07:43 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  "Laisvosios Rusijos forumas" aštuntą kartą vyko Vilniuje. Jo organizatoriai išdidžiai paskelbė, kad į Lietuvos sostinę susirinko daugiau nei 500 dalyvių iš penkiasdešimties Rusijos regionų ir 31 šalies. Kaip įprasta, forumo globėja Lietuvoje — šalies URM

  Neapkenčiančiųjų Rusijos valdžios litrai tulžies ir dekalitrai nuodingų seilių dar kartą aplaistė Mergelės Marijos žemę. Taip patys lietuviai vadina savo tėvynę. Kas šešis mėnesius Lietuvos sostinėje rengiami vadinamieji "Laisvosios Rusijos forumai". Forume akredituojamos tik žiniasklaidos priemonės, patikrintos rusofobijos fronte, ir vertingiausi ne tik vietinių, bet ir užsienio leidinių žurnalistai. Juk ne pokštas — Rusijos ateitis sprendžiama Vilniuje!

  Kelionė, apgyvendinimas, maistas — viskas "spalvotųjų revoliucijų" rėmėjų sąskaita. Koks gi rusas atsisakys už dyką praleisti savaitgalį vienoje iš Europos sostinių?

  Pagrindinis reikalavimas kandidatui dalyvauti forume — neapykanta šiuolaikinei Rusijai ir noras pasinerti į tokį chaosą, koks šiuo metu vyrauja Ukrainoje. Ir dar — svajonės sugrąžinti "palaimingus 90-uosius", kai Amerikos šnipai išdidžiai žingsniavo Raudonojoje aikštėje ir nuo Kaliningrado iki Vladivostoko naikino Rusijos ekonomiką.

  Už minkštą lovą lietuviškame viešbutyje ir gausius pusryčius, priešpiečius ir vakarienes, paprastas dalyvis teturi sėdėti "plenarinių sesijų" kambaryje ir protingai kalbėti apie tai, kaip Rusijoje nepaisoma žmogaus teisių. Ir tada pasidaryti porą nuotraukų su propagandiniais plakatais, raginančiais rusus rengti masinius protestus.

  "VIP" forumo klientai, tokie kaip Kasparovas ir Ponomariovas kartu su Jevgenijumi Kiseliovu ar Olegu Sencovu, tikriausiai sulauks ir materialinės naudos. Juk garsūs menininkai veltui nedalyvauja jokiame pasirodyme. Jiems reikia ir savo butus, ir namus išlaikyti, ir šeimą išmaitinti. Taigi, profesionalūs "opozicionieriai tremtyje" rėmėjams brangiai atsieina. Tačiau be jų politinis šou praranda svorį.

  Vienas iš aštuntojo "Laisvosios Rusijos forumo" "VIP'ų" buvo Olegas Sencovas, neseniai paleistas iš Rusijos kalėjimo pagal "mainų" akciją. Vilniuje jis atvirai ragino Rusijos opoziciją prievarta nuversti vyriausybę pagal Ukrainos "Euromaidano 2014" modelį, tai yra, surengti valstybės perversmą. Anot Sencovo, jei Maidano aktyvistai "būtų taikiai mojavę savo vėliavomis ir išsiskirstę, Ukrainos prezidentas iki šiol būtų Janukovičius".

  "Aš esu prieš smurtą, esu pacifistas, tačiau yra atvejų, kai reikia parodyti jėgą, paimti likimą į savo rankas", — salėje esančius Rusijos aktyvistus ragino Olegas Sencovas.

  Taigi, pasirodo, kad Lietuvos žemėje su Lietuvos valdžios ir pagrindinių politikų globa raginama surengti perversmą Rusijoje? Kas gi tai yra, jei ne išorinis kišimasis į suverenios valstybės vidaus reikalus?

  Taip pat prisiminkime nesenai įvykusį skandalą, kai Lietuvos ambasadoje Maskvoje, globojant ambasadoriui Remigijui Motuzui, vyko diskusija apie Rusijos vidaus politikos įvykius. Diplomatinės atstovybės salėje, vadinasi, Lietuvos teritorijoje, "ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai pasidalino savo vizija apie rusų požiūrį į šalyje vykstančius procesus, naujų veidų ir idėjų atsiradimą Rusijos politikoje".

  Iš karto prisimenu kitą skandalą, susijusį su Lietuvos ambasadoriaus vardu. Remigijus Motuzas buvo kaltinamas tuo, kad apeidamas tvarką išdavė vizą vienam Rusijos verslininkui. Nedaug trūko, kad būtų iškelta baudžiamoji byla. Aukšto lygio diplomatui grėsė ne tik diskvalifikacija, bet ir baudžiamasis persekiojimas. Matyt, norėdamas bent kažkiek atsilyginti, ponas Motuzas savo kaip ambasadoriaus kadencijai einant į pabaigą aktyviai susirūpino Rusijos vidaus reikalais.

  Bet grįžkime atgal prie forumo. Beprasmiška daug kalbėti, kas ir ką pasakė per dvi dienas. Kelias valandas besitęsiančio forumo vaizdo įrašas paviešintas YouTube. Prikalbėta buvo keliolikai ne tik Rusijos, bet ir kaimyninės Baltarusijos Baudžiamųjų kodeksų straipsnių. Palaikomi Ukrainos "Maidano" profesionalų, Baltarusijos "aktyvistai" taip pat svajoja "nuversti nekenčiamą batką".

  Santrauka: Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos tezes jos vadovas Vladimiras Leninas parašė kaimyninėje Suomijoje, o Lietuvos sostinėje rengiamos dabartinių "spalvotųjų revoliucijų" posovietinėje erdvėje programos.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ko nori Vilniuje mitinguojantys nacionalistai?
  Įkyri idėja: kodėl Baltijos šalys JT GA sesijoje klimato klausimais prakalbo apie Rusiją
  Elektroninėmis vizomis Rusija grąžina Baltijos šalis į savo orbitą
  Tegai:
  Rusija, Vilnius, Laisvoji Rusija

  Svarbiausios temos