11:10 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Dalia Grybauskaitė aštriai sukritikavo dabartinio prezidento Gitano Nausėdos veiksmus. Simboliška, kad ji tai padarė sausio 13-ąją, per Laisvės gynėjų dieną

  Lietuvos piliečiai jau seniai negirdėjo ir nematė Dalios Grybauskaitės. Ir štai ji pasirodė priešais pirmaujančių žiniasklaidos priemonių mikrofonus. Ir iškart sumalė į miltus dabartinį Lietuvos valstybės vadovą Gitaną Nausėdą. Neva, jis viską daro ne taip, kaip reikia. Ir flirtuoja su valdančiąja koalicija, ir Lietuvos Konstituciją menkai išstudijavo. O juk ten, pagrindiniame valstybės įstatyme, viskas aiškiai išdėstyta. Ten ir meduolio bei botago principas nurodytas. Lazda ir morka Lietuvos žmonėms. Tiesiog imk ir naudokis.

  Juk buvo laikai, kai savo griežta ranka šalį valdė Didžioji Dalia. Saugumo pareigūnams nereikėjo jokių papildomų įstatymų, tokių kaip "prevenciniai pokalbiai". Jei kilo abejonių dėl žmogaus teisių laikymosi, jie paskambindavo tiesiai į Prezidentūrą ir gaudavo Jos Ekscelencijos palaiminimą bet kokiems veiksmams prieš tuos, kurie prieštarauja valdžiai. Ji buvo atsakinga už viską! O žmonių pasitikėjimo ja lygis augo kiekvieną dieną. Nepriekaištinga prezidentė buvo Dalia Grybauskaitė.

  Jos tik šešis mėnesius nėra valstybės soste, o šalis jau ėmė kristi į bedugnę. Neatlaikė Nausėda — paskyrė susisiekimo ministru lenką Jaroslavą Narkevičių. Grybauskaitė tikrai to nebūtų leidusi. Kaip išvis galima buvo atleisti geriausią iš geriausių ministrų, pasak konservatorių, Roką Masiulį?! Pamenate, kaip jis gražiai dirbo vyriausiojo Lietuvos energetiko vietoje ir "statė" Visagino AE bei SGD terminalą "Independence"? Paklusnus Rokas viską padarė gerai ir eidamas susisiekimo ministro pareigas. Štai ir "Lietuvos paštą" "pažemino" ir pasiruošė jį privatizavimui, taip pat ir su geležinkeliais pasielgė. O čia atėjo atkaklus Narkevičius ir nutraukė visą žaidimą. Valdant Daliai Grybauskaitei tokios netvarkos nebūtų!

  "Labai blogai atrodo situacija. Aš manau, kad tokio ministro apskritai neturėjo būti, jis neturėjo būti paskirtas pirmoje vietoje. Todėl visos batalijos dabar tikrai tragikomiškai atrodo", — sakė Grybauskaitė.

  Štai ir su Valstybės saugumo departamento represinių galių išplėtimo įstatymu Gitanas prisidirbo. Kam išvis reikėjo tokią temą iškelti viešumon? Viskas turėjo būti padaryta ramiai Prezidentūros kabinete. O vėliau tautą informuoti apie jau priimtą sprendimą. Juk tai nėra žmogaus teisių pažeidimas, o tik rūpestis savo žmonėmis, saugumu.

  "Ypač tie vadinamieji prevenciniai pokalbiai — aš tuo metu, ir dabar manau, kad tai yra perteklinė priemonė ir tikrai prasižengianti su žmogaus teisėmis", — Seime sakė Grybauskaitė.

  Dar mokytis ir mokytis Gitanui iš pirmtakų — Dalios Grybauskaitės ir jos dievaičio Valdo Adamkaus. Juk pastarasis neketino pasitarti net su artimiausiais bendraminčiais — Vyriausybe ir Seimu — kai uždegė žalią šviesą slaptam JAV CŽV kalėjimui sostinės Antaviliuose. Ir jei tik ne landūs žurnalistai, viešumon niekada neiškiltų bei taip ir liktų paslaptyje toks visai Lietuvos nepuošiantis faktas.

  Didžioji Dalia mėgo dirbti kabinetų tyloje. Skirdavo prokurorus ir teisėjus, į žiniasklaidos vadovų vietas parinkdavo patikimus žmones. Ir be jokių pataikavimų visuomenės nuomonei. Štai kodėl ji ir buvo Didžioji Dalia.

  O jūs, brangusis Gitanai, ne tuo verčiatės. Sėdėtumėte jaukiame SEB banko kabinete, teiktumėte komentarus globalios ekonomikos temomis ir už tai gautumėte gerus pinigus. Taigi ne — panorote užsidėti Lietuvos kunigaikščių karūną. Bet, matyt, per sunki našta.

  Jums paskelbtas Dalios Grybauskaitės nuosprendis ir jo jau nenuginčysi.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Lietuva ginkluojasi blogiausiais tarybiniais metodais
  Noras apsaugoti slaptą informaciją ar bandymas riboti lietuvių teises žinoti?
  Skvernelis pasisakė už žvalgybos tarnybų kontrolės sustiprinimą
  Masiulis: grįšime į nomenklatūros laikus, kai naudą gauna "prieinantys prie valdžios"
  Jauniškis pažadėjo, kad Žvalgybos įstatymo pataisos žmogaus teisių nepažeis
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos