03:17 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aršiai sukritikavo "Apple". Jis paragino didžiausią lyderį elektronikos srityje "nepažeidinėti tarptautinės teisės"

  Grėsmė "Apple" akcijoms

  Lietuvos vadovai, matyt, laiko Vilnių pasaulio politikos ir ekonomikos centru. Tai reiškia, kad griežtas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo pareiškimas gali paveikti "Apple" akcijų kursus. Nuostoliai, matyt, puikiai padengs Krymo pripažinimą Rusijos regionu "Google" žemėlapiuose.

  Akcijų brokeriai atidžiai stebi rezultatų suvestinę ir yra pasirengę veikti, atpigus paklausiausioms pasaulio akcijoms. Juk du pagrindiniai pasaulio politikos ekspertai beveik tuo pačiu metu išreiškė savo nepasitenkinimą "Apple". Ir viskas dėl to, kad bendrovė "pasidavė Rusijos spaudimui" ir Krymą savo žemėlapiuose nurodė kaip Rusijos Federacijos dalį.

  Praėjus vos kelioms valandoms po to, buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas paragino tautiečius "išmesti savo "iPhone" ir "macBook" į šiukšliadėžes". Po šio pareiškimo "Apple" žemė iš po kojų pradėjo slysti.

  Ir štai naujas smūgis didžiausios pasaulyje bendrovės — kompiuterinės įrangos gamintojo — įvaizdžiui. Dar vienas "sunkiasvoris" pasaulio politikas Linas Linkevičius apkaltino "Apple" vykdant pataikūnišką Kremliui politiką.

  "Jei kalbame apie Krymą, tai nėra "prieštaringai vertinamų sienų" klausimas. Tai yra žemė, kurią Rusija okupavo prieštaraudama tarptautinei teisei, ir ši žemė priklauso Ukrainai <...> Tarptautinės teisės kalba ("Apple" — Sputnik Lietuva) neturėtų būti manipuliuojama siekiant ekonominės naudos", — savo "Twitter'yje" parašė Linkevičius.

  Politika valdo ekonomiką

  Na, dėl "ekonominės naudos" ponas Linkevičius gudrauja. Pasiskaitykite jo ankstesnius pranešimus, kuriuose jis nuolat sako, kad plieniniai vamzdžiai "Nord Stream-2" greit pasmaugs Ukrainą. Dar daug apie ką "Twitter'yje" rašė Linkevičius. Štai, pavyzdžiui, Baltarusijos atominė elektrinė būtinai sprogs, greičiausiai iškart ją paleidus, ir nušluos Lietuvos sostinę nuo žemės paviršiaus.

  Žiaurus Lietuvos politikavimas dėl Astravo AE jau erzina net Europos valstybes. Pavyzdžiui, Latvija kažkodėl mato "ekonominę naudą", kai ruošiasi pirkti elektrą iš Baltarusijos atominės elektrinės, kuri bus paleista 2020 metų pirmąjį pusmetį. O ir pirmaujančios ES šalys bando numalšinti Vilniaus isteriją tikindamos, kad Astrave statomos jėgainės saugumas stebimas aukščiausiu lygiu — TATENA. Branduolinė energetika, kad ir kaip bebūtų, yra pats ekonomiškiausias energijos šaltinis. Reikia su tuo susitaikyti.

  Tačiau Vilnius vis nenusiramina ir greičiau sušals, nei pripažins Minsko ir Astravo AE statančio "Rosatom" ekonominę naudą.

  Lietuva vardan politinės konfrontacijos su Rytais yra pasirengusi ne tik pirkti brangią elektrą iš Lenkijos ar Švedijos, bet ir šildyti gyventojų namus suskystintomis gamtinėmis dujomis iš JAV, o ne pigesnėmis dujotiekio dujomis iš Rusijos, nepaisant to, kad šalis pagal gyvenimo lygį yra Europos Sąjungos ir NATO valstybių narių sąrašo gale.

  Taigi, prikaišioti "Apple" dėl "rusiško krislo jos akyje" yra nelabai taktiška, ypač tada, kai nepastebi "rusofobijos rąsto" savojoje.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusijos rinka yra svarbesnė "Apple" nei Lietuva ir Ukraina
  "Apple" pakomentavo Krymo statusą mobiliojoje programėlėje
  Ukrainoje paskelbta peticija, raginanti uždrausti "Apple" produkciją
  Tegai:
  Krymas, Apple, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos