08:18 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  142

  Anksčiau Lietuvos socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis pareiškė, kad konservatoriai perrašinėja istoriją ir bando dėti lygybės ženklą tarp stalinizmo ir nacistinių nusikaltimų

  Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) garbės pirmininkas, šiuo metu baigiantis darbą Europos Komisijoje (EK), Vytenis Povilas Andriukaitis sugrįžta. Sugrįžta į Lietuvos politiką. Jo grįžimas gąsdina kraštutinius dešiniuosius. Savo baimėmis jie dalinasi socialiniame tinkle Facebook. Ir jiems įprastu stiliumi klijuoja etiketes.

  Ponas Laurynas Kasčiūnas: ""Perrašinėja istoriją ir tie, kurie bando dėti lygybės ženklą tarp stalinizmo nusikaltimų ir nacistinių nusikaltimų." — sako į Lietuvos politiką sugrįžtantis V.Andriukaitis."

  Ponas konservatorius Kasčiūnas tęsia: "Dar reikėjo pridėti, kad lygindami šiuos nusikaltimus bandome reabilituoti nacizmą — tiesiog būtų "copy paste" iš Kremliaus istorijos vadovėlių..."

  "Jau akivaizdu, jog grįžtant šiam žmogui į Lietuvą "kultūriniai karai" ir "mūšiai dėl istorinio paveldo" tik įgaus pagreitį..." — pats savo įžvalgas apibendrina Seimo konservatorių partijos narys Laurynas Kasčiūnas.

  Laurynas Kasčiūnas mūšiui su Vyteniu Povilu Andriukaičiu visada pasiryžęs! 1
  © Photo : screenshot
  Laurynas Kasčiūnas mūšiui su Vyteniu Povilu Andriukaičiu visada pasiryžęs!

  Ponui Kasčiūnui pritaria istorikas, kitas konservatorius Arvydas Anušauskas.

  Ponas Anušauskas savo Facebook'e taip cituoja Vytenį Povilą Andriukaitį: "Patį didžiausią priekaištą, kurį aš turiu padaryti konservatorių ideologams, tai labai aiškų — jie politizuoja istoriją ir ją perrašinėja. Perrašinėja istoriją Putinas, bet tą daro Lietuvoje ir Landsbergis. Perrašinėja istoriją ir tie, kurie bando dėti lygybės ženklą tarp stalinizmo nusikaltimų ir nacistinių nusikaltimų..."

  Pacitavęs Andriukaitį Anušauskas užduoda retorinį klausymą: "Norint "perrašyti" matyt reikia ją turėti parašytą, argi ne?" O gal tai visai ne retorinis Anušausko klausimas? Gal ponas konservatorius, istorikas Arvydas Anušauskas jau turi parašytą "teisingą" istoriją, ir ją dabar recenzuoja faktinis Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis?

  Istorikas Arvydas Anušauskas už teisingai parašytą istoriją 2
  © Photo : screenshot
  Istorikas Arvydas Anušauskas už teisingai parašytą istoriją

  Ponams konservatoriams Kasčiūnui, Ažubaliui bei Anušauskui užkliuvo ir vienas didžiausių Europos aktualijų portalų "Politico.eu".

  Kasčiūnui, Ažubaliui bei Anušauskui nepatiko "Politico.eu" publikuotas straipsnis, kuriame neva "šmeižiamas ne tik Jonas Noreika – Generolas Vėtra, bet ir visas Lietuvos rezistencinis judėjimas, nuvertinami komunistinės okupacijos padariniai, neatsižvelgiama į dvigubos okupacijos istorines aplinkybes".

  Už šį "Politico.eu" straipsnį gali kliūti ir užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui. Ministras privalės pasiaiškinti Seimo nariams Kasčiūnui, Ažubaliui bei Anušauskui.

  Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu 3
  © Photo : screenshot
  Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu
  Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu 4
  © Photo : screenshot
  Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu

  Ar "ant kilimėlio" bus iškviestas ir "Politico.eu"? Ar bus uždaryta šio portalo prieiga Lietuvos internete? Juk taip buvo pasielgta su "Sputnik Lietuva" "sputniknews.lt", nes "sputniknews.lt" sako tai, apie ką kiti tyli. Visų neužčiaupsit, ponai.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  "Valstiečiai" prieš Nausėdą — Karbauskis laimi
  Kaip Vytautas Landsbergis "sunkiu" Lietuvai metu keičia profesiją
  Kasčiūnas tiki, kad grįžus Andriukaičiui, Lietuvoje įsibėgės "kultūriniai karai"
  Lietuvos valdžia suskirstė rusus į "bloguosius" ir "geruosius"
  Rozova pakomentavo dalyvavimą Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje
  Tegai:
  konservatoriai, Vytenis Andriukaitis

  Svarbiausios temos