13:47 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  150

  Likus metams iki Seimo rinkimų suaktyvėjo partinė statyba. Statybos atrodo didingai ir intriguojamai. Patiems statytojams. O kokie žiūrovų įspūdžiai?

  Liberalai suskilo. Į Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjungą ir į Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį. Ne šiandien suskilo. Ir ne vieną kartą. Tačiau visos Lietuvos liberalai nesusivienys ir Seimą šturmuos kaip skirtingi liberalai. Nors bendrus sąrašus su kitomis partijomis gal ir formuos.

  "Mes matome galimybes formuoti bendrus sąrašus su kitomis politinėmis partijomis ir nekonkuruoti vienmandatėse apygardose, tačiau Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) taryba dėl teisinių priežasčių nesvarsto galimybės vienytis su politinėms partijomis, šiuo metu teisiamomis korupcijos bylose", — tokią Lietuvos laisvės sąjungos poziciją pristatė pirmininkas Artūras Zuokas.

  Be to, jis tarybos vardu pasveikino Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio naująją pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir palinkėjo naujų bei teigiamų pokyčių partijoje.

  Liberalas Artūras Zuokas, kalbėdamas apie teisiamas partijas, be abejo turėjo galvoje "brolišką" liberalų partiją, t.y. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį. Gal dar "Tvarkos ir teisingumo" partiją bei "Darbo partiją". Dėl politinės korupcijos bylų visos šios trys parlamentinės partijos turi reikalų su teisėsaugos institucijomis. Nesmagūs reikalai. Tikėtina, dar labiau priartėjus rinkimų dienai, reikalai bus visai prasti.

  "Tvarka ir teisingumas" taip pat suskilo. Dar nežinia į ką. Socialdemokratai suskilo į Lietuvos socialdemokratų partiją ir į Lietuvos socialdemokratų darbo partiją. Seime dvi socialdemokratinės frakcijos. Viena pozicijoje, kita opozicijoje.

  Išgaravo "Darbo partija". Su pamokomis "debilizmui, "svieto lygintojams" ir šiaip geriems žmonėms" viešai matomas liko tik partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskichas. Kiti bendražygiai išsibėgiojo po kitas partijas. Daugiausia pas socialdemokratus. Turėjo iš ko rinktis. Rinkosi partinių statybų veteranus — Gediminą Kirkilą ir Juozą Bernatonį.

  Seime yra frakcija "Lietuvos gerovei". Yra Naglio Puteikio "Centro partija — gerovės Lietuva". Dar yra Vytauto Kamblevičiaus ir Arvydo Juozaičio "Santalka Lietuvos gerovei — čia yra Lietuva". Ar Jums dar nebloga nuo visuotinės gerovės? Dėl to, kieno gerovė geresnė, jau pykstamasi ir net skiriamasi.

  Štai Rimantas Dagys susipyko su Vytautu Sinica. Besikuriančios naujos krikdemiškosios politinės jėgos iniciatyvinis ratas skaidosi: buvęs konservatorių partijos narys, parlamentaras Rimantas Jonas Dagys, dar neseniai dalyvavęs "valstiečio" Eugenijaus Jovaišos padėjėjo Vytauto Sinicos inicijuojamame naujos partijos kūrimo pirmame susitikime, sako, kad, išsiskyrus požiūriams į politinės jėgos kūrimo procesą, nusprendė kurti atskirą politinę partiją.

  Dagys net ir neslepia, kad naujos partijos, kurios preliminarus pavadinimas yra krikščionių sąjunga "Santarvė ir gerovė", ambicijos yra nukreiptos į kitų metų Seimo rinkimus bei patvirtino, jog partijos kūrimo procese dalyvauja ir dalis konservatorių. Taigi, ponui Dagiui gerovė ne už kalnų. Sėkmės atveju, žinoma.

  Susipyko ir Vytautas Kamblevičius su Remigijumi Žemaitaičiu. Apie "Tvarkos ir teisingumo" atsinaujinimo būtinybę kalbantis partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis teigė, kad kalbos apie galimybę filosofui Arvydui Juozaičiui perimti vadovavimą "tvarkiečiams" yra cinizmo ir nihilizmo viršūnė. Pasak jo, prezidento rinkimuose sėkmės nesulaukęs A. Juozaitis naują politinę jėgą kurti ketinančių "tvarkiečių" kontrolės perimti tiesiog negali.

  Jo teigimu, Juozaitis atsiskleidė tik kaip valdžios siekiantis politikas, o ir po prezidento rinkimų likusios skolos bei pernelyg mažas sekėjų ratas, įsitikinęs Žemaitaitis, filosofui taikyti į tokį postą pagrindo nesudaro.

  Žemaitaitis neslėpė, kad jį papiktino pasirodžiusios naujienos apie tai, kad rudens sesijos metu atsiradusios frakcijos "Lietuvos gerovei" seniūnas "tvarkietis" Vytautas Kamblevičius ir filosofas Juozaitis deklaravo sutarę, kad pastarasis taps naujai kuriamos partijos pirmininku.

  Du filosofai susipyko. Arvydas Juozaitis su Vytautu Radžvilu. Susipyko du "valstiečiai" Vytautas Bakas su Ramūnu Karbauskiu. Naglis Puteikis nepasidalina Arvydu Juozaičiu su Vytautu Kamblevičiumi ir kuria partiją su rinkimuose ką tik pralaimėjusiais žiniasklaidos šou atstovais Rūta Janutiene ir Kristupu Krivicku. Čia pat į partinių statybų brigadą ir politinės ekonomikos profesorius iš "Drąsos kelio" Povilas Gylys. Profesorius dabar vėl naujame politiniame kelyje. Drąsu.

  Naglis Puteikis dalyvaudamas prezidento rinkimuose agitavo už Saulių Skvernelį — dabar yra aršus Gitano Nausėdos šalininkas. Visiems gerai! Argi ne Gerovės valstybė? Nors partinės statybos dar nebaigtos ir uždanga dar nenusileido, galite paploti.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Landsbergis pasakė, kad "Lietuvos gerovė" bus atidėta
  Skurdo lygis Lietuvoje išlieka tas pats, nepaisant prezidento pažadų
  Mikutavičius pasipiktino Seimo ketinimais už 180 tūkst. eurų įsigyti saldainių
  Tegai:
  partijos, Lietuva, Seimas

  Svarbiausios temos