03:33 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Kompanijos "Ažubalis & Kasčiūnas" patriotai nemiega naktimis ir šmirinėja po visą Lietuvą ieškodami "rusų šnipų", o tiesiai po jų nosimi valstybinės įmonės tiesiogiai bendradarbiauja su pagrindiniu Lietuvos priešu

  Į SGD terminalą "Independence" atvyko eilinė suskystintų gamtinių dujų partija iš... Rusijos. Panašūs pranešimai Lietuvos žiniasklaidoje pasirodo beveik kiekvieną savaitę. Pasirodo, kad savo pristatymais rusai gelbsti pagrindinį energetinį "nepriklausomybės nuo Rusijos" projektą nuo bankroto. Nacionaliniai patriotai ir Lietuvos specialiosios tarnybos šio punkto nepastebi, tačiau toliau ieško "rusų šnipų" ten, kur jų niekada nebuvo.

  Ažubalis ir Kasčiūnas drauge su Valstybės saugumo departamentu toliau tamsiame kambaryje bando surasti juodą katę, kurios ten nėra. Jie gąsdina vietinius verslininkus net už mintis apie bendradarbiavimą su Rusijos kompanijomis. Ryškus pavyzdys yra skandalingasis konkursas dujotiekio tiesimo iš Lietuvos į Lenkiją darbams atlikti, kuris, anot "politikos autorių", iš dalies turėtų būti "Nord Stream-2" alternatyva.

  Sąžiningą konkursą laimėjo "Alvora". Ji, kaip ir numato konkurso sąlygos, pasiūlė palankiausias sąlygas  daugiau nei šimto milijonų eurų vertės dujotiekiui iš Lietuvos į Lenkiją tiesti. Gardus kąsnelis? Taip!

  O štai varžovai — Lietuvos "MT grupė" ir lenkų "Rafako" puolė isterikuoti. Juk "Alvora" palaiko "artimus  ryšius" su Rusijos ir Baltarusijos kampanijomis! Tai yra tiesioginė "grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui"! Tiesa, kuo pasireiškia ši grėsmė, taip ir nesugebėjo paaiškinti.

  Byla buvo perduota teismui, kur pagrindinis ieškovų argumentas buvo garsioji "Rusijos grėsmė", apie kurią garsiai trimituoja ne tik politikai-patriotai, bet ir Lietuvos valstybės saugumo departamentas. Argi juokai ― strateginį energetinės nepriklausomybės objektą statys tie, nuo kurių Lietuvos patriotai nori būti nepriklausomi.

  O kas, jei šie darbų vykdytojai pridės minų į dujotiekio vamzdžius, kaip jie jau "pridėjo" jų į Astravo AE pamatus?! Net baisu apie tai galvoti. Todėl reikia skubiai anuliuoti konkurso rezultatus ir suteikti įgaliojimus savoms įmonėms. Kad ir mažiau patyrusioms bei gobšesnėms. Bet tai nesvarbu, svarbiausia — neleisti rusams ir baltarusiams uždirbti!

  Tačiau teisėjai, kaip bebūtų keista, nekreipė dėmesio į isteriškus pralaimėjusiųjų šauksmus. Nuosprendis skelbia: "Alvora" nekelia jokios grėsmės nacionaliniam saugumui". Vyriausybės komisija, kuri įvertino strateginių įmonių sandorius, liepos pabaigoje tai patvirtino. Išvadoms pritarė Lietuvos Vyriausybė.

  Matyt, skirtingai nuo politikuojančių Lietuvos ir Lenkijos verslininkų, vyriausybė apskaičiavo darbo su "Alvora" naudą, taip pat augantį Rusijos suskystintų gamtinių dujų tiekimą iš "Novatek" į SGD terminalą "Independence". Kas dar gali jį išgelbėti nuo bankroto, jei ne rusai?

  Apie gražius JAV pažadus — užpilti Lietuvą Amerikos SGD — nieks net neužsimena. Visą amerikietišką suskystintų gamtinių dujų pyragą iš po nosies nusitempė į savo terminalą... Lenkija. Nepaisant to, kad pirmąją skalūnų SGD tiekimo Europai sutartį pasirašė Lietuva. Apie tai garsiai skelbė visos šalies žiniasklaidos priemonės ir, asmeniškai, tuo metu Lietuvą valdžiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė — pagrindinė "Independence" globėja.

  O kas dabar paaiškėja? Lietuvos "Independence" triumuose nuolat tyvuliuoja... rusiškos dujos. Netrukus paaiškės, kad rusai ims ir išpirks "lietuvišką pasididžiavimą" iš savininkų norvegų? Jie gali sudaryti pelningą sandorį ir parduoti "Independence" tam pačiam "Novatek'ui". Viskas priklauso nuo kainos.

  Kompanijos "Ažubalis & Kasčiūnas" patriotai nemiega naktimis ir šmirinėja po visą Lietuvą ieškodami "rusų šnipų", o tiesiai po jų nosimi valstybinė įmonė "Lietuvos energija" kartu su "Klaipėdos nafta" ir didžiausia azoto trąšų gamintoja "Achema" tiesiogiai bendradarbiauja su pagrindiniu Lietuvos priešu! Pirkdama SGD iš "Novatek", Lietuva remia jos priešus?! Kas už tai atsakys?

  O gal tiesiog kai kurie iš tų pačių "patriotų" yra turtingųjų valstybės įmonių akcininkai? Tada skrynelė lengvai atsidarys. Iš tiesų kelti isteriją ir ieškoti priešų tarp rusakalbių Lietuvos piliečių yra daug saugiau, nei kovoti su pasaulinio verslo monstrais.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusijos dujos Lietuvai tarsi peilis į paširdžius
  Baltijos šalis apjungė bendra kova. Dėl pinigų ir JAV dėmesio
  Klaipėdos SGD terminalas teiks paslaugas bendrovei "Eesti Energia"
  Išardyti elektros linijas. Lietuvai liko vienintelis būdas užkirsti kelią Astravo AE
  Tegai:
  Lietuva, rusų šnipai, Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis

  Svarbiausios temos