05:21 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  111

  Praėjusią savaitę apie 300 žmonių susirinko į mitingą, kurio metu be miesto savivaldybės leidimo buvo pakabinta atminimo lenta nacių bendrininkui Jonui Noreikai. Veiksmą stebėjo policija ir netgi rinko informaciją, bet ar bus iškelta byla?

  Policija tebeanalizuoja surinktą medžiagą apie atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai pakabinimą ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato Vilniuje. "Surinktą informaciją išanalizuosime ir žiūrėsime, ar veiksmai neturi nusikalstamos veikos požymių", — per spaudos konferenciją sakė sostinės policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas.

  Anot pareigūno, dar neaišku, ar bus pradėtas tyrimas. "Gali būti daug straipsnių, gali būti nė vieno", — sakė jis.

  Praėjusią savaitę šalia Prezidentūros devynios nevyriausybinės organizacijos surengė mitingą "Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai — NE!". Susirinkę apie 300 žmonių protestavo prieš valdžios sprendimus atsisakyti Kazio Škirpos ir J. Noreikos atminimo įamžinimo dėl jų prisidėjimo prie susidorojimo su Lietuvos žydais Antrojo pasaulinio karo metais.

  Vilniaus centre, ant Vrublevskių bibliotekos, atminimo lenta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai pakabinta vėl.

  Kol šiems renginiams teisiškai įvertinti parenkami straipsniai ar straipsnis, socialiniame tinkle Facebook savo "istoriniais verdiktais" publika dalinasi nesivaržydama.

  Jaunalietuvių lyderis Stanislovas Buškevičius savo "veidaknygėje" triumfuoja: "Pergalė!!!". Jaunalietuvis, keliskart buvęs Lietuvos Seimo narys, keliskart Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, paminklų griovimo organizatorius džiaugiasi nauja Jono Noreikos-Generolo Vėtros lenta.

  Buškevičius: "To, ko nepadarė Lietuvos Seimas, Vyriausybė ir imituojantys patriotizmą veikėjai, padarė visuomenė organizacija Pro Patria ir kiti. Ačiū!!!. Kolaborantui Šimašiui įspirta į ....gerą vietą. Dabar liko tik vienas žingsnis — teisme atkovoti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą".

  Buškevičius informuoja savo Facebook'o draugus ir sekėjus: "Kadangi šiuo klausimu dirbu su teisininkais, informuosiu apie eigą vėliau, nes korumpuotuose teismuose teks ilgai padirbėti. Bet vis tiek laimėsime!" — įsitikinęs jaunalietuvis Buškevičius.

  Jaunalietuvis S. Buškevičius: Pergalė!!!
  © Photo : screenshot
  Jaunalietuvis S. Buškevičius: Pergalė!!!

  Taip pat jaunalietuvis Stanislovas Buškevičius savo "veidaknygėje" džiaugiasi ir iliustruoja, kaip Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą šventina Vyskupas Jonas Kauneckas.

  Vyskupas Jonas Kauneckas šventina Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą
  © Photo : screenshot
  Vyskupas Jonas Kauneckas šventina Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą

  Naujos nacionalistinės-krikdemiškos partijos steigėjas bei aktyvus minimų renginių organizatorius, politologas Vytautas Sinica neatsiliko nuo jaunalietuvio Buškevičiaus savo įžvalgomis.

  Vytautas Sinica: "Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį". Pasak Sinicos, akcija sukėlė "zoologinį įniršį šių laikų neliustruotų kolaborantų ir KGB darbuotojų bei jų palikuonių, įsitaisiusių įtakingiausiuose atkurtos valstybės postuose ir statusuose". Pono Sinicos manymu, reiškiasi ne tik neapykanta kovotojams už laisvę, bet ir pačiai "Sąjūdžio prikeltos modernios tautinės Lietuvos valstybės idėjai".

  Facebook'e nuo politologo Vytauto Sinicos kliuvo ir užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkei Fainai Kukliansky, žurnalistui ir rašytojui Arkadijui Vinokurui, net Lietuvos poetui, publicistui, vertėjui, literatūros tyrinėtojui, profesoriui Tomui Venclovai, vienam iš penkių Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų.

  V. Sinica apie kitų zoologiją 3
  © Photo : screenshot
  V. Sinica apie kitų zoologiją

  Arkadijus Vinokuras nesutinka su Vytautu Sinica. Ponas Vinokuras demaskuoja poną Sinicą. Be policijos pareigūnų pagalbos.

  Arkadijus Vinokuras: "Vytautas Sinica teigia, kad gavo leidimą kabinti lentą Noreikai. Jis MELUOJA. Reikalauju pateikti rašytinį įrodymą bei nurodyti instituciją pateikusią pažymą. Tačiau Vytautas Sinica atsisako paviešinti tokį "leidimą". Kol šis įrodymas-leidimas nebus pateiktas, manysiu, kad nacionalistai užsiima savivale tylint LMA direktoriui, tylint Kultūros paveldo vadovui, tylint prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui. Taip tyloje ir visiems matant atšliaužia fašistinė diktatūra į Vilnių", — daro išvadą Arkadijus Vinokuras.

  A. Vinokuras: Taip tyloje ir visiems matant atšliaužia fašistinė diktatūra į Vilnių
  © Photo : screenshot
  A. Vinokuras: Taip tyloje ir visiems matant atšliaužia fašistinė diktatūra į Vilnių

  Arkadijus Vinokuras stebisi Prezidento pozicija.

  Arkadijus Vinokuras: "Gitanas Nausėda, lyg iškritęs iš dangaus, siūlo kurti Kultūros forumą kuris spręstų istorinės atminties reikalus. Pone prezidente, turime dvi ekspertų institucijas, kurios jau 20 metų su tuo dirba".

  Ponas Vinokuras atkreipia dėmesį į tai, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) nemato reikalo remtis Lietuvos pasirašyta tarptautine Konvencija dėl kelio užkirtimo genocido nusikaltimui ir baudimo už jį. Antraip, Vinokuro įsitikinimu, Noreika ir Škirpa jau būtų nuvainikuoti. Arkadijus Vinokuras: "Tereikia remtis Konvencija ir šimtais dokumentų. LGGRTC yra dešiniųjų valioje, todėl ir tokie politizuoti sprendimai. Ar Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras spręs kuri istorija yra teisinga, kuri ne?" — retoriškai klausia Vinokuras.

  O gal nuspręs sostinės policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas? Daug kam palengvėtų. Pradedant Prezidentu.

  A. Vinokuras: Gitanas Nausėda lyg iškritęs iš dangaus
  © Photo : screenshot
  A. Vinokuras: Gitanas Nausėda lyg iškritęs iš dangaus

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Lietuvos žydų bendruomenė griežtai sureagavo į naują lentą Noreikai
  Tegai:
  Jonas Noreika, Vilnius

  Svarbiausios temos