12:42 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Šalies patriotizmui buvo suduotas nedidelis, bet staigus ir aštrus smūgis. Dėl kažkokių priežasčių deputatai patvirtino įstatymo projektą, kuris keletą metų skraidžiojo po respublikos valdžios įstaigų kabinetus

  Dabar nepilietis tėvas ir nepilietė motina gimdys Latvijos piliečius. Automatiškai. Tai užgaulu ir nemalonu, ranka siekia automato. Patriotai įpratę, kad nuo gimimo šalyje nėra lygių. Yra normalūs ir "svetimi" (Latvijos nepiliečio dokumente taip ir parašyta — "alien") — tai iš spalvos matyti net daltonikams, rašo autorius Piotras Malejevas Sputnik radijo medžiagoje.

  Mums aiškinama, kad taip reikia, kad europiečiai nepatenkinti, kad kalbama apie kūdikius, kad tai nesukels pavojaus privilegijuotos tautos netvirtai situacijai. Kyla klausimas — o kodėl tada visa tai sėkmingai egzistavo iki šiol? Šitai būtent dėl to, kad Latvija būtų skirta latviams. Na, o koks vaikas gali išaugti nepiliečių šeimoje? Ypač jei abu tėvai yra "netinkamos rūšies"?

  Sako, kad laikai pasikeitė. Sėkmingai besikurianti valstybė sparčiai praranda tautą. Eksploatacinės medžiagos išseko, tinkamą pakaitalą sunku atkurti. Agregatas zvimbia, dreba ir gali perdegti. Todėl reikia atsižvelgti į bet kokius žmogiškuosius išteklius. Net, atleisk Dieve, rusus. Kažkaip surašyti kitaip, priversti persiorientuoti iš gimtosios kalbos į "normalią". Nes, esą, patriotams netrukus nebus prieš ką išsidirbinėti. Esą, palanku būti šeimininku, kai aplinkui paprasti žmonės. Reikalinga masė.

  Na, taip, šis argumentas aiškus. Kaip ir tai, kad kalbame apie 30–40 naujagimių per metus. Atrodytų, smulkmena. Bet, visų pirma, draugai, kai kalbama apie Latviją — smulkmenų nėra, ne tie mastai. Čia kiekviena smulkmena — ne smulkmena, ypač tai, kas susiję su nepiliečiais. Na, o jei jau smulkmena, kam tada tąsytis, spausti mygtukus? Ir štai čia ateina antrasis smūgis. Viskas dėl jo?

  Pasirodo, kad taip. Žiūrėkite, draugai europiečiai, kokie mes čia humaniški. Jūs mūsų klausiate, ar mes mylime vaikus. Atsakome: "Na, kaip jums pasakyti... beprotiškai!" Net ne savus. Taip kad apie nepiliečių problemą galima visiškai pamiršti. Kadangi naujų neatsiras, reiškia, anksčiau ar vėliau problema išsispręs savaime. Tai reiškia, kad nepiliečiai tiesiog išmirs ir jų nebeliks. Tačiau svarbiausia — dabar rusai (vietiniai ir užsienio) gali šaukti tiek, kiek širdis geidžia. Pasprinkite. "Mes — geri", įtraukite šiuos žodžius į JT protokolą.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Politikas: Latvijoje auga tėvų, pasirengusių ginti rusų kalbą, skaičius
  Latvijos valstybės saugumo tarnyba nori nutraukti jaunų rusų ryšį su Rusija
  Buvusi Latvijos vadovė pasipiktino, kad "airBaltic" darbuotojai bendrauja rusiškai
  Tegai:
  rusai, rusakalbiai, Latvija

  Svarbiausios temos