13:38 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  146

  Lietuvos vyriausybė ruošiasi imti paskolas iš užsienio tik tam, kad įvykdytų pagrindinį NATO finansinį kriterijų — skirti ne mažiau kaip du proc. BVP gynybai

  Statistikos departamentas ir finansų analitikai nuliūdino Lietuvos vyriausybę. Sakoma, kad 2020 metais sulėtės valstybės ekonomikos augimas. Pagal kokius kriterijus jie vertina — mįslė paprastam gyventojui. Tikėsime jų žodžiais. Juk ir vyriausybė, planuodama kitų metų biudžetą, vadovaujasi būtent šiomis prognozėmis. O paskaičiavo — apsiašarojo.

  Pasirodo, net esant puikiems Lietuvos ekonomikos augimo tempams 2019 metais, kuriuos patvirtina "Eurostat", visos šalies uždirbtų pinigų nepakanka, kad Lietuva galėtų vykdyti įsipareigojimus NATO. Pažadėjo juk daugybę dalykų. Ir išmokas vaikui padidinti, ir sumažinti atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų, aprūpinti kiekvieną namą pigia energija ir išgydyti lietuvius nuo girtavimo. Ko tik nepažadėjo.

  O juk už kiekvieną pažadą — išlaidos iš biudžeto. Štai ėmėsi kovos su alkoholizmu, apribojo alkoholinių gėrimų pardavimo laiką ir vietą — ir iškart biudžete susidarė didžiulė skylė. Kuo ją užkimšti? Matyt, mažinsime sveikatos priežiūros išlaidas (liaudis juk tapo sveikesnė dėl kovos su alkoholizmu). Na, ir šiek tiek atrėšim nuo socialinių išmokų — blaiviems žmonėms rečiau gydytis reikia, vadinasi, jie mažiau išleidžia mineraliniam vandeniui rytais. Liaudis kaip nors išsisuks.

  "Kitais metais ekonomika augs, augimą palaikys vidaus vartojimas, tačiau augimas lėtės ir bus trapesnis. Taigi visi turime būti atsargesni", — Lietuvos žiniasklaida cituoja finansų ministrą Vilių Šapoką.

  Tai reikėtų suprasti taip: regis, finansų ministras morališkai ruošia paprastus žmones tam, kad laikas pereiti nuo 82 procentų sviesto prie margarino ir pirkti duoną ne šviežią, o vakarykštę — išparduodamą. Na, nemirsite gi iš bado, tiesa?

  Tačiau įsigyti naujus BTR ir raketines sistemas Lietuvos kariuomenei — pagrindinė užduotis. Juk, jei "rusai ateis", tada jums, lietuviams, ir saulėgrąžų aliejus atrodys kaip rojaus produktas. "Kas nenori maitinti savo armijos, maitins svetimą", — sakė didysis Napoleonas Bonapartas. Jis tikrai buvo genialus valdovas. Tiesa, jis neišgelbėjo savo armijos ir visos Prancūzijos nuo barbarų — rusų kazokų. Matyt, Bonapartui kažkas susiklostė ne taip.

  Štai, Lietuvos valdovams dabar iškilo dilema: ar pensininkams, valstybės tarnautojams ir kitiems vargšams pridėti papildomą eurocentą, kad iš bado nesutintų, ar užsitraukti Donaldo Trampo ir Jenso Stoltenbergo rūstybę?

  Na, liaudis kaip nors išsisuks. Pensininkams vaikai padės, skurstantiems duos išmaldos. Ir jei Trampas ir Stoltenbergas supyks, tai per kitus rinkimus paskirs kitus "nugalėtojus" ir... sudie, šiltas kabinete su gera alga, kurios užtenka 82 proc. sviestui ir šiltam tualetui.

  Taigi, Lietuvos piliečiai, pramuškite dar vieną skylę diržuose, kad kelnės laikytųsi, arba užsiriškite tvirtesnę virvę, atliekančią tą pačią funkciją. Imsim eilines paskolas iš užsienio bankų. Bet ne dėl jūsų, o "kardams kaldinti". Juk siaubingieji rusai jau pasienyje ir mojuoja lazdomis į mūsų pusę!

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  NATO Baltijos jūroje mokysis reaguoti į teritorines pretenzijas
  Paaiškėjo, kada bus atgabentos oro gynybos sistemos iš Norvegijos
  Į kitus pažiūrėti, save parodyti: kaip Lietuvos prezidentas aplankė Briuselį
  Tegai:
  karinės išlaidos, BVP, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos