05:32 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena, jau praėjo. Tądien vyko iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas Seime, vėliavos pakėlimo ceremonija, uždegti atminimo laužai, vyko kiti renginiai. Šių renginių dalyviai savo įspūdžiais dalinosi Facebook

  Simbolių kova vyko ir virtualiojoje erdvėje. Buvęs užsienio reikalų ministras, buvęs Seimo narys, profesorius Povilas Gylys: "Manau, kad Lietuvoje daugiau nei ketvirtį amžiaus.vyksta daugumos nesuvokta naujausių laikų istorijos privatizacija. Tą privatizaciją, nusavinimą vykdo grupė dvariškių — ponų ir jų liokajų. Sausio 13- a irgi privatizuota. Ji priklauso ne visai Lietuvai, bet tik dvarui. Na, tiems su neužmirštuolėmis atlapuose".

  Keliais žodžiais "apie tą specifinę publiką, kuri dabar masiškai klijuojasi ant savo profilių "nezabudkes" savo "Facebook'o" laiko juostoje pasidalino rašytojas, verslininkas Šarūnas Navickis.

  Šarūnas Navickis: "Aš suprantu, kad daliai jūsų vienintelė išgyvenimo strategija yra bučiuoti kam nors į riebų užpakalį, jei tik tas užpakalis yra aukščiau jūsų ant socialinių kopėčių. Būna, nieko naujo — tokių pilna valdiškose įstaigose, pradedant prezidentūra (ta proga galite pasižiūrėti ir į prezidento FB profilį) ir visomis pakopomis žemyn iki pat dugno ir net žemiau".

  Šarūnas Navickis tęsia ir įspėja: "Suprantu, kad nemaža dalis tiesiog turi didelė širdį ir mažas smegenis (glušai) ir tiesiog nori, kad "visiems būtų gerai". OK, darykite, kaip išmanote, tačiau ką su savo vazelinine pasaulėžiūra darote čia, pas mane? Šiaip jau būtų etiška pasišalinti patiems, na, o tuos, kam etika — per sunkus žodis, pašalinsiu pats. Tiek žinių".

  Ir Šarūnas Navickis iš savo "Facebook'o" draugų nedraugus su "nezabutkėmis" pašalino. Kiek daug — nepranešė.

  Š.Navickis nezabudkes šalina
  screenshot
  Š.Navickis "nezabudkes" šalina

  Naujo Sausio 13-osios "įbrendinimo" akcija, prasidėjusi 2014-aisiais, nesibaigia. Šios idėjos autorius — viešosios erdvės "trolis" Vaidas Saldžiūnas, įpiršęs tą ženklą su TS-LKD viršūnėlių parama bei pritarimu, — didžiuojasi prieš visus ir šiandieną. Pabrėždamas, kad čia sprendžia jis, o ne kas nors kitas. Naivuolis.

  Istorikas, publicistas Tomas Baranauskas savo "Facebook'o" draugus ir nedraugus įspėja, kad "Sausio 13-ąją į atlapus be Monikos Navckienės leidimo ir licencijos Neužmirštuolę™ besisegantys piliečiai turėtų neužmiršti, kad tik dėl begalinio Monikos Navickienės širdies gerumo jie neatsiduria teisiamųjų suole ir jiems netaikoma baudžiamoji ar administracinė atsakomybė. Balsuokite už TS-LKD ir Moniką Navickienę, kad jie ir toliau mums būtų tokie maloningi ir geri!"

  Politinės prekės Neužmirštuolė savininkė - M.Navickienė
  screenshot
  Politinės prekės "Neužmirštuolė" savininkė - M.Navickienė

  Tomas Baranauskas atliko savo tyrimą ir juo pasidalino "Facebook'o" laiko juostoje.

  Paraiška registruoti prekės ženklą "Neužmirštuolė" buvo pateikta iš karto po pirmosios jos diegimo akcijos — 2014 m. sausio 14 d. Prašymas patenkintas ir prekės ženklas registruotas 2015 m. vasario 24 d., registracijos numeris — 70650. Registracija galioja iki 2024 m. sausio 14 d. Ženklo savininkė — Monika Navickienė, šiuo metu — Seimo narė nuo TS-LKD, o 2014-aisiais dirbusi TS-LKD vykdomąja sekretore ir buvusi šios partijos prezidiumo nare.

  Su šiuo ženklu Monikai Navickienei yra suteikta teisė veikti teikiant prekes ir (ar) paslaugas. Ji asmeniškai šiomis savo teisėmis realiai pasinaudojo 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos metu, dalindama neužmirštuoles savo rinkimų apygardoje "nuo durų iki durų".

  Dabar geografija žymiai išsiplėtė. Jeigu dar iki Jūsų durų neatėjo — kantriai laukite. Artėja Vasario 16-oji — Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Įdomu, ką apie "nezabudkę" pasakytų Jonas Basanavičius, kiti Vasario 16-osios akto signatarai? Artėja Kovo-11-oji — Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Ar susirinkę į iškilmingą minėjimą ne konservatoriai Kovo 11-osios signatarai segės "nezabudkes"?  

  Į konservatorių "nezabudkes" savo "Facebook'e" jautriai sureagavo Nina Puteikienė.

  Nina Puteikienė: "Neužmirštuolės, kaip simbolio, atsiradimas, tai — dar vienas konservatorių bandymas privatizuoti ir politizuoti, susiejant tik su šia partija, meilę Tėvynei ir jos gynimą. Tai yra ciniška. Tėvynė — daugiau, nei konservatoriai, Tėvynė — daugiau, nei gėlelė. Tėvynė — tai saulė ir duona, gyvybė ir laukas, Tėvynė — tai kraujas vardan jos".

  N.Puteikienė: Tai yra ciniška
  screenshot
  N.Puteikienė: Tai yra ciniška

  Reaguoja į simbolių kovą ir prekybininkai. Štai Lietuvos paštas už Lietuvos valstybinę vėliavą jau pasiūlė 30% nuolaidą. O konservatorių gėlelės dabar veltui. Įdomu, kiek jos mums atsieis ateityje?

  Lietuvos valstybiniai vėliavai 30% nuolaida
  screenshot
  Lietuvos valstybiniai vėliavai 30% nuolaida

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Gyvybės ir mirties keliu: bėgimas Sausio 13-osios įvykiams atminti
  Vilniuje surengtas bėgimas, skirtas 1991 metų sausio 13 dienos įvykiams paminėti
  Apeliacinis teismas nagrinės daugiau nei 60 apeliacinių skundų Sausio 13-osios byloje
  Paaiškėjo, kada Lietuvos teismas svarstys skundus dėl Sausio 13-osios bylos
  Tegai:
  Lietuva, Sausio 13-oji

  Svarbiausios temos