau Socialdemokratų partijos narys. Kokios dabar partijos narys, nesiskelbia. "Nusipelnėme gyventi geriau!" — toks buvo Naujosios sąjungos (socialliberalų) šūkis. Tokį šūkį Lietuvos žmonės prisimena iki šiol. O kad gyventų geriau — ne.

  Kiti net papuošė savo Facebook paskyras Borisu Džonsonu.

  Vilniaus advokatų kontoros "Spes" advokatas Algimantas Šindeikis: "Dar vienas artistas. Šis bent jau talentingas".

  Algimantas Šindeikis Borisas Džonsonas - dar vienas artistas 2
  © Photo : screenshot
  Algimantas Šindeikis: Borisas Džonsonas — dar vienas artistas

  Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas: "Anglakalbiai sako, jog nuotrauka yra verta tūkstančio žodžių. Ši nuotrauka iš tiesų to verta. Susipažinkite — naujasis Didžiosios Britanijos premjeras BoJo!"

  Ainius Lašas susipažinkite - naujasis Didžiosios Britanijos premjeras BoJo! 3
  © Photo : screenshot
  Ainius Lašas: susipažinkite — naujasis Didžiosios Britanijos premjeras BoJo!

  Seimo narys Laurynas Kasčiūnas: "Nepaisant to ar bus "minkštas" ar "kietas" Brexit, Lietuvą ir Jungtinę Karalystę ir toliau sies ypatingi ryšiai. Make UK great again, Boris!"

  Laurynas Kasčiūnas make UK great again, Boris! 4
  © Photo : screenshot
  Laurynas Kasčiūnas: make UK great again, Boris!

  Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas: "Čia toks subtilus. Supras tik anglofilai".

  Gintautas Paluckas apie anglofilų subtilų humorą 5
  © Photo : screenshot
  Gintautas Paluckas apie anglofilų subtilų humorą

  Kitas buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Povilas Gylys labiau susirūpinęs vidaus politikos reikalais, kurie įgauna ir tarptautinį atgarsį.

  Buvusios teisininkės ir Seimo narės Neringos Venckienės likimas sudomino JAV žiniasklaidą. "The New York Times" cituojamas jos advokatas, teigiantis, kad pirmadienį paskelbtas teismo sprendimas suduos milžinišką smūgį "įtakingą pedofilų tinklą paviešinusios" moters siekiui užginčyti jos grąžinimą į Lietuvą. 

  Leidinyje primenama, kad Venckienė buvo pagrindinė skandalo 3 milijonus gyventojų turinčioje Lietuvoje veikėja. Šalį suskaldžiusios istorijos atomazga — Venckienė 2013-aisiais bėga iš šalies, kuomet sužino, kad teisėsauga jai parengė kaltinimus. "The New York Times" rašoma, kad daliai lietuvių ji yra didvyrė dėl "pogrindinio kriminalinio tinklo išaiškinimo", kitiems — manipuliatorė, kuri sufabrikavo kaltinimus pedofilija.

  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla >>

  Povilas Gylys: "Gerai, kad vienas iš pasauliniu mastu skaitomų dienraščių "The New York Times" paskelbė šį gana objektyvų straipsnį. Stebėsime, kokias moralines alternatyvas pasirinks prezidentas Gitanas Nausėda. Įdomu, kaip reaguos ir buvęs faktinis šalies vadovas Vytautas Landsbergis, kurio valdymo laikais ta šalį sukrėtusi istorija įvyko. Pamenu, pirmoji jo reakcija buvo teisinga — smerkianti perteklinį jėgos panaudojimą prieš mergaitę ir taikius jos namų gynėjus. Vėliau jis kažkodėl nutilo... O juk realią galią turėjo". "Lietuvai šioje istorijoje reikia tik vieno — teisingumo", — pabrėžė ponas Gylys.

  Povilas Gylys Lietuvai reikia teisingumo 6
  © Photo : screenshot
  Povilas Gylys: Lietuvai reikia teisingumo

  Buvęs ministras Povilas Gylys kaip "Drąsos kelio" partijos kandidatas 2012 metais buvo išrinktas į Seimą, buvo "Drąsos kelio" frakcijos narys. Dabar ponas Gylys šį rudenį vėl balotiruojasi į Seimą — Vilniaus Žirmūnų vienmandatėje apygardoje. Šį kartą jau su Lietuvos centro partijos palaikymu. "Vardan teisingumo su bet kuo, bet kada", — toks galėtų būti pono Gylio rinkiminis šūkis.

  Povilas Gylys vėl į Seimą 7
  © Photo : screenshot
  Povilas Gylys vėl į Seimą

  Iššūkį visiems savo gerbėjams, draugams ir nekentėjams savo Facebook paskyroje metė dainininkas, "LNK" muzikinio šou "Muzikos akademija" nugalėtojas Ruslanas Kirilkinas: "Visiems tiems kurie pamatė tik užpakalį — jį ir turėkite sau, čia Jums padėka už Jūsų kritiką/komentarus..." Jis Facebook juostoje pasidalino savo apnuoginto užpakaliuko nuotrauka.

  Taigi, turime, ką turime. Kiekvienas likime prie savo nuomonės. Bet niekas nedraudžia jos ir keisti. Kaip ir politines pažiūras, partijas... Priklausomai nuo poreikių. Ar pliku užpakaliu ar ne — nusipelnėme gyventi geriau! Tokia laisvės kaina.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Tegai:
  Neringa Venckienė, Borisas Džonsonas, Facebook, Lietuva

  Svarbiausios temos