17:17 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Londone gyvenantis translytis modelis Zofija Palenta kviečiamas ar kviečiama į karo tarnybą iš Kybartų kilusio Egidijaus vardu

  Į 2020 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašus yra įtraukti 38427 jaunuoliai, kuriems 18–23 metų (įskaitytinai). Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3828 karo prievolininkai. Jis ar ji šauktinių sąraše yra 3240 numeriu — Zofija Palenta.

  Londone gyvenantis translytis modelis Zofija Palenta į karo tarnybą kviečiamas ar kviečiama Egidijaus vardu.

  "Momentas, kai gyvenimas užsimano pajuokauti ir atsiunčia tau kvietimą į privalomąją karo tarnybą", — parašė savo Facebook`o laiko juostoje Zofija Palenta.

  Beveik prieš metus iš Lietuvos išvykusi, dabar jau, mergina tėvynėje buvo žinoma kaip Egidijus. Iš Kybartų kilęs Egidijus Krocas dirbo vizažistu, turėjo nemažą klientų ratą. Tačiau išvykti jį paskatino noras atrasti tikrąjį save ir nebegyventi dvigubo gyvenimo. 

  "Mano pasirinkimas nėra susijęs su kokiais nors nepadoriais siekiais. Atvirkščiai. Jis buvo reikalingas tik man. Dar paauglystėje supratau turintis moterišką požiūrį į pasaulį. Tačiau nieko nesiėmiau dėl vėliau sėkmingai susiklosčiusios karjeros — nenorėjau prarasti to, ką pasiekiau", — yra sakiusi Zofija.

  Beveik dešimt mėnesių Zofija žengia naujo gyvenimo keliu. Tačiau šis kelias nėra rožėmis klotas, ypač jeigu turi atlikti pareigą Tėvynei. Tėvynėje "karo prievolininko" ėmėsi ginti LGBT.  

  LGBT friendly Vilnius: "Žiniasklaida jau kurį laiką netyla dėl Zofija Palenta istorijos — trans tinklaraštininkė pakviesta į kariuomenę. Paklausėme pačios Zofijos, kaip ji jaučiasi: "Jaučiuosi gerai, nes net jei ir turėjau tokį absurdišką žinią kelti į viešumą, su manimi kontaktuoja įvairiausi palaikantys asmenys, taip pat televizija, kuri savo turimu balsu keičia Lietuvą. Nors ir mažais žingsniais įrodome, jog trans asmenys nėra atstumiami ir nepastebėti".

  LGBT matymu šioje situacijoje susipina labai daug skirtingų temų, ir žurnalistams sunkiai sekasi jas išnarplioti. LGBT siūlo žiūrėti į visumą ir nekaltinti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministeriją dėl Zofijos įtraukimo į šauktinių sąrašą.

  LGBT teigimu, karo prievolininkų atranka vykdoma loterijos būdu, o ne išsamiais tyrimais, todėl kaltininkas — Lietuvos Respublikos Seimas.

  LGBT apgailestauja, kad Lietuvoje vis dar nesugebėta įteisinti trans asmenų dokumentų keitimo tvarkos, o taip pat sveikatos apsaugos užtikrinimo. Šiuo metu pakeisti dokumentus įmanoma tik per teisinius procesus.

  "Ar Zofijos šaukimą į kariuomenę vis dėlto reiktų atšaukti?" — klausia LGBT. Ir atsako: "Taip, nes nepaisant dokumentų, de facto Zofija yra moteris (savo tapatybę realizuojanti jau ilgą laiką), o moterys į Lietuvos kariuomenę nėra šaukiamos".

  LGBT iškėlė klausimą iš esmės: "ar apskritai turėtų egzistuoti šauktinių kariuomenė, ir jei taip, kodėl šaukiami tik vyrai". Taigi moterys, turėkit kantrybės — pašauks ir Jus.

  LGBT kodėl šaukiami tik vyrai 1
  © Photo : screenshot
  LGBT: kodėl šaukiami tik vyrai?

  Dėl šauktinių kariuomenės su LGBT solidorizuojasi ir Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

  Gintautas Paluckas: "Ir vėl šaukimai atlikt tarnybą! Ir vėl grąsinimai baudžiamosiomis bylomis tiems, kas nenori eiti mokytis "mylėt Tėvynės". Čia yra du aspektai — nereikalinga prievarta ir bjauri nelygybė, kai "loterija" nuo tarnybos atleidžia sėkmingus piliečius (besimokančius ir t.t.), o mažiau sėkmingus surenka. Tik priminsiu, kad mes, socdemai, pasisakom už profesionalią+savanorišką tarnybą. Šią nuostatą socialdemokratas Gintautas Paluckas siūlys įtraukti ir į partijos Seimo rinkimų programą 2020".

  G.Paluckas prieš „loterija“ Lietuvos kariuomenėje 2
  © Photo : screnhot
  Paluckas prieš "loterija" Lietuvos kariuomenėje

  O tuo metu "karo prievolinikas" moteris Zofija Palenta atšventė savo 23-ąjį gimtadienį. Ta proga Zofija Palenta save pasveikino savo Facebook`e.

  Zofija Palenta: "Zofija, šiandien Tau 23-eji. Ir žinai. Tu esi mano pačios herojė. Tu nurovei! Tu padarei tiek daug, kiek niekad nebuvai galvojusi.. Tu niekad apie tai net nedrįsai svajoti…"

  “Karo prievolininkas” Zofija Palenta 3
  © Photo : screenhot
  "Karo prievolininkas" Zofija Palenta

  Atlikti karo prievolę yra Lietuvos Respublikos konstitucijoje numatyta pareiga visiems vyrams, šiuo metu šaukiamiems nuo 18 iki 23 metų. Su gimimo diena, Zofija! 

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Rukloje vienas šauktinis sumušė kitą kuopos karį
  Lietuvoje sumažėjo šauktinių amžius
  Lygiuot, ramiai... Paeiliui išsiskaičiuot!
  Tegai:
  transseksualai, šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, šauktiniai, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos