23:21 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Buvęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ėmėsi dabartinio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus. Norėtų, kad pastarasis atsistatydintų

  Ponas Ažubalis supranta, kad jokių galių atstatydinti pono Linkevičiaus neturi. Bet ponas buvęs ministras gali pašurmuliuoti ir visiems priminti, jog kažkada taip pat buvo ministru. Tokiam pigiam (pinigais skaičiuojant) pašurmuliavimui labai tinka socialinis tinklas Facebook.

  Technologija paprasta. Iš pradžių Audronius Ažubalis, Seimo TS-LKD frakcijos narys, išsiunčia savo pranešimą spaudai. Gal kas nors publikuos, tikisi ponas Ažubalis. Poną Ažubalį publikuoja "Delfi". Ponas Ažubalis "Delfį" publikuoja savo Facebook'o laiko juostoje.

  Audronius Ažubalis: "Viliuosi, kad ši publikacija atkreips visuomenės dėmesį į realią situaciją ir bus vertinami ministro L. Linkevičiaus faktiškai (ne)nuveikti darbai, o ne sukonstruotas įvaizdis".

  A. Ažubalis atkreipia dėmesį į… save 1
  © Photo : screenshot
  Ažubalis atkreipia dėmesį į… save

  Ir... ponas Ažubalis per kelias dienas tesulaukė vos keturių socialinio tinklo vartotojų komentarų. Bet ir šie jokio ryšio su Lietuvos užsienio reikalais neturi.

  Tautos nuomonė apie Lietuvos užsienio politiką 2
  © Photo : screenshot
  Tautos nuomonė apie Lietuvos užsienio politiką

  Ponas Ažubalis "demaskuoja" ministrą Linkevičių kaip įvaizdžio konstruktą, bet pats savo šia viešųjų ryšių akcija didelio publikos dėmesio nesulaukė. Ponui Ažubaliui dėl savo paties įvaizdžio teks labiau pasistengti, juk rinkimai į Seimą ne už kalnų. O ministru ponas Ažubalis buvo senokai. Septyneri metai jau prabėgo.

  Žurnalistų teisės

  Facebook'as gali ne tik prisidėti prie įvaizdžio kūrimo. Facebook'u galima siekti teisingumo. Ir kartais pavyksta.

  Štai Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Vyriausybės kanceliarijos skundą, kuriame mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma valstybės institucija bandė įrodyti, jog 15min.lt žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Šarūnas Černiauskas savo asmeninėse Facebook paskyrose išsakydami nuomonę paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją. Teismas konstatavo, kad žurnalistų įrašai nepažeidė įstatymų ir buvo sąžiningai išreikštos nuomonės.

  Šia žinia Dovydas Pancerovas pasidalino savo Facebook'o laiko juostoje, dar kartą nurodydamas apskųstus Facebook'o įrašus.

  Dovydas Pancerovas: "Teismas atmetė Skvernelio Vyriausybės skundą, esą savo feisbuke paskleidžiau melagingas ir tikrovės neatitinkančias žinias. O dabar už šį premjero ir jo patarėjų bandymą atkeršyti žurnalistams sumokės visi mokesčių mokėtojai, mat šitie tarnautojai kerštauja ne iš savo, bet iš valstybės pinigų. Čia feisbuko įrašas, kurį jau tris kartus nesėkmingai bandė skųsti Vyriausybė: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1112161015619294&id=100004762178034".

  Facebook`as gali ne tik prisidėti prie įvaizdžio kūrimo. Facebook`u galima siekti teisingumo 3
  © Photo : screenshot
  Facebook`as gali ne tik prisidėti prie įvaizdžio kūrimo. Facebook`u galima siekti teisingumo

  Ta proga savo Facebook'o laiko juostoje džiaugsmą ir padėką išreiškė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius: "Spaudos ir žurnalistų laisvės ir teisės apgintos. O štai valdžios institucija, kurį nepakanti žurnalistų kritikai ir nuolat skundžia žurnalistus, stipriai pakenkė sau ir visos valdžios autoritetui. Ačiū 15min komandai už profesionalumą ir principingumą. Dovydas Pancerovas ir Šarūnas Černiauskas, ačiū".

  D. Radzevičius spaudos ir žurnalistų laisvės ir teisės apgintos 4
  © Photo : screenshot
  D. Radzevičius: spaudos ir žurnalistų laisvės ir teisės apgintos

  Taigi, pasitaiko atvejų Lietuvoje, kai laimi žodžio ir demokratijos laisvė. Laisvė sakyti, rašyti ir daryti ką nori. Nors ir ne visiems tai gali patikti. Tačiau viskas yra leidžiama, kas nėra uždrausta įstatymu. Jūsų teisė rinktis.

  Teisė rinktis

  Galite, pavyzdžiui, rinktis prisijungti prie Nacionalinės lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualų (LGBT) teisių organizacijos LGL komandos. Dabar ši organizacija ieško projektų vadovo(-ės). Apie paieškas LGL paskelbė socialiniame tinkle Facebook. Facebook'e LGL turi daugiau kaip šešis tūkstančius mėgėjų ir dar daugiau sekėjų. Jūsų teisė rinktis: ar pamėgti ir sekti pavyzdžiu, ar likti tuo, kas esate.

  Ar jungsitės prie LGBT 5
  © Photo : screenshot
  Ar jungsitės prie LGBT 5

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Tegai:
  Linas Linkevičius, Audronius Ažubalis

  Svarbiausios temos