15:58 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Virginijus Sinkevičius

  Aistros dėl Sinkevičiaus pareigų Briuselyje: pavojus EK ar aklas pavydas?

  © Flickr / Lietuvos Respublikos Seimas
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Virginijui Sinkevičiui rengiantis egzaminui dėl eurokomisaro posto Briuselyje — laiškų mūšis ir Facebook'e

  Lietuvos į eurokomisarus deleguotam ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui rengiantis egzaminams Europos Parlamente (EP), du europarlamentarai iš Lietuvos paskirtajai Europos Komisijos (EK) pirmininkei Ursulai von der Leyen išsiuntė laiškus.

  Pagal "valstiečių" sąrašą išrinktas Stasys Jakeliūnas nurodo, kad politiko, kuriam pasiūlytas už aplinką ir vandenynus atsakingo eurokomisaro portfelis, darbas EK keltų pavojų. Aušra Maldeikienė stojo jį ginti.

  Jakeliūnas apkaltino Sinkevičių melu. Europarlamentaras aiškino, kad 2018 metais jaunos moterys ir žurnalistai Lietuvoje atskleidė kelis galimo seksualinio priekabiavimo atvejus. Jakeliūnas laiške Ursulai von der Leyen teigė, kad Sinkevičius viešai nepadarė visiškai nieko, kad palaikytų ir apgintų merginas.

  Ursulai von der Leyen jis nurodė manantis, kad Sinkevičiaus narystė EK keltų pavojų lyčių lygybei ir moterų teisėms. "Tai taip pat susilpnintų tikėjimą ES ir vaidmeniu, kurį jauni politikai gali atlikti, kad padarytų ją stipresne ir teisingesne", — mano Jakeliūnas.

  Į Jakeliūno laišką sureagavo EP narė Maldeikienė. Trečiadienį ji savo Facebook'o laiko juostoje teigė, kad Jakeliūnas yra absoliutus melagis.

  "Tas žmogus Stasys Jakeliūnas, manyčiau, vedinas aklo pavydo jaunam ir labai talentingam žmogui ir kvailoko įsitikinimo, jog esąs pašauktas didiems darbams, tiesiog bando sumenkinti kitus ir taip iškilti. Apgailėtina, primityvi ir lėkšta siela. O atrodė panašus į padorų", — savo Facebook'o laiko juostoje pasidalino europarlamentarė Maldeikienė.

  Maldeikienė pasidalino laišku, kurį išplatino kolegoms EP ir nusiuntė Ursulai von der Leyen. Jame europarlamentarė nurodė patyrusi šoką ir negalėjusi patikėti Jakeliūno veiksmais. Ji teigė žinojusi apie politiko pareiškimus EP grupėje, kurioje dirba, bet nesitikėjo, kad melagingos kalbos pasieks Ursulą von der Leyen.

  Maldeikienė teigė, kad visiškai akivaizdu, jog Jakeliūnas pasitelkdamas melu, apgaule ir konspiracijos teorija bando "susikurti sau vardą".

  "Tai yra gėdinga diena mano šaliai, nes per tokių žmonių, kaip Jakeliūnas, veiksmus mes nukreipiame dėmesį nuo svarbių politinių klausimų ir mūsų pareigos tarnauti Europos žmonėms bei ES valstybėms narėms į tokius kaimo lygio kivirčus ir nepagrįstus teiginius", — apibendrino europarlamentarė Lietuvos atstovė Aušra Maldeikienė.

  Europarlamentarei A. Maldeikienei europarlamentaras S. Jakeliūnas - apgailėtina, primityvi ir lėkšta siela 1
  © Photo : screenshot
  Europarlamentarei Maldeikienei europarlamentaras Jakeliūnas - apgailėtina, primityvi ir lėkšta siela

  Pono Stasio Jakeliūno stojo ginti žurnalistė Rūta Janutienė.

  Rūta Janutienė stebėdamasi klausia: "Ką blogo padarė Stasys Jakeliūnas, kad dabar konservatoriškai liberaliuose FB burbuluose retoriškai klausiama, kaip čia jį atšaukus".

  Rūtos Janutienės manymu, Jakeliūnas padarė mažiausiai tris mirtinas "nuodėmes".

  Rūta Janutienė: "Pirmiausia, jis priminė būsimo EK komisaro netikusius moralinius pasirinkimus. Priminė, kad Sinkevičius gelbėjo, pasak gausokų liudijimų, gašlūną Mykolą Majauską ir stojo ne galimų aukų, o galimo seksualinio plėšrūno pusėn. Maža to, tuomet buvo akivaizdu, kad tai yra dviejų jaunuolių "deal'as".

  Rūta Janutienė: "Antra, Jakeliūnas taip pasakė apie būsimą didelį viršininką, o dideli viršininkai (tą žino visi) yra aukščiau moralės".

  Rūta Janutienė: "Trečia, Jakeliūnas kepštelėjo politikui, kuris parodė aukščiausią oportunizmo pilotažą, o oportunizmas lietuviškoje politikoje yra kaip keturgubas "tulupas" rusiškame dailiajame čiuožime". Tai yra, nieko ypatingai nenuveikęs, ponas Virginijus gavo pasiūlymą prapulti Briuselyje", — savo Facebook'e pažymėjo Janutienė.

  R. Janūtienė V.Sinkevičius gelbėjo gašlūną M. Majauską 2
  © Photo : screenhot
  Janūtienė: Sinkevičius gelbėjo gašlūną Majauską

  Skundo Ursulai von der Leyen autorius Stasys Jakeliūnas savo Facebook'e klausia, ar "laikytis nuoseklios vertybinės pozicijos ir reikalauti adekvataus profesionalumo lygio yra kažkoks lietuviškoje politikoje nepriimtinas reiškinys"? Ar tai nėra pats liūdniausias lietuviškosios realpolitik pavyzdys?" — Lietuvoje jį moralizuojančių retoriškai klausia Lietuvos europarlamentaras Stasys Jakeliūnas.

  V. Sinkevičius - liūdniausias lietuviškosios realpolitik pavyzdys 3
  © Photo : screenshot
  Sinkevičius - liūdniausias lietuviškosios realpolitik pavyzdys

  Spalio 5-oji — Tarptautinė mokytojų diena. Ši diena paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Šią dieną svarbu aptarti ne tik visuotinio švietimo problemą, bet ir mokykloje plintančią rūkymo, narkomanijos, mokinių smurtavimo problemą, išspręsti žemą mokytojų atlyginimo klausimą.

  Šią dieną mini ir Seimo nariai. Kas su gėlėmis, kas su šautuvu.

  Seimo narys Paulius Saudargas dar tik mokosi. Seimo narys taip pat pasveikino savo mokytojus. Tai taip pat "lietuviškosios realpolitik" pavyzdys.

  Saudargas Paulius tai visus Mokytojus sveikinu su Jūsų diena! 4
  © Photo : screenshot
  Saudargas Paulius: tai visus Mokytojus sveikinu su Jūsų diena!

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Europarlamentaras: tikrasis egzaminas Sinkevičiaus dar tik laukia
  "Lietuvos vunderkindas": ar Europai reikalingas jaunas eurokomisaras?
  Lengvas antausis iš ES: Lietuva nuskriausta dalijant postus Europos Komisijoje
  Pavaduotojo pavaduotojas — ką Lietuva gavo Europos Komisijoje?
  Savo skyrimą į EK postą Sinkevičius vadina pavyzdžiu ES
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), Lietuva, Virginijus Sinkevičius

  Svarbiausios temos