08:44 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Surengęs Maldos pusryčius, Lietuvos prezidentas primygtinai ragino visus susivienyti, nes, pasak jo, Lietuva tampa pažeidžiama ir kaip tauta, ir kaip valstybė. Kodėl taip vyksta ir kokias pasekmes tai gali sukelti, atskleidžia Sputnik Lietuva autorius

  Praeitą penktadienį Prezidentūroje, Baltojoje salėje, buvo atgaivinta Maldos pusryčių tradicija. Į šį renginį buvo pakviesta daugiau nei šimtas svečių iš Lietuvos ir užsienio.

  Pasimelskime už Lietuvą!

  Nes bendrus tikslus vis dažniau užgožia beprasmė konkurencija ir pyktis. Lietuva tampa pažeidžiama ir kaip tauta, ir kaip valstybė. Taip teigia ne bet kas, o Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

  Jo Ekscelencija yra vienas iš trijų. Kitas vienas iš trijų serga. Premjerui Sauliui Skverneliui nuoširdžiai linkime sveikatos, ir kad kuo greičiau grįžtų į darbą. Nors audringos diskusijos apie operatyviai išasfaltuotą kelią į premjero namus sveikatą dar gadins.

  Trečias iš trijų (o gal antras) — Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis — taip pat pažeidžiamas. Na, kaip Seimo Pirmininkas nepažeidžiamas — tikriausiai išsilaikys poste iki šio Seimo kadencijos pabaigos. O štai kaip Viktoras Pranckietis gali tapti nesaugus, likti be apsaugos. Bent jau taip norėtų Seimo "valstietė" Agnė Širinskienė, pareiškusi, kad Pranckiečio pareigos nėra tokios jau svarbios, kad jam reikėtų nuolat jį lydinčių apsaugininkų ir brangiai kainuojančių kortežų su švyturėliais.

  "Didmiesčių ir regionų gyventojai, emigravę ir likę Lietuvoje, tradicinių ir liberalių pažiūrų lietuviai šiandien neretai jaučiasi tarsi gyventų skirtinguose, nieko bendra neturinčiuose pasauliuose, atskirtuose nematomomis, bet tvirtomis sienomis", — liūdnai konstatuoja Lietuvos prezidentas.

  "Politiniame gyvenime bendrus tikslus vis dažniau užgožia beprasmė konkurencija, pyktis ir nepagarba vienas kitam. Tampame pažeidžiami kaip tauta, kaip valstybė, kaip bendruomenė. Ir kaip individai", — sakė prezidentas, pabrėždamas, kad bendra malda yra itin svarbi ir kaip dvasinė praktika, ir kaip tautą vienijantis veiksnys.

  Jo Ekscelencijos įžvalgos dėl valstybės pažeidžiamumo rimtos. Iš esmės, tai grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui. Ar neprivalėtų Jo Ekscelencija surengti Valstybės gynimo tarybos posėdį?

  Į Valstybės gynimo tarybą įeina prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas, kartais prezidentas pakviečia ir kitus pareigūnus. Į posėdį Jo Ekscelencija galėtų išsikviesti susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Kad pastarasis dar kartą pasiaiškintų apie nemokamus pietus Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir nemokamą jo dukters gyvenimą Seimo viešbutyje. Ir tada su visos Valstybės gynimo tarybos pagalba visos Lietuvos Prezidentas pagaliau ministrą atstatydintų. Gal.

  Skandaluose įklimpusį susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių skubiai trauktis iš posto paraginęs visos šalies vadovas Gitanas Nausėda įstūmė save į kampą ir pritrūko fantazijos, kaip iš jo išeiti.

  Pastaruoju metu politinės galios centras vėl grįžta į Seimą. Taip atsitiko dėl susirgusio premjero lyderystės stokos ir Jo Ekscelencijos patarėjų patirties trūkumo. Seime matyti įvairių ženklų, kad valdančioji dauguma bando prezidentui parodyti jo vietą. Neatsilieka ir opozicija.

  Esantis virš visų, įskaitant ir tris pirmuosius, tarė savo žodį Patriarchas. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS—LKD) garbės pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis su būdingu jam sarkazmu partijos Tarybos posėdyje klausė: ar Lietuvoje nesiformuoja vis didesnė "blogovės valstybė"?

  Patriarchas paaiškino, kas tai per valstybė. Tai valstybė, iš kurios jaunimas ir kaimas be triukšmo bėga, "balsuoja kojomis". Vytautas Landsbergis pasiūlė tokiai valstybei išsigelbėjimą — "pirmalaikių rinkimų idėją".

  Pasimelskime... kad ši Patriarcho siūloma pirmalaikių rinkimų šachmatų partija nepasodintų į vieną iš dviejų sostų Anūko Gabrieliaus Landsbergio. Tokiu atveju prezidentui Gitanui Nausėdai būtų šachas, o mums visiems — matas.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Skvernelis pareiškė, kad biudžeto projektas 2020 metams padės sumažinti skurdą
  Kasčiūnas atskleidė, kam valdantiesiems reikalingas rinkimų kartelės mažinimas
  Opozicija prašo Nausėdos vetuoti Seimo rinkimų įstatymo pakeitimus
  Anušauskas suabejojo Nausėdos planais skirti lėšų kovai su klimato kaita
  Tegai:
  Seimas, Lietuva, Gitanas Nausėda, prezidentas

  Svarbiausios temos